Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Progesteron
Autor Wiadomość
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 01 Sie, 2012 18:32   Progesteron

przed wyjsciem plam zalozylam wkladke antykoncepcyjna Mirena, ktora zawiera pochodną progesteronu czy to moglo jakos wplynac na bielactwo?
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Sob 04 Sie, 2012 00:10   

Teraz dałaś mi do myślenia...nawrót mojej choroby zaczął się w ciąży.Była to ciąża zagrożona,więc prawie przez cały okres jej trwania brałam progesteron.Nowe plamy tłumaczyłam stresem związanym z zagrożeniem a to może faktycznie była wina przedawkowania progesteronu?Może ktoś jeszcze coś dopowie w tym temacie?Teoria według mnie do przyjęcia
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 04 Sie, 2012 08:59   

No jesli ma ktos jakies inf na ten temat to prosimy. Jesli okazaloby sie ze to jest przyczyna sciagam ta spirale. Bo zstalo mi jeszcze 2,5roku jej.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 19 Sie, 2012 10:19   

Mi plamy wyskoczyły w wieku 12 lat... dokładnie 4 miesiące po pierwszej miesiączce, która trwała u mnie ponad miesiąc co raczej nie jest normalne. Kolejna miesiączka była dopiero po wyjściu plam...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 20 Sie, 2012 12:21   

u mnie po zalozeniu wlaki antykonecepcyjnej plamy nie wyszly odrazu dlatego nie moge powiedziec ze to ona jest powodem ale po niecalym roku wyskoczyly mi na brzuchu a to okolice gdzie ona sie we mnie znajduje.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 17 Lis, 2012 21:11   

szanti12318 napisał/a:
No jesli ma ktos jakies inf na ten temat to prosimy. Jesli okazaloby sie ze to jest przyczyna sciagam ta spirale. Bo zstalo mi jeszcze 2,5roku jej.



http://www.mayomedicallab...terpretive/8590

czyli powinnas zbadac miedz w dobowej zbiorce moczu... jak podniesiona...?? nie jestes dzieckiem więc sama zadecydujesz...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Sob 17 Lis, 2012 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 17 Lis, 2012 22:35   

czyli wystrczy ze oddam mocz do analizy? ja jakos nie moge uwierzyc ze wkladka wywowalal plamki na brzuchu ale analizujac to po jej zalozeniu minelo pol roku i wyskoczyly...
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 17 Lis, 2012 22:45   

pól roku jest ok... miedż ma pewną ,,bezwładność,,... nie wiem czy bralas/bierzesz jakies suplemnty miedzi... w laboratorium beda wiedziec o co chodzi jak powiesz ze chcesz zbadac miedz w moczu... wiara nie ma tu nic do rzeczy czysta biochemia... podejrzewam ze bielactwem rzadza brutalne reguły biochemi... a ten syf z teoriami autoimmunologicznymi, genetyką tylko odciaga uwage od podstawowych spraw... szukając poziomu miedzi w moczu u pacjentów z bielacwtem znowu nic nie znalazlem... nie ma oczywistych i podstawowych badan a przeprowadzono badania genetyczne, wypróbowano leki bilogiczne... a prof Placek kosi kase na wycinaniu znamion... rece opadaja :sad:
Ostatnio zmieniony przez sl8er Sob 17 Lis, 2012 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gwiazdka 

Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 20
Wysłany: Nie 18 Lis, 2012 23:25   

wątpię, żebyś miała plamy plamy przez wkładkę, u mnie pierwsze plamy wyszły jak miałam ok. 6lat. Nikt nie stwierdził od czego pojawia się bielactwo podaję, że to: stres, uraz, zatrucie itp. powodów jest setki, ale żaden nie potwierdzony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo