To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - SCENESSE -Moja Nadzieja...!

Bartekszym - Nie 17 Paź, 2010 18:38
Temat postu: SCENESSE -Moja Nadzieja...!
Witam wszystkich :wink:
Co myślicie o tym leku czy to będzie przełom ? W ilu % okaże się lekiem na bielactwo ?
Taki temat już jest (podobny) lecz ja chciałbym jeszcze raz usłyszeć o tym .
Piszcie tutaj co wiecie nowego kiedy będzie itp itd.

Znalazłem bardzo ciekawą rzecz:
http://www.clinuvel.com/r...ual-Report.html
Jakby ktoś mógł to przetłumaczyć i streścić o czym tam piszą.

Ogólnie nie jestem załamany vitelligo. Wiadomo lepiej by było gdyby plam nie było :wink:

Z lamp PUVA zrezygnowałem . Dałbym radę przeżyć te wszystkie nudności itp ale gdy usłyszałem ,że po tym plamy się u większości 2x powiększają to podziękowałem .

Plamy mam na ok 15-20 % ciała .

Aktualnie leczę się UVB +Tevaskin +Ginko . Mam nadzieje ,że drobne plamki poznikają niedługo . A te co mam "big" to liczę właśnie na SCENESSE !!

Tutaj taka moja mała historia o tym jak się leczyłem .

Pozdrawiam

Bartek :mrgreen:

Lajski - Nie 17 Paź, 2010 20:29

Na pewno zaczyna się coś dziać. Nie wiem na ile lek ten jest ( będzie ) lekiem typowym na bielactwo ... trzeba czekać. Myślałem, że Czesio był na zjeździe i coś nam więcej powie.
Jeżeli ktoś zna na tyle język aby przetłumaczyć fachowa literaturę odnośnie tego leku to prosimy bardzo.

Głowa do góry - już niedługo.

ewebe - Pon 18 Paź, 2010 15:19

http://vitiligo.com.pl/fo...hlight=scenesse
Bartekszym - Czw 30 Gru, 2010 23:54

Panie i Panowie !
Dzisiaj z Wiewiórem postanowiliśmy dowiedziec się czegoś więcej o Scenesse .
Wysłaliśmy im maila z pytaniami kiedy będzie dostępne itp . Odpowiedzą dopiero po 3 stycznia . Ale ,też znaleźliśmy 2 obrazki które przedstawiają co muszą jeszcze zrobic ,żeby lek wyszedł na światło dzienne ,i oto co znaleźliśmy :

http://img252.imageshack.us/img252/3626/zdj2.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/7464/zdj11.png

2 fazy badań były ,już n razy . Tylko dwa badania są "ongoing".
Cóż to nie zmienia faktu ,że lek jest pod końcem i szykuje się do dystrybucji !

Są chyba też inne SCENESSE czymś się róźnią . To ,że jest we Włoszech to nie oznacza ,że to jest ten sam lek na naszą dolegliwośc.



Z tego wynika ,że lek wyjdzie w marcu/kwietniu 2011 r .
Wyczytałem jeszcze ,że będzie kosztował 400 $ .

Czy dla was naprawde tak grają rolę pieniądze ? (nie jestem bogaty odrazu zastrzegam sobie )

Wiewiorek567 - Czw 30 Gru, 2010 23:58

tak jeszcze upewnimy się tym e-mailem jak coś dam znac.
Lajski - Pią 31 Gru, 2010 12:33

Jeżeli okaże się to prawdą to lepszych życzeń na Nowy Rok nie trzeba.
Pozdro i czekamy na dalsze informacje.
Ps. Mam nadzieję, że do 40 USD dodaliście zero przez pomyłkę :???:
A i nie wiem skąd wiecie, że lek wejdzie marzec/kwiecień. Ja raczej wywnioskowałem, że ostania część badań oznaczona jako Q4 zostanie zakończona w 2011 roku ... mam nadzieję że się mylę.

sl8er - Pią 31 Gru, 2010 13:18

Coś słabo zrozumialeś obrazek który sam wkleiłes... Czwarty kwartał 2011 II faza badań klinicznych, nigdsie nie ma mowy o dopuszczeniu do obrotu w kwietniu 2011.Cny 400 $ to tez wydaje sie ona wzięta z sufitu, nigdzie nie ma takiej informacji... A co do SCENSSE to jest dopuszczony we Włoszech, ale nie w celu leczenia bielactwa...
Wiewiorek567 - Pią 31 Gru, 2010 13:46

