Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Wszystkich
Autor Wiadomość
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 15:49   Witam Wszystkich

Witam.Myślę,że nadeszła pora, aby się przełamać i napisać o chorobie.Dowiedziałam się o niej niecały miesiąc temu.Pierwsze plamki pojawiły się ponad 4lata temu.Na łopatce i klatce persiowej.Myslałam,że jest to spowodowane chodzeniem na solarium.Mam bardzo jasną karnację(typ celtycki).Przez 3lata nic się nie działo.Tej zimy zauważyłam kolejną plamkę pod pachą,która w chwili obecnej jest już plamą.Także w okolicy piersi pojawiły się3plamki wielkości landrynka.Zdziwiłam się,przecież nie chodziłam na solkę!Przez ostatni rok
każdy mówił,że jestem bledsza niż zawsze byłam.Zaczęłam chodzić ponownie na solarium.Zdziwiłam się,bo opaliłam się tyle,co kot napłakał.Zamiast brązowego koloru "zyskałam"kolejną plamę na łokciu(wiem,że wcześniej jej nie miałam bo napewno bym zauważyła coś tak wielkiego).A skóra swędziła mnie jak diabli!Nie mogłam się opalić,a wcześniej nie miałam z tym problemów.Poza tym,zauważyłam na plecach i klatce piersiowej pełno białych plameczek.Korzystając z uroków tego lata poszłam raz na basen.To wystarczyło,abym przestała żyć w niewiedzy.Zobaczyłam dziewczynkę,której nie sposób było niezauważyć.Twarz, nogi i ręce miała pokryte białymi plamiskami.Kurde, przecież ja mam podobne!Zarejestrowałam się do dwóch dermatologów.Diagnoza vitiligo.Powiedzieli,żeby odpuścić leczenie bo nie ma leku i mam nauczyć się z tym żyć.Dzięki Wam żyję nadzieją na lepsze jutro.DZIĘKUJĘ.
Cytat:
Ze wszystkich rzeczy wiecznych, nadzieja umiera ostatnia...
Ostatnio zmieniony przez nutella Nie 28 Wrz, 2008 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 19:45   

witaj,
niektórym pomaga solarium, zaś u niektórych brak jakiejkolwiek zmiany.... ale mimo, wszytsko nie ma się co poddawać w naszym przypadku :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo