To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Terapie naturalne - Arcydzięgiel Litwor i Ruta Zwyczajna

ixi02 - Pon 15 Cze, 2009 13:20
Temat postu: Arcydzięgiel Litwor i Ruta Zwyczajna
Nie znalazłam tu o tych ziołach tematu więc piszę nowy..mam pytanko czy ktoś z Was stosował te ziółka?? ponoć również pomaga w bielactwie..
xmati6 - Pon 15 Cze, 2009 13:22

Tez slyszalem ze pomaga szczegolnie ruta ale nie wiem gdzie to mozna znalezc..
ixi02 - Pon 15 Cze, 2009 13:43

ja właśnie zamówiłam rutę w www.darynatury.pl/ jest po 2zł.... co do arcydzięgirela tam jej nie pakują więc narazie jej nie mają samej,jedynie w czymś tam... rute będę miała do 3 dni...
xmati6 - Pon 15 Cze, 2009 14:36

Też sobie zamówię i będę pił :)
nowy2009 - Pon 15 Cze, 2009 15:53

Pomaga dlatego ze w swoim składzie ma Psoralen inaczej ziele babci. Tak samo jak seler. Jeśli chodzi o Arcydzięgiel litwor to jego nasiona zawierają kumaryny czyli pochodne Psoralenu. Wszystko to napewno nie zaszkodzi, i bardzo mozliwe ze moze pomoc
Owoce pietruszki tez w składzie maja Psoralen.
Lubczyk lekarski tez
Olejek bergamotowy wykorzystywany jest do leczenia bielactwa.

Czesiu - Pon 15 Cze, 2009 20:49

nowy2009 napisał/a:
Pomaga dlatego ze w swoim składzie ma Psoralen inaczej ziele babci

Małe sprostowanie wypowiedzi kolegi, bo myli trochę pojęcia. Psoralen to związek chemiczny, a nie roślina, piszemy małą literą. Ziele Babći inaczej Psoralea corylifolia, to roślina zawierająca między innymi psoralen. Najczęściej używamy terminu psoraleny do określenia związków chemicznych uwrażliwiających na światło.
nowy2009 napisał/a:
Wszystko to na_pewno nie zaszkodzi

Ostrożnie z takimi stwierdzeniami - i nie chodzi mi o błąd ortograficzny ;) To zależy od sposobu stosowania, czyli głównie dawki, częstotliwości i paru innych detali.

ixi02 - Pon 15 Cze, 2009 21:15

oczywiście że tak Czesiu jak zawsze dobrze pisze (wsumie jesteś WIELKI zakładając to forum)bo jak każde zioło należy stosować z umiarem i nie przesadzić to raz a dwa oba te zioła zarówno ruta jak i arcydzięgiel pijąc uważać należy na słońce ponieważ można się poparzyć ..http://www.mojzielnik.pl/
xmati6 - Śro 17 Cze, 2009 14:32

Witam. Kupiłem te zioła z tematu w sklepie zielarskim, zapłaciłem za nie 6,50 zł razem :) Ten Arcy coś tam ma w sobie te funakamaryny czy jak to tam się zwie i uczula na promienie UV węc jest OK bo ja sie naswietlam wiec przyspieszy moją repigmentacje. Teraz mam pytanie.. czy ja moge wsypać łyżeczkę Ruty i łyżeczkę Arcy coś tam do tej samej szklanki :?: :?: czy ziola powinno sie pić osobno?
nowy2009 - Śro 17 Cze, 2009 16:28

Ja mieszam Arcydzięgiel Litwor z Ruta Zwyczajna z Bodziszkiem i pije ale ten smak wrr :/
xmati6 - Śro 17 Cze, 2009 20:52

No smak nie jest zbyt ok ale ja juz sie przyzwyczailem hehe:) Czyli to nic nie szkodzi jak te ziola sie ze soba pomiesza?:)
nowy2009 - Śro 17 Cze, 2009 21:12

Nie wiem czy to po tych ziołach tak mam albo mi sie zdaje, normalnie zapominam co robiłem parę minut temu masz też tak?? Dziwnie sie po nich jakoś czuję, zawsze senny jestem a teraz nie chce mi sie spać. Jeszcze spróbuję ciecierzyce rozetrzeć i zalać spirytusem i zacznę sie smarować, możne mi się uda zrobić maść.

[ Dodano: Sro 17 Cze, 2009 22:25 ]
Przepisy stosowania

NAPAR. 1 łyżeczkę suszonego ziela zalewamy szklanką wrzątku. Całość odstawiamy na ok. 15 minut, następnie przecedzamy. Pijemy 2 razy dziennie po szklance naparu.

