To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - Czy to bielactwo?

zalamanaa4 - Pon 04 Mar, 2013 19:56
Temat postu: Czy to bielactwo?
Błagam pomóżcie mi :( Nie mogę normalnie funkcjonować bo martwię się czy nie mam bielactwa. Nie mogę się na niczym skupić nie mówiąc już o nauce... Byłam już u dwóch dermatologów, ale żadna z nich tak naprawdę nie powiedziała co mi dolega. Jedna dermatolog powiedziała, że może to być bielactwo ale nie wie. Następna powiedziała w sumie to samo, tylko wykluczyła łupież pstry i wszelkie grzybice. Wybieram się jeszcze do alergologa, może to jakaś alergia taką mam nadzieję...Kiedyś miałam uczulenie na białko i nie wiem czy dalej go nie mam...
Otóż na moim ciele pojawiają się białe plamki :( Z tego co zauważyłam rozszerzają się. Mam bladą cerę więc nie są mocno widoczne, aczkolwiek ja je widzę :/ Czasem robią się czerwone i swędzą mnie, tak nagle, np. gdy leżę na łóżku.. Teraz np mnie swędzą znów nie wiem dlaczego. Jeśli je potre, to robią się mocniej widoczne i bardziej białe. Nie wiem też czy nie mam czasem znamienia Suttona. Mam taki jakby pryszcz i wokół niego jest odbarwione miejsce, boje się że to jest to znamie.. Poza tymi plamkami mam dwie białe kropki. Jedna napewno się nie powiększyła, druga nie jestem pewna, ale chyba nie. Wyglądają po prostu jakby mi ktoś korektorem kropki zrobił, nie są plamkami.
Dodam że nikt u mnie w rodzinei nie ma bielactwa, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Zatem co to może być? Bielactwo :(? A może jakiś niedobór, nadmiar witamin, uczulenie, skóra atopowa?

limitless - Wto 05 Mar, 2013 00:49

zalamanaa4, nie jestesmy lekarzami i ciezko nam jest stwierdzic cokolwiek z Twojego opisu. Nawet nie widac zdjec. Najlepiej byloby jakby Twoj dermatolog dal Ci skierowanie na badanie lampa Wooda.

Dziwne jest to ze te plamy Cie strasznie swedza i sie robia czerwone. Mnie tez czasem cos zaswedzi i dlatego myslalam ze to lupiez pstry, ale nigdy nic nie robilo sie czerwone.

szanti12318 - Wto 05 Mar, 2013 13:13

Musisz isc do lekjarza, ja mialam plamki na brzuchu a z racji tego ze mialam tam peeling kosmetyczny pomyslalam ze pewnie kosmetyczna miala brudne narzedzia i jakis grzyb. Zrobiłam zdjecia i wyslalam osobie kltora ma bielactwo zeby ocenila i ona stwierdzila ze toi nie bielactwo a lekarzea byl;i zgodni ze to niestety to badziewie. Ja miewalam niedawno lupiez pstry i widze roznice jaka pomiedzy nimi jest, lupiez pstry nie jest mleczno biały jak bielactwo i lupiez pstry jest taki szorstki. A znamie suttona bardzo czesto wystepuje z bielactwem wiec wieksze p[rawdopodobienstwo ze mozesz miec bielactrwo ale nie ma co gdybac lec do lekarza i wszystkiego sie dowiesz jak sprawdzi pod lampa
sl8er - Wto 05 Mar, 2013 14:52

pytanie za 100 punktow czy lampa Wooda moze odroznic ,,nieopal,, od bielactwa... ???

ja bym odpuscil lampe... a zrobil biopsje... pewnie kolejny raz dermatolog bedzie zdziwiony bo sa melanocyty ktorych nie powinno byc...taka to dziwna choroba autoimmunologiczna...

szanti12318 - Wto 05 Mar, 2013 18:40

wrzuc zdjecia ocenimy :)
xomkax - Wto 05 Mar, 2013 19:07

Przede wszystkim, przestań się tak zamartwiać. Bielactwo to nie koniec świata, z tym na prawdę można żyć. Więc radzę funkcjonować jak dawniej, bo stres ci nie pomoże, wręcz przeciwnie.
zalamanaa4 - Wto 05 Mar, 2013 19:38

nie mam niestety swojego zdjęcia, ale moje plamy gdy są czerwone wyglądają tak: http://www.google.pl/imgr...24&tx=118&ty=61
i te czerwone plamy robią się potem białe.

dodam jeszcze ,ze jak przejade palcem po ciele to mam taka jakby biala kreske. i ona potem znika.

nie wiecie może gdzie mogę wykonać to badanie tą lampą wooda we wrocławiu? można gdzieś na nfz? biopsji się boję..

jak duże jest prawdopodobieństwo że mam to bielactwo? naprawdę nie mogę spać po nocach. nie chodzę przez to do szkoły od kilku dni bo się martwię. mam już dużo problemów i tylko bielactwa mi jeszcze brakuje... mam nadzieję że to jakieś atopowe zapalenie skóry bo tamto da się leczyć..

limitless - Wto 05 Mar, 2013 21:47

zalamanaa4 nie wiem gdzie mozna we wroclawiu. Ja robilam w kielcach i mialam skierowanie od mojej dermatolog i przyjeli mnie od razu, chociaz i tak musialam zaplacic troche za badanie.

jak dla mnie to nie wyglada na bielactwo, ale moge sie mylic.

sla8er co to znaczy ,,nieopal"????????????????? masz na mysli ze to plamy od opalania?

xomkax - Śro 06 Mar, 2013 00:07

dla mnie to też nie wygląda na bielactwo ;)
więc spokojnie, nie warto panikować! mówię ci, z własnego doświadczenia, że jeśli się stresujesz, jest tylko gorzej. :>

Trzymaj się, będzie dobrze!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group