To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Inne tematy - Przebarwienia

Lelo3008 - Nie 04 Paź, 2009 20:29
Temat postu: Przebarwienia
Witam!:)
Nie wiem czy tego typu problem był poruszany czy też nie ale zakładam nowy temat, w razie potrzeby Czesiu zrób z nim porządek:D
A więc do rzeczy... Leczę bielactwo na twarzy i mam pewien problem, ok wszystko się pigmentuje ale jest mały haczyk. Otóż nowo powstały pigment na miejscach bielaczych jest o wiele bardziej ciemny niż na zdrowej skórze. Narazie stosowałem aby samą fototerapię UVB 311nm bez żadnych maści (protopicu bo miałem szczepienie od grypy i musiałem go odstawić). No i nie wiem czy to jest normalne, bo przecież nie stosuję żadnej ochrony zdrowej skóry bo nie chciałem żeby były rzeczy tego typu właśnie, a jednak są przebarwienia. Teraz moja skóra jest biało-czerwono-brązowo-piaskowa:D nie wiem, a może w przyszłe lato jak opalenizna zejdzie i z zaleczonych plam i ze zdrowej skóry to się wszystko wyrówna?? Miał ktoś już taki przypadek?? Proszę o odpowiedzi:)
P.S. tzn nie przeszkadza mi to aż tak bardzo- w końcu wogóle już nie kamufluje twarzy do szkoły ale wydaje mi się to po prostu dziwne...

xmati6 - Nie 04 Paź, 2009 22:56

To normalne w przypadku repigmentacji uzyskanej przez lampy UVB. Ja tak mialem szczegolnie ba biodrach, ciemny, prawie ze brązowy pigment odznaczal sie od zdrowej skory po czym po kilku tygodniach wyrownalo sie wszystko i sam juz zapomnialem gdzie mialem plamki :)
Catalabama - Śro 07 Paź, 2009 07:29

U mnie tez sie wyrównało, a na poczatku plamki były duuużo ciemiejsze niż reszta skóry - szczególnie widoczne było to nad okiem - ale teraz juz jest ok.
Bernadeta - Pon 12 Paź, 2009 16:56

Lelo3008 napisał/a:
nowo powstały pigment na miejscach bielaczych jest o wiele bardziej ciemny niż na zdrowej skórze

Witam Cie cieplo zjawisko jakie opisujesz jest normalne po pewnym czasie kolor skory sie wyrowna, cierpliwosci i dalszych sukcesow
pozdrowionka



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group