To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - Jak? lampę wybrać ?

Dandan - Wto 21 Sie, 2012 22:54
Temat postu: Jaką lampę wybrać ?
Witam moje bielactwo mam od paru dobrych lat, nic z tym nie robiłem do tej pory, ostatnio byłem u dermatologa i od miesiąca smaruje się protopiciem do tego vitix tabletki. Chcę kupić lampę tylko jaką wybrać?
Czy opłaca się wydawać kasę na dermalight? czy wystarczy jakaś tańsza z allegro ? przykładowo taka http://allegro.pl/lampa-2...2570658749.html

Z góry dzięki za pomoc :)

skalus - Śro 22 Sie, 2012 08:13

Ja podobnie jak ty od miesiąca smaruje się protopiciem, a od tygodnia używam lampy o którą pytasz. U mnie widać pojawiający się pigment na plamach pod oczami, a reszta plam na czole przy ustach, na skroniach zaróżowiła się (to od lampy). Po naświetlaniu tą lampą, skóra wygląda dużo lepiej, nie ma takiego kontrastu między plamą a zdrową skórą. Za krótko stosuje tą terapie, żeby wyciągać daleko idące wnioski, ale po pierwszych efektach wierze że będzie dobrze :-) .
Karolak - Śro 22 Sie, 2012 10:40

Ja mam lampę Medisun 80 UVB 311 NM już pare lat, na okresie zimowym naświetlam się codziennie i zawsze coś zapigmentuje :))

Tutaj lampa nie ma znaczenia, istotna jest jezyniówka z tą wiązka światła :)

Dandan - Śro 22 Sie, 2012 21:29

Czyli dla przykładu mogę kupić coś takiego: http://allegro.pl/lampa-l...2556496112.html tylko świetlówkę wymieniam na uvb 311?
nie znam się na tym :) aha i tak się zastanawiam czy dobrze robię atakując te plamy :/ te które mam pojawiły się w dzieciństwie i nie rozrastają się obecnie mam 23 lata. Boję się, że zaczną wyskakiwać w innych miejscach :( ma ktoś tak jak ja ? że choroba zatrzymała swój rozwój?

Karolak - Śro 22 Sie, 2012 21:43

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, u każdego bielactwo jest zupełnie inne.
xomkax - Śro 22 Sie, 2012 23:43

U mnie się zatrzymała. :) Ale naświetlam je i znikają, nie pojawiają się nowe.
Dandan - Pią 24 Sie, 2012 20:18

xomkax mam nadzieje, że w moim przypadku będzie tak samo :) a jeśli chodzi o ta lampę wystarczy jedynie wymienić świetlówkę? wie ktoś ? jeśli nie albo nikt nie wie to kupie jakąś w całości na allegro :P
Karolak - Pią 24 Sie, 2012 20:26

Dandan,

wymieniasz świetlówke, ona najważniejsza jest :))

Dandan - Pią 24 Sie, 2012 21:38

Dzięki
Do dwóch tygodni myślę, że ogarnę jakąś lampę i zaczynam walczyć :)
Pozdro



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group