To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - Cze?ć

lexi92 - Śro 20 Mar, 2013 10:23
Temat postu: Cześć
Witam Wszystkich, jestem tutaj nowa :) Może trochę powiem o sobie więc mam 21 lat i długo już choruję na bielactwo, dużo rzeczy próbowałam ale na marne wiec zaakceptowałam siebie taka jaka jestem ;) Chciałam się dowiedzieć czy jest tu jakaś osoba która się wybieliła jeśli jest tu taka osoba to chciała bym z nią porozmawiać :)
limitless - Śro 20 Mar, 2013 13:48

czesc lexi92, dlugo juz chorujesz?

nie wiem czy jest u nas ktos taki na forum, ale zdawalo mi sie ze ktos kiedys o tym pisal

lexi92 - Śro 20 Mar, 2013 13:58

no choruje juz od 7 roku zycia na to no i zastanawiam sie nad wybieleniem poniewaz juz i tak malo barwnika mi zostalo moze z 10% dlatego chcialam z kims pogadac ;)
limitless - Śro 20 Mar, 2013 14:00

http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?p=17907 tutaj masz link do tematu, powinnas go przeczytac. Jak widac monte88 zabral sie za wybielanie skóry :)
lexi92 - Śro 20 Mar, 2013 14:08

Dziękuje ;)
limitless - Śro 20 Mar, 2013 14:08

nie ma za co :)
lexi92 - Śro 20 Mar, 2013 14:10

jest :) A Ty jak długo chorujesz?
limitless - Śro 20 Mar, 2013 14:21

jestem niewiele starsza od Ciebie, we wrzesniu bede miec 23 lata. Ja zaczelam chorowac od wlasnie wrzesnia zeszlego roku. Bylam 3 miesiace w hiszpanii, caly czas na sloncu, inny styl zycia (niezdrowy :D) i w ogole. Mam dosc jasna karnacje, ale moja skora po spieczeniu na sloncu przez 3/4 dnia przez te 90 dni naprawde nabrala brazowych barw. Pod koniec wrzesnia czyli mojego pobytu zauwazylam biale malutkie plamki na skorze, myslalam ze to jest po prostu odbarwienie od opalania. Jak wrocilam do Polski to olalam sprawe bo myslalam ze samo zniknie, dopiero po jakis 2 -3 mcach poszlam do dermatologa. Powiedziala mi ze to grzybica itp itd ale masci nic nie daly. Druga dermatolog powiedziala ze nie wie co to jest, a 3 dala mi skierowanie na badania lampa Wooda. Jako ze wyszlo ze zadnych zmian grzybicznych nie mam to stwierdzila ze to jest bielactwo. Przepisala mi tylko masc protopic bo powiedziala ze nie ma na to lekarstwa. Aczkolwiek ja sie nie poddaje, wierze ze kazda choroba jest uleczalna :) Tak naprawde, to nie widac tego u mnie jeszcze, plamki sa male i mam nadzieje ze tak juz zostaje... chociaz szczerze mowiac lato sie zbliza a ja sie troche boje ze znow zacznie mi sie wszystko uwidaczniac.
lexi92 - Śro 20 Mar, 2013 14:28

Noo to przynajmniej dopadła Cie ta choroba w małym stopniu bo nie masz dużo plamek ;) owszem uleczalna jest ta choroba ale jesli jeszcze sie az tak bardzo nie rozwinela u mnie to juz za pozno bo wiekszej czesci jestem biala a barwnika strasznie malo ale idzie sie przyzwyczaić :) najgorsze lato niestety
limitless - Śro 20 Mar, 2013 19:33

lexi, nie jezdzilas na zadne naswietlania ani nic w tym stylu?

z tego co widzialam po zdj to u nas na forum niektorzy mieli dosc widoczne plamy ale po jakis terapiach zaczely sie repigmentowac :)

no ale rozumiem, skoro faktycznie masz tylko okolo 10% z pigmentem, to pewnie lepiej bedzie jesli sie wybielisz. Latem nie wychodzisz na slonce?

lexi92 - Czw 21 Mar, 2013 11:37

Jeździłam ale to i tak nic nie dało, wychodzę na słonce tylko ze najpierw muszę się kremem wysmarować z wysokim filtrem ;)
limitless - Pią 22 Mar, 2013 20:08

sluchaj ja walcze z tym od niedawna ale jesli chcesz to moge Ci podac pare wskazowek na priv :)
białas - Sob 23 Mar, 2013 18:02

limitless napisał/a:
http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?p=17907 tutaj masz link do tematu, powinnas go przeczytac. Jak widac monte88 zabral sie za wybielanie skóry :)


Doczytaj wątek, bo z tego co się orientuję to monte88 walczy dalej, wybielam się ja :)

P.S. Cześć lexi92

limitless - Sob 23 Mar, 2013 22:45

no to przepraszam za nieporozumienie, faktycznie nie dopatrzylam :)
xomkax - Nie 24 Mar, 2013 13:09

Witam w gronie łaciatych! :grin:
bialy - Pon 15 Kwi, 2013 19:52

Witamy ja jestem samoistnie wybielony przez ta chorobe i czuje sie lepiej tak niz w ciapki.Skora nie jest az tak biala jakby sie mialo wydawac i nikt nie bedzie nawet zwracal uwagi tak jak przy ciapkach :)
xomkax - Pią 19 Kwi, 2013 21:26

Ja bym nie mogła się wybielić całkiem. Ja wolę plamki. Ale ja jestem dziwna :D
raw - Pią 19 Kwi, 2013 23:08

Tylko się nie przywiązuj do nich zbytnio, bo kiedyś mogą odejść w czeluści piekieł =]
bonoo - Pon 29 Lip, 2013 11:03

bialy, nareszcie znalazlam kogos kto tez jest samoistnie wybielony,hurra.myslalam,ze jestem osamotniona.Piszesz,ze nie jestes az tak bardzo "bialy",a ja z kolei uwazam,ze jestem bardzo biala i patrza na mnie jak na stwora.lato to baaardzo ciezki okres dla mnie.Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group