Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[dolno?l?skie] Wrocław
Autor Wiadomość
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto 28 Lut, 2006 01:01   [dolnośląskie] Wrocław


Miejsca we Wrocławiu, gdzie można korzystać z naświetlań NB UVB.

Nazwa Adres i WWW Cena
Akademia Medyczna ul. Chałubińskiego 1
:?:
Derma-Puls ul. Barycka 1/3
:?:
Światłolecznictwo ul. Wolbromska 14
:?:

Ojciec Grande przyjmuje teraz w Legnicy. Tutaj i tutaj można przeczytać o nim i jego zaleceniach więcej. Ja byłem na wizycie ok. 8 lat temu i mi terapia zakonnika pomogła, ale na efekty czekałem dość długo - ok. roku.

Jeśli znacie inne miejsca i/lub informacje o cenach naświetlań we Wrocławiu (lub innej miejscowości z woj. dolnośląskiego), możecie wpisywać je w tym temacie. Na adresy i inf. o miejscach z innych województw trzeba założyć osobny temat.

Czesiu
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 10 Wrz, 2006 13:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
yaqoob 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 23
Wysłany: Sob 27 Maj, 2006 13:42   

na Chałubińskiego jedna sesja kosztuje 12zł jeśli przychodzisz z "zewnątrz"
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Śro 22 Lis, 2006 14:58   

a orientuje sie ktos gdzie we wroclawiu mozna sie naswietlac lampa uvb 311? Czesiu?:)
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 22 Lis, 2006 15:44   

Przeciez jest napisane :roll: - zobacz w tabelce.
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006 08:01   

ok moj blad, ale pytanie moje jest kolejne :mrgreen: czy w ktorym z tych zakladów da sie naswietlac na kase chorych czy cos takiego, by nie placic za wizyte?
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006 10:26   

Bardzo w to wątpie, na Chałubińskiego jest chyba największa szansa na załatwienie tego, ale czy sie uda, nie wiem. Dwa pozostałe adresy, które są w tabelce, to prywatne kliniki lub gabinety, więc szansa jest minimalna na jakąś refundację. Innych nie znalazłem, ale gdyby poszukać, podzwonić po większych szpitalach, pewnie mają takie lampy, ale ile biorą i czy da sie na kase - trzeba by sprawdzić.
 
 
gaucho24 

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008 09:00   Dermatolog Wrocław

Witam !!

Mam pytanie, czy ktoś leczy się na bielactwo u jakiegoś dermatologa we Wrocławiu ??? Tylko u lekarza a nie bioenergoterapeuty itp, chodzi mi o konkretne leczenie tzn ( naświetlania + vitix ) ???
Z góry dziękuje za odpowiedź !!
 
 
Grosiu 

Dołączyła: 01 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008 12:12   bielactwo nie na skorze a wlosach?

Witam

Chcialam zapytac czy ktos spotkal sie z objawami tracenia koloru we wlosach? U mojego meza, ktorego broda przez ostatnie dwa lata stracila kolor stwierdzono,ze to bielactwo i ze ma sie nie przejmowac bo to tylko kosmetyka. Nikt jednak nie zrobil mu zadnych badan, ktore moglyby to potwierdzic.

na skorze nie ma plam, jedyny objaw to bielejace placami wlosy.

Na razie to nie problem, brode mozna golic. Obawiam sie jednak,ze moze sie to przeniesc takze na glowe.

czy ktos zna moze we Wroclawiu dobrego lekarza ktory diagnozuje takie rzeczy?
 
 
gaucho24 

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008 11:28   

Witam

Utrata koloru we włosach to chyba jeden z objawów bielactwa. U mnie kolor straciły niemal zupełnie rzęsy, pewnie dlatego ze plamki mam wokół oczów.
Co do dobrego lekarza we Wrocławiu to z kimś takim się nie spotkałem a byłem u kilku dermatologów i powiem szczerze strata czasu i pieniędzy.
Pozdrawiam
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008 14:08   

Witaj Grosiu. W przypadku bielactwa odbarwienie włosów występuje po kilku latach od momentu pojawienia sie zmian na skórze. Widocznie twój mąż ktory nosi brodę nawet nie wiedział że pod zarostem odbarwia mu się skóra. W korze włosa znajduje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor naszym włosom, (i skórze), tłuszcze oraz związki mineralne.
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009 18:26   

nie wiem czy to aktualne pytanie , ale odpowiem :mrgreen:
gaucho24 napisał/a:
Mam pytanie, czy ktoś leczy się na bielactwo u jakiegoś dermatologa we Wrocławiu ???

Ja leczyłam się we Wroclawiu u prof. Barana. Zna może ktoś?
Dawniej gabinet był w wytwórni filmów fabularnych , ale teraz został przeniesiony.

A co do odbarwiająych sie włosów itp. To ja nie mam żadnych włsow odbarwionych, ani znamiom Suttona. Czy takie objawy u kazdego chorego występują?
 
 
mama 
mama

Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 5
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010 14:25   

chodzę na naswietlania z córką( 10 lat) do poradni dermatologicznej w szpitalu na ul. Kamieńskiego. Sa to nasze pierwsze lampy (UVB LAMPA TL01) i wszystko jest w ramach nfz. Ale szukam we Wrocławiu specjalisty dermatologa, który specjalizuje sie w bielactwie, czy jest szansa takiego spotkać?
 
 
pavelks123 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011 22:04   

Witam! Cze zna ktoś lekarza do ktorego mozna umowic sie na jakas konsultacje czy cos w ym stylu. oczywiscie na dolnym slasku, a najlepiej we wrcolawiu:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo