To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - znamie suttona :(

eldorado - Czw 21 Paź, 2010 00:08
Temat postu: znamie suttona :(
witam posiadam znamie suttona i nie byloby by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt iz owe znamie znajduje sie na penisie i bardzo mi to przeszkadza i podejrzewam ze moim jakims ew. partnerkom tez mogloby to przeszkadzac. W zwiazku z powyzszym faktem poszukuje odpowiedzi na temat jak usunac tego typu znamie? wiem ze wizyta u dermatologa bedzie konieczna ,ale nie mam narazie pieniedzy i nie wiem gdzie jest jakis dobry (i tutaj kolejna prosba o adres do jakiegos dobrego dermatologa w krakowie). Ale zanim sie wybiore do dermatologa zapytam sie czy jest mozliwosc usuniecia tego znamienia w sposob taki zeby nie było zadnych blizn? albo jak juz to jakies male? a co do ryzyka bielactwa to o to sie nawet nie pytam poniewaz znamie tego typu mam tylko jedno i to juz z 3-4 lata.
dziekuje z gory za odpowiedz.

nakpotan - Czw 21 Paź, 2010 00:20

znamię z czasem moze samo znijknąc i tak jest najczesciej. nie slyszalem nigdy zebys ktos to usuwał .

cytujac za WIKIPEDIA:

``U 30% osób pojawienie się takiego znamienia jest początkiem bielactwa. W 20% przypadków znamię Suttona powiązane jest ze znamieniem atypowym lub czerniakiem złośliwym.``



wóz albo przewóz :)

narazie masz tylko znamię a wiec nic złego:) nic tylko sie cieszyc :)

zapomnij o tym. i napewno zadnej babce nie bedzie to przeszkadzac.. no chyba ,ze masz 8 cm tego naczym to znamię jest.. a jak masz wiec wiecej to jest OK :) :> :) :> :) :>



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group