To nie mozna sprowadzić scensse z Włoch?
sl8er - Pią 31 Gru, 2010 14:15

Potrzebna jest recepta... azeby ja dostac musisz być chory na Protoporfirie erytropoetyczną (nadwrażliwość na światło), bo na taka chorobę został przebadany i zarejestrowany SCENESSE.
wacha81 - Pią 31 Gru, 2010 20:31

zdaje sie ze sa 3 glowne fazy testowania lekow
jesli te zakoncza sie pomyslnie nastepoje proces rejestracji ktory twra okolo 1.5 roku
z tego co wyczytalem na zamieszczonych linkach faza II zakonczy sie sie pod koniec 2011
a wtedy zacznie sie faza III
tak wiec nie ma sie co spodziewac wprowadzenia leku przed rokiem 2013
da sie poczekac oby tylko dzialalo :S

http://www.gazetalekarska...00506/n20050606
tutaj link mozecie poczytac jak wygladaja fazy testowania leku i jego rejestracji

Ps. jest jeszcze czwarta faza ale to juz tylko zbieranie danych o leku jaki ma wplyw i o jego bezpieczenstwie kiedy jest juz wprowadzony do obiegu

sl8er - Sob 01 Sty, 2011 12:18

sa 3 fazy testowania leku ale jezeli juz lek funkcjonuje na rynku jako remedium na inna chorobę procedura może byc uproszczona... ale mniej bym oczekiwal konkretnego działania od leku typu scensse a bardziej leków biologicznych... Jeden z nich Amevive podany dwóm pacjentom z łuszczycą i dodatkowo vitiligo spowodował znaczne poprawienie w przypadku łuszczycy i kompletną repigmentacje, łuszczyca nawróciła po kilku miesiącach a bielactwo nie pojawiło sie z powrotem... Tylko ze amevive nie jest dopuszczony w Europie i prawdopodobnie nie bedzie na 1300 pacjentów 30 zachorowało na raka, terapia jest droga... i watpliwe aby jakikolwiek lekarz przepisał tak mocny lek na ,,błachą,, dolegliwośc jak vitiligo... leki biologiczne dostaja tylko pacjenci posiadający bardzo zaawansowana łuszczyce którym nie pomaga nic innego... Tego typu leki restuje system immunologiczny, więc ich działanie ma naprawde mocne podstawy... Malo chorych na bielactwo ma dostatecznie wiedze o medycynie aby naciskac na dopuszczenie leków biologicznych do leczenie bielactwa... a wydaje sie ze zastosowanie ich w leczeniu vitiligo jest mniej niebezpeczne niz w przypadku łuszczycy... zrepigmentowane bielctwo całkiem prawdopodobnie nie powróci przez wiele lat a nawet całe życie.. w przypadku łuszczycy terapie lekiem biologicznym trzeba powtarzac co najmniej co kilka miesięcy bo choroba powraca... Moim zdaniem kazdy powinien decydowac za siebie i jezeli ma kase i odwage powinien miec mozliwosc zaryzykowac... Klopotem jest nędzna wiedza chorych na bielactwo o chorobie ...
zuza - Sob 01 Sty, 2011 17:13

Szkoda że leczenie bielactwa metodą biologiczną jest mało nagłośnione.
sl8er - Nie 02 Sty, 2011 13:05

nie ma czegoś takiego jak leczenie bielactwa lekami biologicznymi...Te dwie osoby miały podane Amevive ze względu na łuszczyce... Bielactwo zostało wyleczone jako nieoczekiwany dodatkowy efekt.
Katarzynka - Pon 03 Sty, 2011 12:31

Witam

A czy tylko w tych dwóch przypadkach Amevive wyleczył bielactwo ? Czy też jest więcej takich osób ?
Jeśli faktycznie jednym z "dodatkowych skutków ubocznych" tego leku jest wyleczenie bielactwa to z chęcią bym spróbowała stosować ten lek u mnie. A może ktoś z Was miałby możliwość sprowadzenie tego leku z zagranicy ?

wacha81 - Pon 03 Sty, 2011 18:28

zdaje sie ze lek jest w postaci zastrzyku ktory przyjmuje sie raz na tydzien przez 12 tyg
cena jednego zastrzyku to jakies 1000-2000 dolarow w zaleznosci od dermatologa
sam zastrzyk od producenta kosztuje chyba okolo 600 dolarow reszta kosztow to ponoc jakies badania dodatkowe
tak wiec cala 12sto tygodniowa kuracja kosztuje minimum 12k dolarow

poprawcie mnie jesli sie myle

sl8er - Pon 03 Sty, 2011 19:01

J Cutan Med Surg. 2009 May-Jun;13(3):172-5.


