Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
To jest alergia, czy gorzej?
Autor Wiadomość
skyler123 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 47
Wysłany: Śro 05 Gru, 2012 02:34   To jest alergia, czy gorzej?

Witam. Wczoraj byłem na lampach u dermatologa. Lecze już około 3 lata bielactwo, zawsze lampami i nigdy nie zdarzyło mi się to, co wieczorem. Otóż nagle zaczęła mnie w poszczególnych miejsach okropnie swędzieć skóra. Zauważyłem, że dostałem wysypki - czerwone plamki, zaczerwieniona skóra, najbardziej w okolicach łokci, stóp, gdzie mam najwiecej bielactwa, ale i takze sporadycznie zaczyna swedziec w innych miejsach, na dłoniach między palcami najbardziej. Swedzenie jest nieznośne, utrzymuje się juz 2 dzień, a pod wieczór następnego dnia strasznie się rozsiało na łokciach.

Czy to mozliwe, zeby dostać po 3 latach ciągłego leczenia nagle alergii na lampy? A moze to cos innego? Byłem u lekarza rodzinnego, stwierdził, że na jego oko to alergia, i mowil ze byc możę od lamp. Co sadzicie?
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Śro 05 Gru, 2012 10:00   

niezle 3 lata na lampach... chyba jestes rekordzistą... pewnie jakies kilka miesiecy to dla wiekszosci maksimum... dlatego te 3 lata to niezbadany ląd a ty jesteś pionierem...
 
 
skyler123 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 47
Wysłany: Śro 05 Gru, 2012 11:47   

Nawet ponad 3 lata, 25 lamp - miesiąc przerwy i tak w kółko. Korzystam z publicznych lamp. I po meisiącu przerwy nagle po tej 1 lampie dostałem jakąś alergie. To mozliwe?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 05 Gru, 2012 17:58   

A po tak długim czasie leczenia lampami jakie efekty jeśli chodzi o powrót pigmentu?warto????
 
 
skyler123 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 47
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 10:10   

Warto, zdarzało mi się, ze zachodził prawie cały pigment na łokciach, gdzie miałem najwieksze plamy i najbardziej dlugotrwałe. Jest to moim zdaniem jedyny skuteczny sposób leczenia. Nie wierze w magiczne zioła, modlitwy lub jakieś maści od indyjskich znachorow. Ale tak czy siak nie o to tu ten temat. Ktos mi odpowie?
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 10:45   

ciezko zeby ktos odpowiedzial... 3 lata naswietlen to hardkor...
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 11:26   

Ja miałam podobne objawy, które opisujesz (swędziało mnie jakbym miała świerzba)ale chyba dlatego że w zimie skóra jest bardziej sucha,zaczęłam przed każdym opalaniem porządnie ją nawilżać balsamem i już jest spoko,nic mnie już nie swędzi.Ale w Twoim przypadku to niewiem bo skoro tak długo już się naświetlasz i pierwszy raz Ci się to przydażyło to powinieneś skonsultować to z lekarzem.
 
 
skyler123 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 47
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 13:12   

Byłem u dermatologa. Powiedział, ze to na 100% alergia i przypuszcza, ze od lamp. Rzosiało sie juz prawie na całych rękach, ale najgorzej wewnętrzna część dłoni.. Cała czerwona i piecze.. nie swędzi. Jak zaciskam pięści to czuje, jakbym miał kontant z pokrzywa. W pozostałych miejscach poprostu swędzi. Do tego towarzyszy mi silny ból głowy i gardła, przemęczenie oczu. ALe wydaje mi sie, ze to zwykły zbieg okolicznosciowy wirus towarzyszacy przy uczuleniu?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 18:49   

Nie przepisał Ci żadnego zastrzyku odczulającego???lub jakąś maść?Brzmi strasznie,na twoim miejscu gdy objawy nie ustąpią to wybrałabym się na SOR.A może za bardzo przypiekłeś się i to efekt poparzenia?
Ostatnio zmieniony przez aniabi Czw 06 Gru, 2012 18:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
skyler123 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 47
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 20:05   

nie to nie są efekty poparzenia, tylko jakas wysypka. Całe dłonie mi spuchły dzis wieczorem strasznie duzo mam prawie na całych rekach. Palce mam ostro spuchniete
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012 09:31   

nie napisałes nic czy bierzesz przed naświetlaniem jakieś tabletki, maści itp, wiesz czasem organizm reaguje różnie na coś po wielu latach, możesz mieć alergie z opóźnioną reakcją są takie,ale trudno tak dokłanie to określić bez lekarza się nic nie poradzi,(idz do innego)zrób sobie przerwę w naświetlaniach brania leków,może to jest reakcja na połączenie czegoś z czymś ,jeśli bierzesz (o czym nie wiemy) jakieś proszki i potem jeszcze w domu inne lub ziółka to może to jest to,zbyt mało informacji napisałeś. Złagodzić ten stan możesz robiąc okłady z maści nagietka lub płatków nagietka (po zaparzeniu przykładać na chore miejsce)lub kąpiele,nagietek jest dobry w takich sprawach, póki masz to "coś" najpierw to wylecz a potem kontynuuj naświetlanie...
 
 
User2775

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 47
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014 08:29   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo