To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - Efekty na?wietlania.

Asia_K - Pią 13 Kwi, 2007 14:30
Temat postu: Efekty naświetlania.

Witam Was wszystkich,

Bardzo sie ciesze że nalałam tak fajna stronke o Vitiligo.
z tego co przeczytałam macie dobra opinię o naświetlaniach w połaczeniu z vitixem czy protopikiem.
Ja mam bielactwo od 4 roku życia a teraz licze juz 30 wiosen.
jakies 3 lata temu, rozpoczełam kuracje GERALEN +PUVA+VITIX.
Kuracja trwala jakies 6 miesiecy, potem ja musialam przerwac z powodu wyjazdu (brak dostepu do naswietlań). efekty były- marne bo marne ale byly.
Naswietlanie nie nalezy do moich najlepszych wspomnień, bylam non stop poparzona, skóra boli i złazi. lekarka z klinik na Chałbinskiego we Wroclawiu mowila ze tak właśnie ma być. :( .jako ze byly jakies tam efekty,postanowiłam to przecierpiec. niestety po odstawieniu lamp plamy wróciły na nowo.
Mam do was pytanko a w zasadzie 2 - piersze czy dla was naswietlania byly roznie parzace czyt bolesne i dwa czy po przerwaniu naswietlan wraca wam bielactwo?
Pozdrawiam
Asia

kasia - Pią 13 Kwi, 2007 15:14

Witam my stosujemy lampy UVB 311 a nie PUVA naswietlac nalezy sie do wystapienia rumienia a nie poparzen choc i to sie czasem zdarza :) mi zrepigmentowaly sie 2 plamki po 20 naswietlaniach ale nie wiem jak jest po zaprzestaniu bo dopiero zaczynam:)
pozdrawiam

nica - Czw 19 Kwi, 2007 10:17

cześć ja też stosowałam takie leczenie. Zraziłam się na początku, bo pielęgniarka źle nastawiła mi lampę i się poparzyłam. Ale czego się nie robi w imię ...... Jestem już chyba po 3 sesjach naświetlań i widać efekty -piegi na plamach, zlewające się w brązowe plamki -co za radość. Gdy po naświetleniach skóra się za bardzo zaczerwieni, piecze i swędzi to trzeba zrobić krótką przerwę i zmniejszyć dawke [J] Ale nie rezygnuj, bo są efekty. Może się zdarzyć, że pojawią się nowe białe plamki, po jakimś czasie, ale one po prostu były już wcześniej tylko "uśpione" ;-) . {to moja teoria} Naświetlania to zmienią i barwnik powróci. Co do tej terapii to zalecam zwiększoną ochronę oczu-oprócz okularów (obowiązkowo) np. zasłanianie dłońmi, bo oczy bolą i może pogorszyć się wzrok (-0,25 u mnie). Pozdrawiam
KiTeQ - Czw 19 Kwi, 2007 19:12

Nica piszesz o UVB 311 czy PUVA bo sie juz sam pogubilem? :wink:
nica - Pią 20 Kwi, 2007 13:32

cześć pisałam o PUVA
KiTeQ - Wto 08 Maj, 2007 21:29

Mam sprawe. Otóż moj tata dzisiaj podobno slyszal jak w jakims radiu mowili ze na polski rynek dostaly sie jakies ale lampy. Slyszal to w jakims radiu albo rmf albo esce. Tylko wlasnie nie wiem o jakiego typu te lapmy chodzilo. Wiem tylko ze tez jakies do jakis naswietlan. Kurcze teraz sie troche boje kupwac ta lampe. Czy ktos z was moze tez to slyszal? :sad:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group