Warto pamiętać, że wodne wyciągi z ziela ruty są nietrwałe i raczej rzadko się je stosuje. Dlatego częściej wybiera się bardziej aktywne i stabilne są wyciągi alkoholowe.

W aptekach można dostać alkoholowy wyciąg ze świeżego ziela ruty o nazwie INTRACTUM RUTAE, który pije się po 20-40 kropli na kieliszek wody, 2-3 razy dziennie.

Żródło: google.pl

xmati6 - Śro 17 Cze, 2009 21:30

Ja wole zioła, jakos mnie one wlasnie pobudzają ;)
nowy2009 - Śro 17 Cze, 2009 21:49

Tylko musisz wiedzieć że związki które maja działać foto uczulająco (hyperycyna) nie rozpuszczaja się w wodzie. Dlatego np z dziurawca pije się intrakt
xmati6 - Czw 18 Cze, 2009 00:23

Hmm ale Arcydzięciela nie ma w postaci kropli a to w nim są te funakoma coś tam :P Zaś Rutę można dostać. Czyli co? Czyli Arcy cos tam nie zadziala jesli bede pił jako ziola zaparzone?
nowy2009 - Czw 18 Cze, 2009 05:45

Cytat:
Hmm ale Arcydzięciela nie ma w postaci kropli a to w nim są te funakoma coś tam :P Zaś Rutę można dostać.

Tak samo Arcydzięgiel Litwor jak i Ruta zwyczajna maja działanie fotouczulające.
Arcydzięgiel Litwor możesz pić w postaci zaparzonej herbatki zaś natomiast z Ruty zalecają zrobić intrakt, tak samo z dziurawca.
Ja sie pytałem o Rutę w postaci kropli to babka powiedziała ze jest to wycofane. A ty kupiłeś Krople??

xmati6 - Czw 18 Cze, 2009 07:58

Ja kupiłem Rutę i Arcy coś tam ale jako zioło i trochę zaskoczyła mnie Twoja wiadomość, że to nie zadziała na mnie w takiej postaci. Może się nie rozumiemy? Poza tym bardzo dobrze, że działa fotouczulająco - opalę się jeszcze bardziej hehe:)
nowy2009 - Czw 18 Cze, 2009 17:03

Źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi o to że jeśli zaparzysz wrzątkiem to nie zadziała, tylko (hyperycyna) która jest w zielu z dziurawca(ja pije sok z dziurawca) i rucie nie rozpuszcza się w wodzie, a związek ten jest powoduje podwyższoną wrażliwość na światło słoneczne. Dlatego zalecają zrobić Intrakt z Ruty.
Ulencja - Czw 18 Cze, 2009 17:32

Xmati,Ty to mnie zaskakujesz! stosujesz chyba wszystko, o czym na tym forum napisano! Zastanawia mnie jak Twój układ pokarmowy na to reaguje;-)
xmati6 - Czw 18 Cze, 2009 19:58

Hej Ulencja. No ziół chyba nigdy za wiele a obecnie stosuje Tevaskin, UVB, zioła z Indii, Rutę, Arcydzięgiel, tabletki Vitix, koenzym q10, zielona herbata. Ja zrobie wszystko zeby sie wyleczyc :mrgreen:
Ulencja - Pon 22 Cze, 2009 14:38

Kurczę,ja bym nie przełknęła tego wszystkiego.Ja tylko kamufluję i jak na razie nie widzę,by plamy się powiększały.
xmati6 - Sob 04 Lip, 2009 10:54

Piję te ziółka od jakiegoś tam czasu, w kazdym badz razie bardzo krótko. Wlasnie wrocilem z nad morza, trafilem 2 dni w 'potężne' słońce i to wykorzystalem opalajac sie jakos 2h w tym chodzac po plazy 2 h dziennie czyli lacznie ok. 4h dziennie. Efekt: repigmentacja plam na ustach, brązowa opalenizna - rodzice powiedzieli, ze mam opalenizne jak z Bulgarii 2 lata temu a to wszystko dzieki temu ze te ziolka stosuje a one uwrazliwiaja skore na swiatlo. Oczywiscie dbam o opalenizne i co 3h smaruje sie balsamem wiec jest OK :) 0 poparzen :)
nowy2009 - Sob 04 Lip, 2009 13:42

xmati6, ja do tego jeszcze dodaję bodziszka i sok z dziurawca, mam tak samo jak ty slonce to moj przyjaciel, plamki znikaja :)
Sławek26 - Sob 26 Cze, 2010 22:50

Zdobyłem informację jak uzyskać intrakt z ruty i jak go stosować:


NALEWKA. 0,5 litrem spirytusu 70-procentowego zalewamy 100 g suszonego ziela ruty. Po tygodniu pijemy po 20-30 kropli na kieliszek wody, 2-3 razy dziennie.

Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group