To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Postępy i sukcesy - kiedy nic nie pomaga;(

Kumciaki - Śro 31 Mar, 2010 09:23
Temat postu: kiedy nic nie pomaga;(
Witajcie. Z parę lat temu zrepigmentowało mi się pół plamy na kolanie. Byłam bardzo szczęśliwa. Pomógł mi vitix + plaża i morze. Lecz od tamtego czasu oprócz paru malutkich kropek pigmentu nic nie mam :placze: Przez ostatni rok to w ogóle stoi w miejscu , naświetlam się lampą nm311 staram się systematycznie od roku do tego vitix , mam jeszcze tabletki, piję bodziszka i nim też się smaruję czasem. Ale efekty mam zerowe , ani kropki pigmentu. Ja już naprawdę nie wiem co mam robić. Stosowałam większość tych "specyfików" Zastanawiam się nad tymi tabletkami - geralen. Wiem ,że niszczy wątrobę i w ogóle , ale co robić :cry:
maggot - Wto 06 Kwi, 2010 20:41

Naświetlanie PUVA z geralenem, oczywiście można próbować, jeśli się robi to pod kontrolą jakiegoś dermatologa i nie przez zbyt długi okres czasu, to teoretycznie nie powinno szkodzić.

Chociaż ja bym jednak obstawiał za vitix+plaża i morze :) jeśli raz pomogło to powinno i drugi.
Od tych wszystkich naświetlań z czasem niszczy się też zdrowa skóra, nie ma to jak naturalne słońce. :spoko:
co robić? nie poddawać się i nie załamywać !

Pzdr :)

Disorder - Śro 14 Kwi, 2010 10:47

Myśle, że powinnaś zainwestować w protopic, on powinien coś ruszyc :)
pozdrawiam

blabla - Śro 14 Kwi, 2010 13:02

Kumciaki z tego co piszesz to teraz stoi w miejscu. Może załamuje to, że nie repigmentuje się dalej, ale dobrze i mam nadzieję, że nie wychodzą nowe.

O Geralenie większość wypowiadała się negatywnie, głównie o wątrobę. Też myślałem skorzystać z puva czy uvb, ale przestraszyłem się skutków ubocznych. Może ten vitix działa tylko dobrze ze słońcem ? poczekaj, lato tuż tuż może akurat się uda. No i mimo nie powodzeń nie łam się i spróbuj uwierzyć, że się uda :) czego życzę Ci bardzo.

agunia - Pon 17 Maj, 2010 22:40

Witam.
Mi pomogło opalanie i zażywanie beta karotenu.
Choruję od 24 lat.

MG - Śro 18 Sty, 2012 19:34

Witam
Mam pytanie mi lekarz mówił że powinnam unikać słońca że plamy się nie opalają wiec latem używałam kremów z wysokim filtrem a widzę że wielu osobom pomogło właśnie słońce co teraz zaryzykować i opalać się normalnie (plamy mam wokół oczu i na szyi)

szanti12318 - Śro 18 Sty, 2012 19:51

agunia jak ci to pomogło? jak to stosowalas? ile plam zeszlo?
xomkax - Śro 18 Sty, 2012 20:05

MG napisał/a:
Mam pytanie mi lekarz mówił że powinnam unikać słońca że plamy się nie opalają wiec latem używałam kremów z wysokim filtrem a widzę że wielu osobom pomogło właśnie słońce co teraz zaryzykować i opalać się normalnie (plamy mam wokół oczu i na szyi)

Nie unikaj słońca! Opalaj się normalnie, jak każdy zdrowy człowiek. Słońce to najlepsza metoda leczenia - darmowa, skuteczna, przyjemna... ;) Więc opalaj się ile możesz, ale przy dużym słońcu używaj kremów z filtrem, ale nie 50, tylko np. 15.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group