To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - witajcie

zuz_ula - Śro 17 Sie, 2011 09:40
Temat postu: witajcie
hej
od jakiegoś czasu tzn w sumie pare miesiecy ..tych letnich..mam plamy na twarzy....jestem w ciąży i mam wie opcje albo to są plamy wątrobowe albo początki bielactwa....jeszcze nie byłam u lekarza, znalazłam wasze forum i chciałam coś poczytać na ten temat i zapytać co o tym sądzicie. chciałabym dodać fotki żebyście ocenili mój wygląd
Witam wszystkich;)


prosze o opinie...;(

Karolak - Śro 17 Sie, 2011 09:56

Kurczę nie wiem. Ciemne te zdjęcia, jest jasna plama. Ale ciężko ocenić na tych zdjęciach co to za plama..
A jak to oglądasz to jest to białe czy brązowe? Jeżeli biała plama to bielactwo, brązowa to od wątroby.

zuz_ula - Śro 17 Sie, 2011 10:10

rzeczywiście zdjęcia słabo wyszły..spróbuje dodać w lepszej jakości....
a plamka jest i brazowa i biała...tak jakbym się nie opaliła pod oczami..np nosząc okulary...takie koła białe mi zostały....
Początkowo myślałam że to normalne w ciąży....i nie przejmowałam się tym...A pamiętam że i w tamtym roku na wakacjach i wcześniej też miałam plamy od słońca ale lato się kończyło i plamy znikały....(mam problemy hormonalne, zażywałam tabletki hormonalne)i to brałam jako przyczynę...Aż do momentu w którym moja mama zauważyła że na nodze robią mi się takie małe białe kropeczki jakby cienkopisem zrobione..i na dłoni tez mam parę..może ze 3 bardzo bladych..więc obawiam się, że to właśnie bielactwo..;( niestety

zaraz zrobię lepsze zdjęcia

Karolak - Śro 17 Sie, 2011 10:21

no skoro masz więcej takich białych plam to być może jest bielactwo.
a byłaś u dermatologa?

zuz_ula - Śro 17 Sie, 2011 10:27

oto fotka troszkę wyraźniejsza...




Pójdę oczywiście do dermatologa, ale boję się ze odeśle mnie z kwitkiem bo powie że to przez ciążę....

bardzo proszę o wasze opinie...

Abi - Śro 17 Sie, 2011 15:20

ciężko powiedzieć, czy to wynik zbyt małej ilości melaniny przez bielactwo, czy zbyt dużej przez zaburzenia hormonalne

ale jeżeli w innych miejscach pojawiają Ci się białe kropki to to może być bielactwo, niestety

zuz_ula - Śro 17 Sie, 2011 19:17

dziękuje wam za odpowiedzi

ja mam nadzieję cichą że to jednak wynik ciąży(hormonów)
jutro pójdę do dermatologa, ale czuję że więcej się nie dowiem niż tutaj.
te kropki co mam na dłoniach i na nogach, pojawiają się i znikają jak mi puchną nogi czy ręce to są, potem znikają, są bardzo słabo widoczne...ale to już może być początek choroby ..jak wiadomo nie ma schematów co do bielactwa....
ja jako kobieta bardzo to przeżywam ze względów estetycznych...ale pewnie wszyscy znacie ten ból...;(

Abi - Śro 17 Sie, 2011 21:21

a czy jak potrzesz taką kropkę, to ona znika? energicznie jak potrzesz
bo jak tak, to to mogą być problemy z krążeniem, a nie bielactwo

dermatolodzy mają specjalne lampy służące do sprawdzania, czy się ma bielactwo, czy nie, więc może dowiesz się więcej

uszy do góry, będzie dobrze ;)

zuz_ula - Czw 18 Sie, 2011 08:51

tak Abi znika ta na ręce i na nodze jak pocieram...a krążenie to ja rzeczywiście mam słabe..zawsze zimne dłonie i stopy...


