To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Inne tematy - Bielactwo, czy nie?

amelkaa - Czw 10 Maj, 2007 22:44
Temat postu: Bielactwo, czy nie?
Wiecie co, byłam wczoraj u jednego dermatologa, który mi wyglądał na kumatego i miał ogólnie jakąś wiedzę na temat vitiligo , co się rzadko zdarza.
I on mi powiedzial, że moje plamy to nie jest raczej bielactwo.... dziwne... "A w takim razie co?" - zapytałam ja.
A owy dr na to, że to mu raczej wygląda jak blizna po jakimś urazie i czy ja nie miałam w tym miejscy przypadkiem oparzenia. No tak, okazało się,że miałam jako dziecko. Ale w sumie nie pamiętam ,żeby mi tam coś zostało, ale może faktycznie wyszły z tego blizny, na które początkowo nie zwracałam uwagi, a gdy wyblakły, dopiero się zorientowałam , że mam coś na udzie. Tylko, że mi to nie wygląda na bliznę. Stąd moje powątpiewanie w teorię lekarza.
Moja babcia miała bielactwo, kuzynka i ciotka. I ktoś jeszcze .Dlatego i ja te plamy zakwalifikowałam do bielactwa. A tu nagle dowiaduję się,że to nie to.

Moje plamy są białe, kiedy dotykam ich opuszkami palców można wyczyć pewne nierówności, nie są zupełnie gładkie. Nie rosną na nich włoski. Są tylko wewnątrz plam jakby różowe kropeczki,coś jakby mieszki włosowe, ale włoski mi nie rosną w tym miejscu. W dodatku plamy owe mają nierówne brzegi, jedne są większe drugie mniejsze. Aha ! No i nie zawsze są tak samo widoczne. Raz są w ogóle niewidoczne, jak np wyjdę z kąpieli, czy jak jest mi zimno,a innym razem są baaardzo widoczne.

Jak ja mam w końcu rozpoznać, czy to bielactwo ?;(

issska - Pią 11 Maj, 2007 23:21

hmm... moje plamki w dotyku s a niewyczuwalne - tylko je widac i włoski na nich rosną ( co dziwne, w większości włoski zachowały kolor, nie są białe)
ale faktem jest, że w miejscu wszelkich zranień, blizn zaraz pojawiaja sie nowe plamki
Czy twoje plamki sie zmieniaja pod wpływem słońca?
Pozdrawiam
I.

kasia - Sob 12 Maj, 2007 08:36

Witaj Amelko jest na to proste rozwiazanie trzeba zobaczyć sie pod lampa Wooda
i wszystko bedzie jasne problem polega tylko na znalezieniu gabinetu ktory ta lampe posiada:)
pozdrawiam kaska

Francesca - Sob 12 Maj, 2007 10:42

issska napisał/a:
hmm... moje plamki w dotyku s a niewyczuwalne - tylko je widac i włoski na nich rosną ( co dziwne, w większości włoski zachowały kolor, nie są białe)
ale faktem jest, że w miejscu wszelkich zranień, blizn zaraz pojawiaja sie nowe plamki
Czy twoje plamki sie zmieniaja pod wpływem słońca?
Pozdrawiam
I.


Moje plamki podobnie jak Isski nie są wypukłe i nie wyczuwam ich przy dotyku. Akurat w miejscach gdzie je mam, nie rosną mi włoski więc nie mogę stwierdzić czy zbielały czy nie :biggreen: No, a z tą pamiątką po bliznach to chyba prawda. Mam małe plamki na kolanach, prawdopodobnie pozostałość po niefortunnych wyprawach rowerowych. A , no i kiedyś też rozbiłam je spadając ze schodów! Dlatego radziłabym Ci Amelko odwiedzić jakiegoś lepszego :) lekarza i,jak Kasia radzi odwiedzić lampy Wooda. Pozdr

amelkaa - Sob 12 Maj, 2007 16:28

hmmm a czy jeśli to tylko blizny, to pod lampą wooda nie będą one wyglądały i tak tak samo jak bielacze plamy? :?: :???:


kurrrczeeee. co za życie, same znaki zapytania :(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group