To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - Witajcie

Teresa - Wto 10 Sie, 2010 08:06
Temat postu: Witajcie
Choruję na bielactwo od dwóch lat. Nabawiłam się tego najprawdopodobniej pod wpływem silnego stresu. Choroba bardzo szybko postępuje, a przepisany przez lekarza protopic nic nie skutkuje, w efekcie czego mam już zajęte prawie całe dłonie, brzuch i nogi. Dziwne jest tylko to, że na kilka dni przed pojawieniem się nowych plam, skóra w tym miejscu bardzo mnie swędzi. Ciakawa jestem, czy ktoś z was tesz ma takie objawy i jak sobie z tym radzi. Pozdrawiam.
M.... - Wto 10 Sie, 2010 21:39

Witam, ja nie odczuwam takich objawów jak Ty, mnie plamy strasznie swędzą jak je wystawiam na słońce.

Pozdrawiam

kacha - Śro 11 Sie, 2010 00:09

Witaj :mrgreen:
u mnie jest podobnie jak u Was.Czyli tam gdzie mają się pojawić nowe plamy ,to skóra mnie swędzi,ale również jak jestem po słoneczku czy lampie.Tak że czasami już sama nie wiem kiedy wyjdą jakieś nowe :-?

blabla - Śro 11 Sie, 2010 01:35

swędzenie skóry nie musi zawsze oznaczać depigmentacji (pojawiania się nowych plam). Świąd skóry może być oznaką powrotu barwnika, bo są na ten temat takie opinie i trudno wyczuć co to oznacza. zresztą jak w bielactwo trudno cokolwiek przewidywać, bo efekty są największą pewnością....
ixi02 - Śro 11 Sie, 2010 09:36

skóra też może swędzieć przy chorobach tarczycy, wątroby, alergii, nadmiaru cukru słodyczy..u mnie z kolei swędzi jak barwnik wraca :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group