To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - Witam, jak zdiagnozować bielactwo?

malibu - Sob 21 Sty, 2012 20:11
Temat postu: Witam, jak zdiagnozować bielactwo?
Witam,
od kilku dni przeglądam forum i nie bardzo potrafię znależć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie , czy każde jaśniejsze zabarwienie skóry ,każda jaśniejsza "plamka" to juz bielactwo?!!!!!! Czy na białych /jasniejszych plamkach rosną ciemne włosy czy tez ulegają one odbarwieniu? Tak wiem,wiem ,najlepiej pójśc do dermatologa ,mam juz umówiona wizyte ,za 1,5 miesiąca -takie sa realia NFZ, a temat bardzo zywo interesuje mnie TERAZ. Proszę Was o wyrozumiałość dla "nowicujeszki" i czekam na Wasze jakies odpowiedzi, podpowiedzi jak to można zdiagnozować sposobem "domowym".

xomkax - Sob 21 Sty, 2012 20:33

Witaj!

malibu napisał/a:
czy każde jaśniejsze zabarwienie skóry ,każda jaśniejsza "plamka" to juz bielactwo?!

nie, na pewno nie! ludzie czasem mają jaśniejsze miejsca na skórze bez powodu.

malibu napisał/a:
Czy na białych /jasniejszych plamkach rosną ciemne włosy czy tez ulegają one odbarwieniu?

zazwyczaj też się odbarwiają, aczkolwiek nie u każdego.

Zrób zdjęcie swoich plamek i wrzuć tutaj. Są tu osoby, które się na tym znają i pomogą Ci w zdiagnozowaniu ich.

malibu - Sob 21 Sty, 2012 22:59

xomkax napisał/a:
Zrób zdjęcie swoich plamek i wrzuć tutaj. Są tu osoby, które się na tym znają i pomogą Ci w zdiagnozowaniu ich.
bardzo Ci dziękuję za odpowiedż. Dobry pomysł ze zdjęciami, jutro cyknę fotki , choć mi trochę niezręcznie tzn. ciutke się wstydzę.
xomkax - Nie 22 Sty, 2012 15:53

No, jeżeli masz plamki w miejscu intymnym to oczywiście nikt nie będzie zmuszał Cię do wrzucania wrzucania zdjęć! Ale ogólnie nie masz ise czego wstydzić, tak myślę. Luidzie tutaj są fajni i wyrozumiali :)
malibu - Śro 25 Sty, 2012 21:41

W sumie to moich plamek na zdjeciach nie widać :roll: ,ale mam zdjęcie plamki córki, lat 6 ,dr podejrzewa bielactwo co ,jak sie domyślaci ebardzo mnie zmartwiło ,a to jej plamka


co sądzicie?

malibu - Wto 13 Mar, 2012 16:58

hejka, byłam dzis na konsultacji plamy mojej córki u innego lekarza i ...no chyba to jednak nie bielactwo :roll: , no sama juz ni ewiem co o tym mysleć.
I wiecie co,dowiedzialam się że Protopic "nie działa" na skorę tułowia tylko na twarz :cool: ,nie wiedziałamo tym ....A Wy smarujecie ciało Protopiciem czy tylko twarz???????
Dowiedziałam się również ze typowo bielacze palmy pod wpływem słońca robią sie rózowe ,no reagują nasłonko poprostu mocno a plamka mojej córci pod wpływem słońca zaczela tak jakby nabierac pigmentu ,a na pewno nie rózowiła się .

Wkrotce zamieszczę zdjęcie plamki, po 2 miesiacach smarowania Protopiciem, zobaczycie czy widac jakąs zmiane.

Natalia_90 - Wto 13 Mar, 2012 19:31

chorób skórnych jest wiele... aczkolwiek racja, plamy bielacze reagują na słońce w ten sposób, różowieją bardzo... czas pokaże co to za choróbsko, w każdym razie powodzenia w leczeniu :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group