To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - Witam wszystkich.

Amelia2010 - Śro 18 Kwi, 2012 23:24
Temat postu: Witam wszystkich.
Witam wszystkich. Jestem mama Amelki. U mojej 1,5 rocznej corki zdiagnozowano bielactwo. Dwoch lekarzy rozłozyło rece i powiedziało ze nie mozna z tym nic zrobic. jedna tylko lekarka zapisała protopic i kazała wystawiac na słonce. kolejny lekarz powiedział ze nie ma sensu niczym smarowac i ze zrobimy biopsje. Chciałam skierowanie na analize pierwiastkowa to usłyszałam po co?!
Nocami czytam na temat tej choroby. Nie wiem do kogo sie zwrocic o pomoc. Jestem bezradna.Pomozcie. Od czego zaczac? Czy znacie w Poznaniu jakiegos sensownego dermatologa?
Pozdrawiam Magda

szanti12318 - Nie 22 Kwi, 2012 21:42

Mozna prosi ć jakieś zdjęcia plam? w poznaniu jest bardzo duzo lekarzy, musi Pani isc do kilku i zasiegnac ich opinii.
ablaze - Wto 31 Lip, 2012 22:16

Witam.

Też jestem chora na bielactwo od 9 lat, leczę się w szpitalu w Prokocimiu. Mój lekarz także przepisuje mi protopic ale zazwyczaj w okresie zimowym. W lato lub podczas cieplejszych pór mam przepisany Vitix. Nie jestem pewna czy pomaga sama tego tak nie widzę ale w przeciągu kilku lat choroba na prawdę się nie rozprzestrzenia. Vitix stosuje na białych plamach a wtedy (jak się dowiedziałam od różnych lekarzy) pigmenty są pobudzane i być może to jest powodem wracania w nich pigmentów.

Myślę, że powinna Pani zadbać o to by dziecko nie było zestresowane i jak się okazuje musi się zdrowo odżywiać. Dużo warzyw i owoców. Najlepiej stosować naturalne preparaty do codziennej higieny. Resztę powinna pani ustalić z lekarzem bo każdy przypadek jest inny. Proszę nie tracić nadziei. Pozdrawiam

Wandzia - Czw 13 Wrz, 2012 12:11

Witam
Ja też zmagam się z tym problem u mojego 2 letniego synka. Bielactwo postępuje w okropnym tempie. Nie potrafię się z tym pogodzić, nie mogę mu pomóc pozostaje mi tylko czekać na całkowite wybielenie. Mamo Amelki czy Twoja córka jest leczona co mówią lekarze jaka jest nadzieja?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group