To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - u mnie zacz?ł się problem białych plamek

paciajka - Pią 10 Lip, 2009 21:13
Temat postu: u mnie zaczął się problem białych plamek
z nadczynnością tarczycy, a właściwie po leczeniu nadczynności Thyrozolem. Nie miałam ani usuniętej tarczycy, ani nie leczyłam jodem . Dietą doprowadziłam hormony i TSH do normy. Trwało to sporo czasu, ale już od trzech lat jest wszystko w porządku. Mam chyba do czynienia z tak zwanym bielactwem nabytym. Mam wrażenie, że jest to związane z metabolizmem tyrozyny w organizmie. Rzeczywiście próby wyjścia nawet na krótki okres na słońce powoduje, ze pojawiają się nowe plamki. Zresztą nie można chodzić z nadczynnością tarczycy do solarium , raz, że promienie UV, a dwa tam stosują kremy zawierające tyrozynę. Ogromne ilości tyrozyny są w żywności , nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pochłaniamy tego dużo, dużo więcej niż wynosi moc przerobowa naszej "fabryki chemicznej".
Ponadto organizm sprawnie funkcjonujący sam wytwarza tyrozynę z produktów zawierających fenyloalaninę.

blabla - Pią 10 Lip, 2009 21:58

wlasnie ja spotkalem sie w artykule z Rzeczpospolitej, ze niski poziom tyrozyny lub tyrozynazy [nie pamietam ktorej] moze powodowac powstawanie plam.... co osoba to inna przyczyna. a tyrozyne wytwarza promieniowanie slonca i mi sloneczko pomaga -wszak chyba mi tyorzyny brakuje...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group