Familial coexisting and colocalized psoriasis and vitiligo responding to alefacept.

Al-Mutairi N, Al-Doukhi A.

OBJECTIVE:To report two cases of the rare coexistence of psoriasis and vitiligo in a family. METHODS: Both patients were given alefacept 15 mg/kg weekly injections for 12 weeks. The patients were monitored both clinically and with all relevant laboratory investigations. These patients were then followed up once a month for 2 years. RESULTS:Treatment with alefacept led to complete clearance of vitiligo along with the expected improvement in psoriasis. In the 2-year follow-up, vitiligo did not recur, although psoriasis relapsed and was appropriately treated.CONCLUSION:Use of alefacept in vitiligo may turn out to be a possible novel off-label treatment option in vitiligo.

Sprowadzenie tegoi typu leku jest niemożliwe, nie jest dopuszczony w Europie. I nigdy nie ma pewności ze zadziała na 100%... W przypadku łuszczyce były przeprowadzone kosztowne badania kliniczne...

Sz.P - Śro 05 Sty, 2011 00:47

Tutaj znajdziecie filmik na temat SCENESSE i zasady działania.
http://www.tvclip.biz/vid...-treatment.html

Wiewiorek567 - Śro 05 Sty, 2011 17:14

To e-mail do niej:

Kod:
Dear Krystian

 

Thank you for your emails and please accept my apologies for not responding sooner.

 

Pending regulatory approval, Clinuvel intends to commence a pilot Phase II trial of SCENESSE® (afamelanotide) in individuals diagnosed with nonsegmental vitiligo. You can read the company’s full announcement and view a video explaining how SCENESSE® will be used in vitiligo on our website at http://www.clinuvel.com/vitiligo. I have attached a brief Q&A document which I hope will help you better understand our proposed program.

 

Clinuvel is working with several centres in the USA and Europe, who will conduct the study. We are not working with a centre in Poland. No further centres will be considered for this initial pilot program.

 

The company is yet to release details on trial participation. Please note that we do not recruit directly for any of our clinical studies; rather we work with physicians in the field to identify potential trial participants.

 

To keep abreast of our trial program for vitiligo, please continue to monitor our dedicated webpage at http://www.clinuvel.com/vitiligo. You may also wish to sign up for email updates from Clinuvel, which can be done through this page on our website.

 

The company will release further details on its program when possible. I appreciate your patience as we progress with our vitiligo study.

 

Kind regards,

 

Lachlan




http://translate.google.pl

wbijcie to w translator jak ktoś anglika nie ogarnia.

Bartekszym - Pią 29 Kwi, 2011 16:12

Jakieś świeże wiadomości ? ;)
Pojawiło się coś nowego na ten temat? ;)

xmati6 - Pon 27 Cze, 2011 08:47

Zapytałem się firmy Scenesse kiedy lek będzie dostępny oraz czy można zostać króliczkiem doświadczalnym - otóż można!!! I to jest kolejna szansa dla Nas! Czytajcie:

,,Dear Bart,



Thank you for your recent enquiry regarding Clinuvel’s vitiligo program.



All details of our vitiligo program can be found at http://www.clinuvel.com/vitiligo - a site we continually update with any new news. Updates are posted to our Facebook group and the SCENESSE® Facebook page.



Clinical trials evaluating SCENESSE® as an adjunct therapy to narrowband UVB (NB-UVB) in nonsegmental vitiligo were announced earlier this year. These trials will be conducted at six centres across the USA (Detroit, Los Angeles and New York) and Europe (Zurich, Nice and Rome) with adult patients. No further centres will be involved. If you are interested in participating in this study, we ask that you first read this document and discuss clinical trials with your current treating dermatologist or physician. You can also view a brief introductory video explaining our vitiligo program on our Youtube Channel.



