To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - Filtr 50+ na skóre z pigmentem ?

Łaciata - Nie 07 Sie, 2011 16:21
Temat postu: Filtr 50+ na skóre z pigmentem ?
zastanawiam sie czy dalo by to efekt gdybym skore ktora ma naturalny kolor posmarowala filtrem (na twarzy) i wyszla sie opalac ? juz tak zrobilam kilka razy ...
Abi - Nie 07 Sie, 2011 22:02

chodzi Ci o to, czy masz szansę mieć repigmentację w miejscach smarowanych tak wysokim filtrem? moim zdaniem nie za bardzo
Dawid - Nie 07 Sie, 2011 22:26

chyba że chodzi o to że zdrową skórę smaruje tym kremem a wystawia na słońce tą z bielactwem :roll: ?
Łaciata - Pon 08 Sie, 2011 10:51

Dawid, dokladnie o to mi chodzi ; )
Abi - Pon 08 Sie, 2011 11:40

a no to tak to tak :)

sama tak robię

tylko zostawiam taki mały margines nieposmarowany przy przebarwieniach, żeby pobudzić komórki zdrowej skóry do melanogenezy i do mnożenia się, w nadziei, że namnożone melanocyty przeniosą się na odbarwioną skórę

Łaciata - Pon 08 Sie, 2011 16:00

Abi, i widzisz efekty ? :wink:
Abi - Wto 09 Sie, 2011 08:25

ja się akurat naświetlam świetlówką uvb 311, bo na słońce nie mam czasu, poza tym mam uczulenie ;) efekty mizerne, jak na razie, ale to dopiero początek
Łaciata - Wto 09 Sie, 2011 08:29

ja też dopiero zaczynam . ale mam dobre nastawienie i wierze ze to cos pomoze ; ).
mam tylko jeden dylemat . bo nie wiem gdy wychodze na nakladam ten filtr nakladac tez puder by nie bylo tak widac moich plamek..

Kondziu - Sob 13 Sie, 2011 00:59

Jesli nie stosujesz zadnej masci, to kup protopic i opalaj te plamki, jesli bedzie na ciebie dzialal to szybko wroci pigment. :wink:
Łaciata - Sob 13 Sie, 2011 21:27

hmm Kondziu w tym aly sek.. uzywalam protopic i tylko wywalilam pieniadze poza tym on jest nie zdrowy bo moze wywolac czerniaka . i pozostalo mi tylko dobre nastawienie ze slonce mi pomoze.
nie wiem tylko czy nakladaja podklad i filr na niego cos pomoze bo chcialam je zakryc a filrem tego nie zrobie.

Abi - Nie 14 Sie, 2011 10:39

to ja Ci polecam curatoderm, to maść na łuszczycę, substancją aktywną jest analog witaminy D, kosztuje ok. 60 - 70 zł za całkiem sporą tubkę.

Ja najlepsze efekty uzyskałam łącząc curatoderm z promieniami słonecznymi, spróbuj, może Tobie też pomoże :)

Łaciata - Nie 14 Sie, 2011 15:06

Abi, hmm
to swietnie . chcialam zapytac w jakim miejscu na ciele Ty masz te plamki i tjak sie chowasz przed innymi ? ; )

Abi - Nie 14 Sie, 2011 16:39

na początku miałam na łokciach, kolanach, jednej piszczeli i stopach
niedawno pojawiło mi się trochę na dłoniach no i przypuszczam, że mogę mieć mocno odbarwioną twarz, nie jestem tego pewna, bo unikam słońca i mam na tyle jasną karnację, że różnicę w kolorze ciężko zauważyć
plamy głównie zakrywam ubraniem, zależy mi najbardziej na pozbyciu się tych z łokci, żeby móc bez stresu nosić krótkie rękawki
na nogach raczej się nie łudzę, że się pozbędę tych przebarwień, za dużo ich jest, pozostaje unikanie słońca



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group