ale byłam u lekarza dzisiaj rano i tak jak myslalam nic mi nie powiedziała nowego...
ze mam przebarwienia od ciąży i że ta biała plamka pod okiem może być początkiem bielactwa...

wróciłam załamana i zdołowana...liczyłam że to jednak nie to....

jak szybko to się rozprzestrzenia? można to zatrzymać w ogóle?
ja w marcu jeszcze tego nie miałam, tylko wyszło słonce plamy się pojawiły...
najgorsze ze nic nie mogę robić póki nie urodzę i przestanę karmić

ale mam doła;(

Karolak - Czw 18 Sie, 2011 09:01

Może poszukaj dermatologa innego?
Bo jeden zna się na trądziku, inny na łuszczycy a jeszcze inny na bielactwie.
Poszukaj na internecie w swoim mieście czy takiego nie ma.
Zadzwoń i zapytaj czy specjalizuje się w bielactwie.

zuz_ula - Czw 18 Sie, 2011 09:29

znalazłam na forum adres do lekarza w moim mieście, dzwoniłam dowiedziałam się że do końca roku nie ma do niego miejsc, a prywatnie to nie ma sensu póki nie urodzę bo po co płacić 80 zł za to aby usłyszczeć ze w okresie ciąży i karmienia piersią nie można nic stosować.

a czy plamy w zimie są mniej widoczne?

moje na twarzy są mało widoczne na tyle że podkładem z korektorem można je zamaskować. ale boje się że to się rozprzestrzeni? to rośnie? czy pojawia się w innych miejscach jak to jest?

Karolak - Czw 18 Sie, 2011 09:35

W zimę bielactwo zawsze jest mniej widoczne. Skóra bladnie, i barwnik się wyrównuje ;)
Zawsze możesz puder sam położyć leciutko na miejsca na twarzy i też widać nie będzie.

Ja bielactwo mam na dłoniach, pod pachami, na udach, i kąciki ust a i dwie kropki na łokciach ale zaczynają znikać;))
Kiedyś miałam powieki ale same nabrały pigmentu z biegiem czasu.
Uhm w jakim tępię rośnie, to zależy od człowieka, jednym wolniej innym mniej.
Ja choruje 8 lat, a od paru lat nic mi nie powiększa się ani nie mam nowych plam na innych częściach ciała.

Abi - Czw 18 Sie, 2011 09:44

nie jest tak, że nic nie możesz robić
jeżeli jeszcze nie prowadzisz zdrowego stylu życia, to zacznij :)

dużo owoców, warzyw, zielonej herbaty i innych herbat, chude mięso, pełnoziarniste pieczywo...zrezygnuj z kawy, słodyczy, ruszaj się
no i unikaj stresów...łatwo mówić ;-)

niestety ciąża i związane z nią zaburzenia hormonalne mogą sprzyjać powstawaniu przebarwień

przebadaj koniecznie tarczycę, jeżeli nie masz jej pod stałą kontrolą, bo możliwe, że pojawią się z nią jakieś problemy

najprostszym sposobem na maskowanie przebarwień jest unikanie słońca, stosowanie kremów z wysokimi filtrami przez cały rok...Twoja skóra za kilka - kilkanaście lat będzie Ci wdzięczna, bo to też najlepszy sposób na zapobieganie powstawaniu zmarszczek ;)

zuz_ula - Czw 18 Sie, 2011 09:49

Bardzo bardzo ci dziękuje za odpowiedź, dodało mi to otuchy. Zawsze wygląd był dla mnie ważny a teraz w wieku 25 lat wygląDam okropnie, mąż przezywa mnie "łaciatku" . Oby tylko na dziecko to nie przeszło....

czytałam że duże znaczenie ma podejście do choroby, postaram sie nie przejmować, choć na razie cały czas o tym myślę i oglądam się czy gdzies nie mam nowych plam....

a Ty Karolak co stosujesz ?