At present there are no timelines available for the drug’s commercial availability for vitiligo in any country; we must first conduct clinical trials to determine if the drug is safe and effective.



If you have any further questions, please don’t hesitate to contact me directly.



Kind regards,



Lachlan



Lachlan Hay
Head of Global Network and Communications,

Media Communications & IT Team

Clinuvel AG
Neuhofstrasse 3D

6340 Baar

Switzerland
Tel: +41 41 767 45 45
Fax: +41 41 767 45 46"

sl8er - Pon 27 Cze, 2011 09:22

no tak ale tu chodzi o melantan 2 czyli hormon MSH, albo jakis analog o identycznym dzialaniu...
http://de.wikipedia.org/wiki/Melanotan_II
melanotan 1 i 2 tez prawdopodobnie sa tej samej firmy, a scenesse to tylko nowa nazwa tego samego...


Czytalem tez jakies starenkie juz opracownie z lat 50 moze 60, i poziom MSH u osob z bielactwem nie odbiegal od osob bez bielactwa... nie mam wiec pojecia na jakiej zasadzie ma dzialac ten wynalazek...

jednak bardzo mozliwe ze uda im sie przejsc przez 3 poziom badan klinicznych poniewaz:

a) ,,dodatakowo,, uzywaja nbuvb 311 ktore samo w sobie juz zapewnia lepsze efekt niz bedzie w grupie kontrolnej...

b) z poprzednich badan juz wiedza ze jest to niegrozny medykament, wiec nie powinni juz pajacowac ze potrzeba udowodnic bezpieczenstwo...


Moim zdaniem nowa grupa pasozytow chce wywalczyc kawalek terytorium dla siebie ale maja juz konkurencje ktora pasozytuje juz od dlugiego czasu jak..

producenci Vitix (tablety i krem)

producent Protopicu (chociarz ten wykazuje calkiem dobre dzialanie ale po odstawieniu plamy z reguly wracja, wiec pasozytnictwo doskonale)

i inne drobne manufaktury jak tevaskin, rozne ziola, oleje, cudowne kremy

W sumie nawet konkurencja nie jest tak duza... wiec teraz zalapalem o co chodzi
:)


http://www.annualreviews....1.020160.001155

a to ze mozna zostac kroliczkiem doswiadczalnym to mierny powod do radosci

Abi - Pon 27 Cze, 2011 16:19

można zostać króliczkiem, ale przecież nie będziesz jeździć do lekarza do Rzymu
Bartekszym - Pon 27 Cze, 2011 22:28

Nie no ja wierzę , że to nie żadne pasożyty ( może jesteś zbyt zdenerwowany wydawaniem kasy , nie wiem ) .
Mamy taki wiek , więc mam ogromną nadzieję , że to jest nasze wybawienie...

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2011 15:17 ]
Mam jeszcze jedno pytanie . Czy Scenesse będzie tylko dla osób z non-segmental vitiligo ?

maur - Pią 08 Lip, 2011 08:58

No niestety, ale koszt kuracji to najmniej 10.000euro rocznie :/

strona 26

http://www.clinuvel.com/r...resentation.pdf

Abi - Sob 09 Lip, 2011 16:02

nie no oni tam twierdzą tylko, że taka cena byłaby do zaakceptowania przez pacjentów, przynajmniej ja to tak rozumiem, nie twierdzą, że taki będzie koszt, tym bardziej, że będzie on przecież chyba zależał od ilości zmian skórnych

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2011 17:23 ]
a poza tym ten dokument jest raczej o EPP (schorzeniu polegającym na całkowitej nietolerancji promieniowania słonecznego), nie o bielactwie, więc, mam nadzieję, że w przypadku bielactwa koszty będą o wiele niższe

skyler123 - Czw 04 Sie, 2011 09:45

Witam zarejestrowalem sie na tej stronie głownie z powodu SCENESSE bo uważam że to jedyny skuteczny lek który powstanie z niecierpliwością czekam na ten ,,przełom w leczeniu bielactwa" podobno od 2 dni do 2 miesięcy i bielactwo znika i ma ktos moze nowsze informacje o tym jak postępują prace? coś nowego słychać ;)? chciałbym abyście tutaj pisali dzięki tej stronie własnie dowiedziałem sie w ogóle o tym ;D podobno w 2011 roku ma być puszczony w obroty i czekam czekam :P
JUSTA - Czw 04 Sie, 2011 10:39

hej skyler to co napisales to chyba za piekne zeby tak szybko dzialal. a skad taka pewnosc?

[ Dodano: Czw 04 Sie, 2011 11:40 ]
czyli ma byc dostepny w tym roku w polsce? napewno bardzo drogi

sl8er - Czw 04 Sie, 2011 12:07

scensee istnieje od kilku lat pod nazwa melanotan 1 i melanotan 2... jest dostepny tylko na czarnym rynku... ale jak ktos jest obrotny to moze zamowic z internetu... widzialem tez dwa posty ludzi ktorzy probwali zastosowac w leczeniu bielactwa... efekt zdrowa skora pociemniala a odbarwiona pozostala odbarwiona...

a od tych 2 dniach to nie wiem gdzie takie glupoty wyczytales... jest to spolka akcyjna wiec nawet jak gdzies tak pisza powinienes wziac pod uwage ze sporej grupie ludzi zalezy aby wywindowac cene... a czy melanotan pod nowa fajna nazwa Scenesee zadziala czy nie maja oni gleboko we d...

JUSTA - Czw 04 Sie, 2011 13:24

tez tak myślę ze to bajka choruje na to kilka lat i na pewno lek pod inna nazwa nie zadziała tak szybko.
skyler123 - Pią 05 Sie, 2011 22:18

http://www.youtube.com/watch?v=cbdla6ALCKs zobaczie sami
nie nie ja wątpie zeby lek nad ktorym pracują naukowcy z usa i europy wspolnymi siłami i to w najnowszych czasach moglbyc nie skuteczny. pozatym czytalem ze to w formie zastrzyków wstrzepywany jest implant .. to chyba lepiej brzmi niż głupie maści do smarowania prosiłbym o opinie kogoś kto na głownej stronie projektu scenesse częściej bywa i sie tym interesuje nabierząco moim zdaniem to jedyna nadzieja stare metody to przeszłość scenesse to ma być przełom

Pastore - Sob 06 Sie, 2011 08:18

w sumie i tak nie mamy wyjścia to jedyny "prawdziwy" lek na bielactwo więc warto czekać:)ważne że coś się dzieje z tą "chorobą" :)
Jeśli raka można pokonać to bielactwo tym bardziej heh :D

Bartekszym - Sob 06 Sie, 2011 08:50

Nie no napewno to nie jest melanotan 1 co do tego jestem pewien . Wygląda to wszystko profesjonalne na ich stronie itp , więc wydaje mi się , że z tego coś będzie oby jak najszybciej ;)
skyler123 - Pią 26 Sie, 2011 23:04

odświeżam temat coś nowego słychać ?
sl8er - Sob 27 Sie, 2011 17:57

Wygląda to wszystko profesjonalne na ich stronie itp , więc wydaje mi się , że z tego coś będzie...

No tak wiadomo grafika na stronie produktu decyduje o skuteczności

PS. http://melanotan-sklep.pl/opis.php melanotan doatrl do Polski... nie wiem czy to legalne... ale podejrzewam ze prędzej czy później ktos sie skusi i sie okaze czy warto czy nie... moje zdanie szkoda kasy...

wlodar28 - Nie 28 Sie, 2011 09:53

wydaje mi się że to nie jest lek na bielactwo tylko na opalenizne, ciekawe czy po przestaniu stosowaniu tego barwnik zniknie? więc wydaje mi się że dalej problem tkwi w miejscu.
sl8er - Nie 28 Sie, 2011 10:19

scensee to jest melanotan 2 w nowej formule... skladnik czynny jest ten sam... a nazwa scensee i szopka wokól tego to sposób aby wydoić więcej pieniędzy... melanotan 2 jest prawdopodobnie nielegalny... bo urwał sie on firmie która się guzdrała kilka lat z wprowadzeniem na rynek (tzn te wszystkie certyfikaty i formalności) i jest wytwarzany w chinach alboi indiach przez ludzi ktorzy maja w d... te cyrki z wprowadzaniem medykamentu na rynek (moim zdanie słusznie)... z tego co wyczytalem na forach to nie dziala to za specjalnie dwie osoby ze skora bielacza jest biala a normalna staje sie ciemna i kontrast sie poglebia... jedna osoba pisala ze efekty sa zdumiewiające (nie zdziwilbym sie ze chodzi o kilka kropek... na forum też mamy kilka osób które uwązają kropke pigmentu za niesamowity/rewelacyjny/ 100% efekt...
xmati6 - Wto 30 Sie, 2011 09:17

