To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - Proszę o poradę.......

Matka - Sob 13 Sie, 2011 12:37
Temat postu: Proszę o poradę.......
Witam wszystkich,

Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Kilka miesięcy temu u mojego 10 letniego syna na jego dłoniach pojawiły się jasne plamy. Teraz pojawiają się również na kostkach u nóg. Podejrzewałam, że może to być bielactwo ale dzisiaj lekarz pierwszego kontaktu potwierdził moje obawy. Niestety tutaj nie zajmuje się tym dermatolog tylko zwykły lekarz. Żeby coś wskórać u lekarza trzeba się dobrze nagimnastykować.
Proszę Was o poradę. O jakich badaniach powinnam rozmawiać z lekarzem? Dzisiaj powiedział mi, że nie robią żadnych badań na tą chorobę i nie ma na nią lekarstwa.
Czytając forum przekonałam się, że istnieją różne sposoby (co prawda wiem, że na dzień dzisiejszy jest to choroba nieuleczalna) a także że wykonujecie jakieś badania.
Napiszcie proszę jakie badania powinnam wykonać synowi ?

Dzięki wielkie za pomoc.

Karolak - Sob 13 Sie, 2011 12:47

USG tarczycy, przy najmniej raz w roku.
Nie pamiętam jakie mi zleciała pani doktór badania krwi, pamiętam,że były to hormony.
Może ktoś będzie wiedział z forum o jakie chodzi.

A tak to z badań nic więcej nie miałam, jedynie w szpitalu miałam kompletne badania jak mnie przyjęli na oddział w celu naświetlań UVB, badania alergiczne, usg jamy brzusznej, laryngolog chociaż nie wiem co to ma z bielactwem, ale kazali to poszłam.

sl8er - Nie 14 Sie, 2011 13:49

gastroskopia lub/i H2 test oddechowy
k.pur - Czw 01 Wrz, 2011 19:34

Czy lampa uvb 311 nm daje efekty na bielactwo nabyte ?
Karolak - Czw 01 Wrz, 2011 20:20

k.pur napisał/a:
Czy lampa uvb 311 nm daje efekty na bielactwo nabyte ?


Daje ;))

k.pur - Pią 02 Wrz, 2011 17:56

A po ilu dniach zauważyłaś postępy ?
szanti12318 - Nie 04 Wrz, 2011 00:30

ja w polaczeniu z rotopikiem i naswietleniach zauwazylam po 3 serii a teraz jest coraz wiecej brazowych zlewajacych sie plamek
k.pur - Nie 04 Wrz, 2011 10:26

Ale protopicem smarowałaś się przed naświetlaniem czy po ?
szanti12318 - Nie 04 Wrz, 2011 13:41

przed naswietleniami sie smaruje, i tak samo robie jak jest duze slonce. Przyzam ze czasami chodze na solarium ale tam efektow nie bylo bo kilka razy probowalam ale nie pojawial sie pigment na skorze
k.pur - Wto 06 Wrz, 2011 19:07

A z założonymi okularami ochronnymi można patrzeć na światło UV ?
Gabriel - Czw 01 Gru, 2011 22:03

k.pur napisał/a:
A z założonymi okularami ochronnymi można patrzeć na światło UV ?


Generalnie lepiej nie patrzeć na takie światło, nawet przez okulary ochronne. Robi się to tylko jeśli jest taka konieczność.

sl8er - Pią 02 Gru, 2011 09:12

Widze ze podchwyciles temat z wirusem... tylko wszystko interpretujesz inaczej... czy mozliwe aby skora w jednym miejscu byla mniej wrazliwa niz w innym... pewnie ze tak miejsca potencjalnych infekcji pokrywaja sie z miejscami otarc od ubran najczestszych zadrapan i generalnie gdzie naskorek jest najcienszy proste wyjsninie efektu Koebnera...

A co w tym strasznego ze to choroba zakazna... nie wiem czemu to cie tak szokuje w tym... 100 razy lepeij jak zakazna niz genetyczna... zakladasz ze infekcja wirusowa przenosi sie szybko bezwzglednie i atakuje wszystkich... CMV jest wirusem z tej samej rodziny co wirus opryszczki... z tym wirusem mialo kontakt wykazany w przeciwcialach IGG chyba ponad 90% ludzi... kontakt jako taki mialo pewnie 100% jednak u niewielu nastapil rozwoj choroby... Uwazam ze sam kontakt to niewiele jezeli wirus zainfekuje w momencie oslabienia (stres, brak jakis witamin itp ) to wtedy ma szanse na to aby cos zdziałac... co ciekawe wszsytkie badania ktore staraly sie wykryc igg przeciw CMV we krwi nie wykazaly nic, a badani biopsji skory byly w wiekszosci pacjentow pozytywne przy 0% w kontroli

Wyglada na nietypowe rozprzestrzenianie nie przez krew a po skorze by musial ten wirus sie rozprzestrzeniac... i teraz wszytkie miejsca zadrapan od ubran alergii tam gdzie czesto sie drapiemy dotykamy sa potencjalnie miejscem nowych przebarwien... wystarczy spojrzec na rozmiessczenie plam...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group