To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - wizyta u bonifratrów

qxu247 - Wto 24 Maj, 2011 22:39
Temat postu: wizyta u bonifratrów
Cześć !

Postaram się ująć wszystko w jednym poście. Posiadam kilka plam, które nabyłem w wieku 7-8 lat i są to plamy stałe. Ale w wieku 21 lat(rok temu) pojawiły się plamki na rękach, i gdzie niegdzie na ciele. O wizytach u dermatologów nie wspominam bo Ci najlepsi okazali się niereformowalnymi konowałami. Plamki te znikają w zimie a na wiosnę się pokazują. Opinie lekarzy czy znachorów są podzielone czy to bielactwo czy też nie.
Przejdę do sedna sprawy. Udałem się do Bonifratrów w Krakowie na konsultacje i po pogawędce dostałem recepty na zioła(które tak niektórzy zachwalają na forum).
Mianowicie dostałem :
-bodziszek cuchnący 1kg(25g saszetka)
-ziele hyzopu 50g
-kwiat bzu czarnego 50g
-ziele fiołka trójbarwnego 100g

Dostałem jeszcze cos miłorzębu i coś na nerwy(krople) i to wiem jak zarzywać

Natomiast co do tych ziół to mam problem bo dostałem 2 torebki w aptece.
Tak myślę żeby bodziszka dać do jednej a do drugiej wymieszać te 3 pozostałe ?
Przychodzę do domu podjarany, że zaczynam kurację a tu zonk na starcie- bodziszek do stosowania do kąpieli no OK ale ja mam tylko prysznic a w misce nie będę moczył twarzy, okolic intymnych itp. Czy można go pić ?
Dorzucili byście jeszcze cos do tej listy ? moze dieta czy cos innego ?
Dzięki za odpowiedź z góry

ixi02 - Śro 25 Maj, 2011 08:53

witaj
możesz bodziszka śmiało pić, na każdym opakowaniu pisze że do kąpieli,na moim też pisało zadzwoniłam do zielarni która rozprowadza zioła i powiedziano mi że można pic, herbatka z miłorzębu jest wyśmienita,co do zmieszania ziółek fiołka i bzu i hyzopu to można wymieszać w tych samych proporcjach, bodziszka piłabym oddzielnie,no ale pewnie dostałeś instrukcje jak stosować, na temat diet co wolno czego nie, lub co ograniczyć jest dużo na forum musisz troszeczkę poczytać .pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group