To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Inne tematy - Kilka pytań... Pomozcie.

malgonnn - Śro 29 Wrz, 2010 20:26

Tylko, ze wydaje mi sie, ze to moze byc strzal w 10 bo jakby nie patrzec po cewce moczowej przeszlo do gory :? Zrobie badanie, dowiem sie jakie bakterie, napisze.
Abi - Śro 29 Wrz, 2010 20:47

niekoniecznie, w cewce żyją raczej beztlenowce, a na skórze tlenowce, poza tym u Ciebie na skórze jest moim zdaniem raczej grzyb, a nie bakteria, ale nie jestem lekarzem, mogę się mylić
malgonnn - Śro 29 Wrz, 2010 22:20

Dam znac po badaniu jaka bakteria to sama ocenisz czy moze miec zwiazek :)
Abi - Czw 30 Wrz, 2010 11:01

moja wiedza tak daleko nie sięga, niestety, ale daj znać

mimo wszystko zrób sobie wymaz ze skóry, to moja dobra rada :P

malgonnn - Wto 12 Paź, 2010 04:48

Zrobilem jednak troche inaczej..

Zaczalem smarowac raz dziennie tribioticiem jak radzilas. Skora przestala swedziec i jest hmm jakby mniej sucha, tzn widac roznice jak przed zastosowaniem. Bede smarowal jeszcze ze 3-4 dni bo z tego co czytalem to 7 max mozna go stosowac i zamierzam isc na posiew ze skory i moczu. Pytanie tylko po jakim czasie od odstawienia tribioticu moge isc na posiewy?

Abi - Wto 12 Paź, 2010 12:43

hm

no właśnie nie za dobrze zrobiłeś, że najpierw zastosowałeś tribiotic, jeżeli chcesz robić posiew

no bo teraz tak, możliwe jest, że on wybije chwilowo bakterie, czy grzyby, które się u Ciebie rozwijają tak, że w posiewie nic nie wyjdzie, a kilka dni czy tygodni potem się odrodzą i znów będziesz miał problem, a wyniki z posiewu będą mylące

idź do lekarza i mu wszystko opowiedz najlepiej

malgonnn - Śro 13 Paź, 2010 01:55

Zastanawiam sie teraz nad jednym. Skora zaczela wygladac inaczej po tribioticu, to bylo widoczne. Tylko czy: to jest efekt antybiotyku ktory podzialal jak lekarstwo na wlasciwosci skory czy wybil jakies bakterie i dlatego skora odzyla. Jak sadzisz? Jesli zaszlo to drugie (mam nadzieje) ile gdzies trwa proces odzyskiwania koloru przez skore? Zapomnialem wczesniej napisac jednego - skora gdzies 2-3mm od zoledzia jest normalnego koloru (jakby niezaatakowana :?)
Abi - Śro 13 Paź, 2010 12:30

nie mam pojęcia, jak szybko wróci Ci pigment, to sprawa indywidualna, nawet nie wiemy, co Ci jest tak naprawdę

musisz się też liczyć z tym, że zmiana wyglądu skóry jest wynikiem nawilżenia skóry po zastosowaniu kremu, a nie wybicia bakterii i że problem wróci po odstawieniu

może, po tym jak skończysz używać tribiotyku, smaruj skórę jeszcze jakiś czas maścią cynkową i myj mydłem antybakteryjnym

malgonnn - Śro 13 Paź, 2010 14:43

Problem w tym, ze wczesniej juz probowalem skore nawilzac i takiego efektu jak po antybiotyku nie bylo :? Ile dni mozna uzywac tribioticu?
Abi - Śro 13 Paź, 2010 18:11

nie wiem, raczej nie dłużej niż tydzień

na opakowaniu powinieneś mieć napisane

nakpotan - Czw 14 Paź, 2010 00:16

EJJJ./

to forum VITILIGO a Wy caly czas o grzybach gadacie ? ,. www.grzyby.pl :>

koles jest zdrowy..nie ma pojęcia co to VITILIGO a przeżywa...jak mój syn aftę w jamie ustnej ..............................................

malgonnn - Czw 14 Paź, 2010 00:45

Jakbym byl zdrowy to bym tu nie pisal. Dam znac co powiedziala dermatolog.
Abi - Czw 14 Paź, 2010 13:09

Nakpotan, nie jesteś lekarzem, nie wiesz, co mu jest, może nie ma bielactwa, może ma. Infekcje grzybicze też mogą indukować powstawanie przebarwień bielaczych. Poza tym Malgonnn zadał swoje pytania w dziale "Inne tematy", tak? Czy wg Ciebie na Forum pisać mogą tylko osoby z bielactwem zdiagnozowanym przez lekarza? Weź nie przesadzaj, proszę Cię.
nakpotan - Czw 14 Paź, 2010 23:42

gołym okiem widac ,ze bielactwa nie ma. Ale ja go nie wyganiam tylko sobie żartuje . :>

Ani ja lekarzem. ani TY..chyba zaden lekarz na tym forum sie nie wypowiadał... a szkoda.

Abi - Pią 15 Paź, 2010 12:00

ciężko się wypowiadać, jak nawet niczego nie widzieliśmy

ale to nie zmienia faktu, że pomimo, że nie jestem lekarzem, co często sama zaznaczałam przecież, jeżeli ktoś prosi o moją opinię, to staram się pomóc

malgonnn - Sob 16 Paź, 2010 00:19

Swiad powrocil, cos czuje, ze to ma jednak zwiazek z ta infekcja i bakteriami w moczu.

Edit - poniedzialek:

Zrobilem sobie dzis na probe ogolne badanie moczu i co sie okazalo - bakterii nie ma. Nie wiem czy mial wplyw na to tribiotic ze zniknely czy to, ze jak robilem pierwsze badanie troche bylem przeziebiony. Ide w srode do lekarza, zobaczymy co powie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group