Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroba Wilsona
Autor Wiadomość
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 16:34   Choroba Wilsona

Czy ktos z Was choruje na te chorobe...? Czy moze ktos w rodzinie...?

http://www.ncbi.nlm.nih.g...t00303-0115.pdf

z tego artykulu wynika ze wystarczy byc tylko nosicielem genu bez objawow choroby aby czesciowe biochemiczne konsekwencje sie rozwinely... wniosi nasuwaja sie same...


szczegolne zastosowanie to bedzie mialo dla osob u ktorych bielactwo jest w rodzinie...bo i szanse otrzymania trefnej wersji genu sa duze... a jezeli w rodzinie jest ktos z Wilsonem wnioski nasuwaja sie same...

[ Dodano: Pon 04 Lut, 2013 16:40 ]
case report zeby bylo jasniejsze o co chodzi

http://www.ncbi.nlm.nih.g...t00540-0133.pdf
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 20:05   

ja chora nie jestem i w rodzinie chyba tez nie ale mi plamki wyszly po zalozeniu wkladki antykonecepcyjnej ktora jest z miedzi... Moze to miało wplw? Pan Jan uwarza ze tak i zaproponowal sciagniecie tego.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:11   

U mnie bielactwo jest rodzinne.Miał je mój tata,jego siostra a teraz mamy je razem z jednym z trzech moich braci.Ale o chorobie Wilsona chyba pierwszy raz słyszę.To moje drżenie rąk mnie trochę niepokoi,bo jednemu z moich braci też trzęsą się ręce,ale on akurat niema bielactwa.Tata jak jeszcze żył to miał takie tiki że czesto mrugał oczami tak nienaturalnie,wręcz ściskał oczy.Niedawno u mojego brata tego z bielactwem zauważyłam że pod wpływem alkoholu wymahuje rękami i wydaje z siebie dziwne dzwięki,nawet jestem prawie pewna że to jakiś początek zespołu Toureta.Ale nikt mnie w domu nie słucha,wszyscy mają mnie za hipohondryczkę i że sobie wymyślam wszystkie choroby(ciemnota).Jestem pewna że coś jest na żeczy w naszym przypadku z układem nerwowym.

Choroba Wilsona ułatwia diagnozę przez pierścień wokół oczu taki pomarańczowo żułty,ja niemam czegoś takiego.
Ostatnio zmieniony przez aniabi Wto 05 Lut, 2013 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo