To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - Dovobet

xmati6 - Sob 04 Paź, 2008 00:37

Wszystko pięknie ładnie ale czy plamy po zniknięciu nie pojawiają się ponownie po stosowaniu DOVOBETU ?
zawer - Sob 04 Paź, 2008 16:35

ja bym sobie chetnie zapodal ten daivonex ale czy mozna sie przy nim naswietlac lampa uvb 311?? moze ktos pytal na ten taemta swojego lekarza.pzdr :grin:
slavo - Nie 05 Paź, 2008 15:18

zawer napisał/a:
ja bym sobie chetnie zapodal ten daivonex ale czy mozna sie przy nim naswietlac lampa uvb 311?? moze ktos pytal na ten taemta swojego lekarza.pzdr :grin:


Ja pytałem, odpowiedź była twierdząca. Można. natomiast pani dermatolog zalecała nie wystawiać się znacznie na słońce, to znaczy specjalnie nie opaleć. Jak to się ma do możliwości naświtlania UVB nie wiem. Więc może warto zasięgnąc opini innego lekarza.

xmati6 - Pon 06 Paź, 2008 00:12

Slavo a co mowila dermatolog na temat tego leku? Slyszalem opinie ze plamy szybko znikaja ale i szybko sie pojawiaja... jak to jest naprawde?
monikaBXL - Pon 06 Paź, 2008 11:23

Witam,

Daivobet czy Dovobet, dziala indentycznie i niema zadnej gwarancji, ze plamy niewroca, trzeba kontrolowac caly czas. Napewno, mozna sie ich pozbyc i jesli nawet znow sie pojawia, wrocic do therapi. Tak mowia tutaj lekarze.
Ja jestem bardzo zadowolona, efekty sa niesamowite, musze przyznac, ze juz po 4 miesiacach mam tysiace kropek, ktore sie lacza tworzac chmurki brazowe.
A przypominam, ze lekarz byl scepytcznie nastawiony, iz mowil ze efekty moga sie pojawic po kilku miesiacach gdyz moje bielactwo zaliczane jest do stalego (25lat).

Powodzenia

zawer - Pon 06 Paź, 2008 13:16

a mial ktos przy stosowaniu tego Dovobetu jakies skutki uboczne bo z tego co piszecie to zawiera on silny steryd..ja np stosuje oprocz protopicu advantan i tez podobny jest silny ale narazie nic zlego nie obserwuje.Moj lekarz niestety nie slyszal o takim leku :-? wiec mam troszke obawy zeby nienarobic sobie klopotow bo mam mozliwosc zalatwienia sobie tego leku z angli i caly czas sie waham.pozdrawiam
slavo - Pon 06 Paź, 2008 13:43

xmati6 napisał/a:
Slavo a co mowila dermatolog na temat tego leku? Slyszalem opinie ze plamy szybko znikaja ale i szybko sie pojawiaja... jak to jest naprawde?


Ta Pani dermatolog byłą skąpa w swoich wypowiedziach. Powiedziała że ma pacjentów którym ten lek pomógł i takich którym nie. A pod tym linkiem znajdziecie "Efekty uboczne stosowania sterydów" Polecam się zapoznać: http://www.atopowe-zapale...kosteryd%C3%B3w

zawer - Pon 06 Paź, 2008 16:22

z tego co pisze na tej stronce ktora wkleiles slavo to niestety z takimi masciami sterydowymi nie ma zartow i mozna sobie klopotow narobic... :-? ryzyko zawsze jest
xmati6 - Pon 06 Paź, 2008 19:36

Moze trzeba spytac lekarza co mozna zrobic aby takich efektow ubocznych nie bylo wtedy ta masc rzeczywiscie okaze sie najskuteczniejsza...
Natalia_90 - Wto 07 Paź, 2008 15:46

ale pytanie czy da sie uniknąć tych efektów ubocznych? bo moim zdaniem nie bardzo, byc moze wszytskie dolegliwości nie zaatakują, ale coś na pewno chwyci... trzeba się bardzo zastanowić nad tą decyzją stosowania sterydów..
marthen22 - Czw 29 Mar, 2012 11:25

Chciałbym odświeżyć temat...... Czy ktoś stosuje Dovobet??? jakie efekty????. Jestem świeżo po długiej lekturze na forach o łuszczycy,osoby z łuszczycą które mają bielactwo opisują że maść rzeczywiście powoduje repigmentacje.
mysia1lo - Pią 17 Sie, 2012 21:40
Temat postu: ...
....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group