To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Terapie naturalne - Ma?ć Mumijo od Franciszkanów

blabla - Śro 15 Lip, 2009 22:03
Temat postu: Maść Mumijo od Franciszkanów
No wlasnie spotkalem sie z mascia Mumijo na bielactwo od zakonu Franciszkanow. plamy smaruje sie i wystawia na slonce. apropo mumijo-bralem takowe, ale rozpuszczalne, jak bylem dzieciakiem, nie pamietam na co to bylo.

Mumijo - od dawna znane w Tybecie i Chinach, gęsta elastyczna masa o odcieniach od żółto-brązowego do czarnego, ma żywiczny specyficzny zapach. W swoim składzie posiada 70% substancji organicznych - żywice, kwasy tłuszczowe, albuminy, oraz wiele biopierwiastków, enzymów, witamin i różnych inhibitorów.

Choroby skórne, opryszczka, pękanie pięt, bóle reumatyczne i nerwobóle, zwyrodnienia, zwichnięcia, stłuczenia, żylaki.
1. EGZEMY, LISZAJ PŁASKI - smarować miejsca chore 2-3 razy dziennie.
2. BIELACTWO NABYTE - smarować miejsca odbarwione na skórze i wystawiać je na słońce na kilka minut.
3. ŁUSZCZYCA - smarować ogniska łuszczycy 2-3 razy dziennie, szczególnie na noc.
4. TRĄDZIK POSPOLITY - występuje zwłaszcza u młodzieży, stosować maść na noc zamiast kremu.
5. OPRYSZCZKA, UKĄSZENIA, WYPRYSKI, CZYRAKI, WRZODY - smarować miejsca zaognione kilka razy dziennie.
6. ŻYLAKI GOLENI - smarować maścią na noc i lekko zabandażować.
7. ŻYLAKI ODBYTU (HEMOROIDY) - smarować 2-3 razy dziennie.
8. GRZYBICA MIĘDZYPALCOWA, PĘKANIE PIĘT - wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z mydłem i posmarować maścią.
9. ZWYRODNIENIA KOŃCZYN, BÓLE W STAWACH, ODKŁADANIE SIĘ SOLI MINERALNYCH - nacierać na noc chore miejsca 10-15 minut maścią przez 25 dni. Powtórzyć kurację po przerwie 5 dniowej. Zakaz spożywania rabarbaru i szczawiu !
10. ZŁAMANIA KOŚCI I STAWÓW, ZWICHNIĘCIA, STŁUCZENIA, NADWYRĘŻENIE MIĘŚNI - należy nacierać porażone miejsca po zdjęciu gipsu. Kurs leczenia około 1 miesiąca. Dzięki działaniu mumijo proces tworzenia otoczki kostnej i okres zrastania kości przyśpiesza się.
11. CHOROBY NARZĄDÓW RUCHU, ZAPALENIE KORZONKÓW, NERWOBÓLE - maść wcierać około 5 minut przez 20 dni. Ustalono, że przy wcieraniu maści i masażu obniża się zapalenie mięśni, zanika ból.


zrodlo:http://www.rybnik.ofm.opoka.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=183&Itemid=131

co o tym myslicie ?

nowy2009 - Czw 16 Lip, 2009 05:11

TO niedaleko mnie, jak bede miał czas to się dowiem wiecej info na temat tego specyfiku
beatrix szkrab - Czw 16 Lip, 2009 19:18

Znam te maśc i dawno temu:) o niej juz pisałam na forum. Stosowałam na plamy krótko (słaba silna wola:))) i słońca wtedy mało było... ale jest to ciekawe mazidło i na pewno pomaga na zwichnięcia i jakieś urazy kostno-stawowe, na zakwasy po przetrenowaniu też pomaga. Mam dostęp do tej maści nie wiem jaka jest obecnie cena (kiedyś to około 13 zł jeśli mnie pamięc nie myli:))) :zdrówko:
Olga - Czw 16 Lip, 2009 22:32

To by było bardzo ciekawe, gdyby lek na bielactwo kosztował jedyne 13zł...I jeszcze działał:) Oby to nie było jak Amol-Moja babcia mówi, że "Amol działa na wszystko"-jak na razie na nic mi nie pomógł :lol:
blabla - Czw 16 Lip, 2009 22:53

juz niedlugo sobie to sprawie, poki jest lato i slonce. i zobaczymy. moze pomoze.
Olga - Czw 16 Lip, 2009 22:57

Blabla ale jak? Zamówisz u nich? Czy ta maść jest dostępna również...w jakiś sklepach?
nowy2009 - Pią 17 Lip, 2009 05:29

Ja myślę ze jak maść jest na wszystko to jest na nic :P
xmati6 - Pią 17 Lip, 2009 12:58

A mozna sloneczko zastapic lampą UVB? Warto sprobowac na niektore plamki :)
blabla - Pią 17 Lip, 2009 19:31

ja pytalem w najblizszym klasztorze i nie mieli. wiekszosc klasztorow, nie tylko Franciszkanie prowadza swoje "domowe" sklepy z np. balsamem kapucynskim. ale u mnie nie mieli i kazali pytac w innych klasztorach, w tym u Bonifratrow. wiec problemu ze znalezieniem nie powinno byc.
Egon - Pon 20 Lip, 2009 11:35

Dobre
Moja mama tego używa właśnie do wszystkiego:) chciała mi to kiedyś dać do smarowania ale to olałem bo jakoś nie wierze w takie maści ale może się skuszę, z tego co pamiętam to mama kupuje maść za ok 15zł, tłusta ciemnobrązowa maść :)

Olga - Pon 20 Lip, 2009 12:09

Egon, to może spróbuj dopóki można liczyć na słońce(chyba że masz lampkę)- napisałbyś nam, czy działa na plamiska:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group