[ Dodano: Czw 18 Sie, 2011 10:56 ]
Właśnie Abi mam problemy hormonalne od zawsze
najpierw problemy z regulacją cyklu, policystyczne jajniki, brałam tabletki hormonalne, aby miesiączka nie zanikła
Potem nie mogłam zajść w ciąże, brałam hormony które pozwoliły mi wkońcu zajść, i przez połowę ciązy brałam leki hormonalne na jej podtrzymanie....także jesli to ma jakiś wpływ na mój wygląd to wcale się nie dziwie....Mam już dość, bo zawsze te zaburzenia hormonalne odbijały się na mojej twarzy..najpierw pryszcze, potem plamy brązowe teraz białe....
a jesli chodzi o zdrowy tryb zycia, zawsze byłam jego zwolenniczką, za dwa tygodnie rodzę i znowu zacznę uprawiać sport. Będę tu zaglądać, bo samej cięzko z tym walczyć...
dobrze ze Was znalazłam

Karolak - Czw 18 Sie, 2011 10:36

zuz_ula napisał/a:

a Ty Karolak co stosujesz ?


A więc:
witamina C
kwas foliowy
witamina pp
do tego: seria naświetleń w domu uvb311nm 5 dni w tygodniu, do tego podczas naświetleń smaruje się maścią Protopic 0,1%, na weekendy maść Daivonex.

plus dieta 1500 kalorii, zielona herbata, chleb orkiszowy, owoce nabiał wszystko co zdrowe i mało kaloryczne, wychodzi 5 posiłków dziennie,
do tego jazda na rowerze, wieczorami jakieś brzuszki czy cuś.

Rodzice mówią,że to katorga, ale ja się już przyzwyczaiłam do tego.
Trochę wyrzeczeń jest ale jak się to mawia coś za coś.

Abi - Czw 18 Sie, 2011 11:18

Zuz_ula, wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań do naświetlań, kiedy będziesz już po porodzie, nawet, jeżeli będziesz karmić piersią

zapytaj lekarza, oczywiście, ale sądzę, że nie będzie widział przeciwwskazań

lampę do naświetlań możesz sobie zmontować sama, żeby móc się naświetlać w domu
koszt to około 200 zł, a "montowanie" polega na zakupie odpowiedniej świetlówki i obudowy do lampy :)

a czy w Twojej rodzinie były przypadki bielactwa lub łuszczycy?

piszesz o hormonach płciowych, a jak z tarczycą?

no i nie stresuj się! pamiętaj, że dzidziuś czuje to co Ty ;)

zuz_ula - Czw 18 Sie, 2011 12:15

o tarczycy nic mi nie wiadomo póki co...
w mojej rodzinie nie ma i nie było takich przypadków, bynajmniej nic tez nie wiem na ten temat, muszę mamę wypytać.

a gdzie się te lampy kupujei i jaką najlepiej, są jakieś modele??? masz jakiś namiar, może w necie można zamówić?

Abi - Czw 18 Sie, 2011 13:00

promiennik marki philips UVB 311 ---> PL-S 9W/01/2P
kosztuje około 130 zł chyba, ja kupiłam w sklepie philipsa

plus obudowa, ja mam cretę kupioną na allegro
http://allegro.pl/lampka-...1756003211.html taką o

zuz_ula - Pią 19 Sie, 2011 10:00

dzięki za pomoc

jak już urodzę to nabędę taką.

bo narazie to wole nic nie robić, ze względu na bezpieczeństwo dziecka...
Mam jeszcze jedno pytanie które mnie zastanawia, czy bielactwo może występować tylko na twarzy na przykład???

ja jak na siebie patrze to mi sie wydaje ze mam i bielactwo i ostudę..koszmar jakiś eh.
Pozdrawiam

Abi - Pią 19 Sie, 2011 10:42

może, może występować w różnych dziwnych miejscach

może w Twoim przypadku to tylko zaburzenia hormonalne, albo przez obecność ostudy wydaje Ci się, że reszta cery jest jaśniejsza niż powinna



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group