To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - dzień dobry wszystkim:)

milka37 - Śro 23 Wrz, 2009 11:51
Temat postu: dzień dobry wszystkim:)
Witam wszystkich :)
Nazywam sie Kamila, mam 19 lat, od 1.5 roku mam bielactwo. Zaczelo sie od malutkiej plamki na prawej lydce, potem stopniowo na nogach pojawialo sie coraz wiecej drobnych plamek, na udach i biodrach, brzuszku, plecach, pod pachami, na lapkach no i w koncu na twarzy. Nie mam duzych plam, raczej male plameczki.
Na poczatku byl to dla mnie koszmar, przezywalam bardzo kazda nowa plamke, plakalam po nocach, ze bede miala buzke w ciapki, biegalam po wielu lekarzach i stosowalam rozne masci. Kazdy lekarz po kolei mowil mi co innego i zaprzeczal poprzedniemu.
W koncu wybralam sie do prof. Placka w Gdyni. Profesor powiedzial, ze powinnam usunac znamiona Suttona (tak to sie nazywa?) a potem naswietlac sie lampami PUVA i moze beda efekty. Na koniec wizyty powiedzial mi, ze mam pamietac, ze to nie jest choroba, tylko takie male odchylenie kosmetyczne, nawet nie defekt. Odchylenie :)
Dowiadywalam sie z roznych zrodel gdzie moglabym dokonac zalecanych zabiegow, nasluchalam sie o rakach skory itp, przeplakalam kolejne kilkanascie nocy...
Ale moje myslenie zaczelo sie zmieniac... przestalam rozpaczac nad kazda kolejna plamka, stopniowo zaczelam sie interesowac wzorkami, ktore powstaja na moim ciele i... polubilam je!!
Naprawde :P mam nawet kilka ulubionych :P
Zycze Wam wszystkim, zebyscie w najgorszym wypadku tez polubili swoje plamki, a w najlepszym, zebyscie je wyleczyli w 100% :)
Mam nadzieje, ze moze tchne troche optymistycznego ducha na forum :)

pozdrawiam
Kamila

Thunderbird - Śro 23 Wrz, 2009 17:39

Witaj :D

Bardzo optymistyczny post :)

To ciekawe z tymi znamionami. Bo ja mam jedno od 7 lat i właśnie od wtedy mam 'lekkie bielactwo' (pare plamek na krzyż). Czy usunięcie owego znamienia może zatrzymać postępowanie bielactwa?

Bernadeta - Śro 23 Wrz, 2009 18:02

Witaj :grin:
swietne podejscie tak trzymac :)
pozdrawiam

milka37 - Śro 23 Wrz, 2009 18:34

hmm.. prof. Placek twierdzil, ze jezeli zastosuje taki zabieg usuniecia tego znamienia, a potem odpowiednio dlugo bede sie naswietlac PUVA to jest szansa. Tylko, ze ja mialam najpierw robione bardzo duzo badan krwi, zeby ustalic czy moge stosowac ta terapie. Moglam, ale nie chcialam :P
blabla - Śro 23 Wrz, 2009 19:50

milka37 napisał/a:
Zycze Wam wszystkim, zebyscie w najgorszym wypadku tez polubili swoje plamki,


tu chyba na forum nieliczni lubia swoje plamy, ktore tak utrudniaja normalne i swobodne funkcjonowanie. jednak szkoda rozpaczac, choc mozna dostac dola przez to, ze w lecie ludzie chodza swobodnie w skapych ubraniach, a z vitiligo tak sie nie da. wazne by zamiast beczec miec te wole i chocbym mial niebo i ziemie poruszyc, zlikwiduje bielactwo tak jak prawie ono zliwkidowalo mi normalne zycie, ktore bez niego wygladaloby calkiem inaczej.

Thunderbird - Śro 23 Wrz, 2009 19:58

milka37 to bardzo ciekawe. Ale gdynia od mojego miasta jest tak daleko ... Ja mieszkam blisko Gorzowa Wlkp. czy wie ktoś gdzie znalazłbym sensownego derma w tej okolicy ?