Dostałem od nich newsa:

http://www.modernmedicine...l.jsp?id=737324

do końca nie rozumiem o co chodzi z tym czymś na A :P

Bartekszym - Pią 09 Wrz, 2011 22:45

a mi się wydaje , że coś z tego jednak będzie .
Mam prośbę kto dobrze zna angielski , żeby do nich zadzwonić i się wypytać

pawelpost - Sob 10 Wrz, 2011 00:36

Zależnie jak pójdą testy z użyciem Scenesse na Protoporfirii erytropoetycznej (EPP) w Stanach i Europie. Jeśli dobrze to Clinuvel zgłosi lek do akceptacji przez komisje regulujące środki farmakologiczne zarówno amerykańskie jak i europejskie. Czyli najpierw w pierwszej kolejce jest Protoporfiria erytropoetyczna (ciężka choroba zagrażająca życiu). Lek ma zostać przedstawiony komisjom pod koniec tego roku, komisje zaś mają mniej więcej 8-9 miesięcy na rozpatrzenie czy lek dopuścić do obiegu.
Z tego co doczytałem lek jest również testowany na inne dziwne rzadkie choroby skóry w tym naszą (ale to już wiemy). W Marcu jak wiemy zostały powołane pierwsze testy które trwają nadal. Zaś na wiosnę 2012 zaplanowane jest rozpoczęcie dopiero PILOT TRIALS czyli TESTÓW PRZEWODNICH naszego specyfiku na szerszej liczbie osób na świecie. Czyli w Nowym Jorku, Los Angeles, Detroit, Rzymie, Nicei i Zurichu.
Napisali że spodziewają się wyników testów w 2012 roku. Po czym jeśli wszystko pójdzie ok tak jak w przypadku Protoporfirii erytropoetycznej, Scenesse zostanie przedstawiony Regulatorom Farmaceutycznym którzy rozpatrzą wyniki testów i zadecydują czy powinny być dalej kontynuowane czy powinny być już przesunięte dalej do fazy ostatecznej czyli wprowadzania leku na rynek. Szybkość tego procesu wiąże się najczęściej ze znalezieniem dobrych sponsorów którzy sypną groszem na prezentacje i testy.
Czyli jeśli spodziewają się wyników jeszcze gdzieś w 2012 i jeśli wszystko pójdzie dobrze przedstawią lek tym Komisjom regulującym które rozpatrzą wyniki wszystkich testów gdzieś w 9 miesięcy ( i tu znowu duże JEŚLI), lek zostanie zaakceptowany i zacznie się wprowadzanie na rynek Amerykański I Europejski- tu następne załóżmy 6 miesięcy i zanim lek dotrze do Polski do naszych aptek ( bo jak napisali na pewno będzie na receptę) tu żeby się nie oszukiwać znając tępo i ambicję w naszym kraju to pewnie 1 rok. Czyli wyszło mi że poczekamy se minimum jakieś 3 lata a w najgorszym to nikt nie wie :)
Sam jestem optymistycznie do tego specyfiku nastawiony i mam nadzieję że się mylę że to wszystko szybko i sprawnie im pójdzie, a my dostaniemy lek w nasze zniecierpliwione centkowane ręce już niebawem! >:)

[ Dodano: Sob 10 Wrz, 2011 01:50 ]
A wszyje se z 4 od razu te implanty i będę siedział przed lustrem z popcornem i patrzył jak mi plamy znikają jak bańki mydlane :wink:

sl8er - Sob 10 Wrz, 2011 08:55

W przypadku EPP lek jest już od dłuższego czasu dopuszczony we Włoszech... trzeba być chorym na EPP aby dostać recepte. Pozatym jak masz taka wiarę w ten wynalazek na forach dla koksów można wyczaić namiary na melanotan 2... piszą ze opala przyzwoicie bez solary... nie rozumiem jak można wierzyć w ten naiwny propagandowy film na stronie clinuvel... bedzie pewnie tak jak z każdym lekiem u osób u których choroba jest nieaktywna pomoże tak samo jak pomaga UVB... naświetlalem się w Bydgoszczy i wiem od osób obsługujących lampy że jest sporo osób u których naświetlania szybko przynoszą repigemntcje są także ludzie którzy nie maja tyle szcześćia i po 120 seansach maja ledwie kilka kropek pigemntu... ta 2 grupa ludzi jest zarajestrowana na tym forum...
pawelpost - Sob 10 Wrz, 2011 11:23

A cholera go wie jak to będzie może tak jak mówisz może coś tam pomoże. Powiem ci ze ja sam choruję 23 lata (a mam 26) czyli praktycznie całe życie i nigdy się nie leczyłem, zawsze byłem sceptycznie nastawiony bo mówili mi zostaw to nie ma sensu to nieuleczalne ale widzę że wielu osobom przynosi jakieś skutki leczenie więc i sam sprawiłem sobie dużą lampę, nie wiem, chociażby żeby mordkę wyleczyć albo zahamować rozwój aby nie dołączyć kiedyś do plemienia albinosów- kanibali z Serengetti:)
Co do Scenesse to przecież nic nie wiadomo może działa trochę inaczej jak tamten znany już środek. Cały czas są przecież testy i będą testy przez najbliższy rok. A jak nie to hak im w smak wyleczym się sokiem z gumi-jagód albo kamieniem księżycowym.
TRZEBA PRÓBOWAĆ ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ ;)

skyler123 - Wto 13 Wrz, 2011 13:21

ja wierze w ten lek bo co nam pozostało innego .. to jest lek ktory jest pod oką naukowców z różnych krajów i skoro w naszych najnowszych czasach jest tworzony przez grupe ekspertów bo inaczej nazwać ich nie można to jak mozna przypuszczać ze bedzie gorsze niz starodawne metody.. Postęp medyczny cały czas pnie sie w góre bądźmy cierpliwi implanty pod skóre brzmią zachęcająco ;)
matej - Pią 07 Paź, 2011 12:35

jakieś nowe wiadomości dotyczące tego leku?
skyler123 - Sob 08 Paź, 2011 23:28

dołanczam się do pytania również /\ podobno we wrzesniu robili juz jakies testy na ludziach wyczytalem nie dawno artykol ale moze ktos cos wiecej wie
xmati6 - Pią 21 Paź, 2011 11:12

Dziś dostałem takiego maila od nich:

Dear Bart,

I wanted to provide you with a brief update from our vitiligo program. Yesterday the first observations from our US pilot study were presented and discussed at a conference in Lisbon, Portugal. You can view the company’s announcement here: http://www.clinuvel.com/r...ADVVitiligo.pdf

While these are early observations from a study, not formal results, we are encouraged by the response seen to date and will be closely monitoring the rest of our study in the US, and a similar one in Europe, to see if the drug has an effect in a wider group of individuals with vitiligo. I encourage you to read this announcement closely and don’t hesitate to contact me with any questions.

Kind regards,

Lachlan

matej - Śro 02 Lis, 2011 17:22

Wiadomo coś nowego na temat tego leku? Mam nadzieję że będzie on skuteczny :)
sl8er - Śro 02 Lis, 2011 17:47

Mam nadzieję że będzie on skuteczny

Jako pacjent pojmujesz skutecznosc leku w inny sposob jak koncern ktory za nim stoi

matej - Czw 17 Lis, 2011 15:39

Witam ma ktoś nowe wiadomości dotyczące tego leku?
szanti12318 - Czw 17 Lis, 2011 19:12

a gdzie kolwiek mowia miej wiecej kiedy moze byc data wprowadzenia tego do sprzedazy?
blabla - Nie 20 Lis, 2011 22:56

wlasnie czytalem na vitiligocover o liscie z Australii, ze wyniki sa super, tyle ze zastanawia mnie jedno, testuja ten lek, pisza o dobrych efektach leczenia + naswietlania 2 x w tygodniu, ale nie zauwazylem w tekscie nic a nic o odkrytej przyczynie bielactwa. albo ja nie doczytalem, albo nadal jestesmy w czarnej dziurze i chadzamy po omacku, bo co z tego, jak przyczyny nie znamy a nie kazdemu jak wiemy pomagalo uvb, czy opalanie (mi dosc b. pomoglo slonce).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group