No i mam doła bo wyskoczyły mi 3 nowe 2 mm plamki. Co o tym sądzicie?

I czy zawsze w bielactwie plamy szerzą się obwodowo ? Bo mi jeszcze żadna nigdy się nie powiększyła.

milka37 - Czw 24 Wrz, 2009 10:39

Thunderbird, z tego co wiem prof. Placek przyjmuje tez w innych miastach, dowiem sie w jakich i dam Ci znac :) mi tylko wyskakiwaly jedna obok drugiej i wtedy sie laczyly (tak powstala jedna z moich ulubionych :P )
blabla, moze ja lubie swoje plamki, dlatego, ze mi one ni utrudniaja normalnego i swobodnego funkcjonowania :) Albo dlatego, ze po prostu narazie mam ich malo :P Ale ja w lecie chodzilam w skapych ubraniach, nawet sie opalalam, tylko plamki smarowalam filtrem i mialam potem straszna radoche jak one byly takie wyrazne i moglam ludziom je pokazywac i oni w koncu nie udawali, ze ich nie widza :P
Myslisz, ze zle robilam, ze sie opalalam?? znaczy, nie lezalam plackiem o 12 na plazy :) tylko po prostu nie unikalam slonca :)

EDYTOWANE : nie moglam znalezc informacji gdzie jeszcze przyjmuje prof. Placek. Tutaj podaje adres przychodni w Gdyni i nr telefonu, mozna by zapytac :)
Gdynia 81-557, ul. Batalionów Chłopskich 24, tel. (58) 661-61-92, www.dermart.pl

Thunderbird - Czw 24 Wrz, 2009 16:04

" mi tylko wyskakiwaly jedna obok drugiej i wtedy sie laczyly"

Ale czy one były duże, czy takie małe bardzo ?

nakpotan - Czw 24 Wrz, 2009 17:21

MILKA ? a jakie plamki masz ulubione? co przestawiaja? ŻÓłwika? ? MAmutka? Żmijke? . Ja mam same jajka:( takie placki. Moze z czasem mi sie zmienia..np . hmmmmmmm krokodylka? żabe? . Rano bedzie sie budził i mowił: NO ŻABA ! wstawaj! czas sie brac do pracy.... bo jak tak nic robic nie bedziemy to Ci ogonek albo rózki wyrosna ( czyli nowe plamiskaaaaaaaaa:> ) .

pozdro.

blabla - Czw 24 Wrz, 2009 19:21

milka37 napisał/a:
Myslisz, ze zle robilam, ze sie opalalam?? znaczy, nie lezalam plackiem o 12 na plazy tylko po prostu nie unikalam slonca


jesli pytalas mnie, ja tez sie opalalem i nie tylko skore, a szczegolnie biale plamy+zel. zreszta zerknij na moj temat -moje leczenie i na temat bielactwo a slonce. odpowiedz juz masz.

milka37 - Czw 24 Wrz, 2009 21:05

Thunderbird, dosc spore :)
nakpotan, moja ulubiona to przedstawia... hmm... chyba po prostu jakas zmutowana fasolke :P i takie jeszcze mam: http://vitiligo.com.pl/fo...php?p=8454#8454 :) A Ty przynajmniej mozesz sie poszczycic, ze jestes prawdziwym facetem z jajami :P Chociaz podejrzewam, ze jakbys sie przyjzal, to znajdziesz chociaz jakas rybke- paletke :P
blabla, jutro na pewno poczytam, bo dzis juz troche pozno :P
pozdrawiam wszystkich :)

alenda - Nie 27 Wrz, 2009 07:19

Witaj Kamilo. Super, że je lubisz, ja ich nie lubię ale się przyzwyczaiłam. Co to są te znamiona?
milka37 - Pon 28 Wrz, 2009 09:41

znamiona Suttona?? To takie... hmm, jak to sie nazywa?? :P... pieprzyki?? z biala obwodka, cos takiego http://www.dermatoskopia....lan-suttona.jpg :)
alenda - Pon 28 Wrz, 2009 18:43

Jezzzuuu no tak, ale wstyd, jako kosmetyczka powinnam wiedzieć :wstydzi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group