Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebarwienia + białe plamy
Autor Wiadomość
sylvii 

Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 22:24   Przebarwienia + białe plamy

Witam :mrgreen:

Przeglądam posty i nie natrafiłam na osobę, która miała podobny problem do mojego (możliwe że coś przeoczyłam). Może od początku. Jako dziecko miałam na nodze tzw. myszkę, czyli znamię barwne, które z czasem całkowicie zanikło, wybielało. Ale od jakiegoś czasu borykam się z problemem odbarwień na twarzy ( z początku małe lecz z upływem czasu coraz większe) pomiędzy którymi występują białe plamki. Dermatolog stwierdził, że jest to bielactwo i jednocześnie przebarwienia spowodowane nasłoniecznieniem. Smaruję białe plamki protopic-iem, ale bez większych rezultatów, plamy ciemniejsze się rozszerzają a białe nie znikają. Nie bardzo wiem w którą stronę z tym walczyć, bo z jednej strony chcę pozbyć się przebarwień (tu stosuję kremy na przebarwienia) a z drugiej strony preparaty na przebarwienia mogą powodować powstawanie znów białych plam.
Czy ktoś z was ma podobny problem????
Proszę o radę w tej kwestii, konatkt na gg mile widziany :)

Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających.........froum jest naprawdę świetne :wink:
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 10:02   

ja niestety Ci nie pomogę, bo nie miała podobnych problemów, ale byc może ktos z bardziej doświadczonych forumowiczów udzieli Ci radę..
 
 
sylvii 

Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 20:15   

Hmm w takim razie zamieszczę zdjęcie...
Nawiasem jakby ktoś miał namiary na kumatego dermatologa w Gliwicach i okolicy, to z góry dzięki, bo jak narazie to szukam jak igły w stogu siana.
Przykład: Pani DR po rzuceniu spojrzenia kątem oka:"tak to bielactwo, ludzie z tym żyją od lat....dziurawiec, mniej stresu itp", następnym razem poprosiłam o przepisanie protopicu, pani DR unosi lekko brwi "a skąd pani o takim preparacie wie", hmm jak to skąd z internetu....wrrrr :twisted:
Zasięgnełam opinii dwóch innych lekarzy, byli zgdoni, że to bielactwo i przebarwienia jednocześnie. Mam jasną cerę, zawsze była w piegach i taka pstra. Zamieszczam fotkę, bo chcę zasięgnąć waszej opinii drodzy Forumowicze tego portalu, a nóż ktoś się wypowie.
Z góry dzięki :mrgreen:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 22:42   

nie znam sie dokladnie, ale przebarwienia ma chyba kazdy.... bo skora opalana na sloncu rozni sie od tej na solarce-na ktorej nigdy nie bylem, ale widac roznice. moja skora po sloncu nie jest jak przejechana zelazkiem po salorace, ale tam jasnie jtam ciemniej - po prostu naturalnie. ja bym z przebarwien nie robil halo, bo plamy sa o wiele gorsze, a przebarwienia to cos normalnego. zreszta chyba jestesmy uczuleni na sama zmiane na skorze i sie nie dziwie...
Ostatnio zmieniony przez blabla Śro 13 Maj, 2009 22:56, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Czw 14 Maj, 2009 17:49   

witaj Sylvii
czy Ty czasem nie uzywalas moze jakiegos kosmetyku, ktory w swoim skladzie zawieral kwasy owocowe np AHA lub tym podobne?mam na mysli np kremy do twarzy, zele do mycia toniki itp. to wazne by zwracac na to nasza uwage przy zakupie i w okresach letnich kiedy slonce mocno swieci unikac ich jak ognia w tym okresie, czy moze korzystasz z uslug kosmetyczki? moze wykonywalas sobie ostatnio jakies zabiegi oczyszczajace lub pillingujace w salonie kosmetycznym? jezeli na ktores z powyzszych pytan odpowiedzialas sobie tak to znaczy, ze mamy powod powstania tychze przebarwien.
pozdrawiam
 
 
sylvii 

Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 14 Maj, 2009 21:58   

Witam Bernadetto

Ależ mnie zaskoczyłaś tym kwasem owocowym, laikiem jestem więc wybacz.
Faktycznie używam maseczek oczyszczających.
Dermatolog niedawno wykonał mi piling, jednak przebarwienia mam już od 2 lat.
Problemem dla mnie jest fakt, że nie potrafię określić zdrowej skóry na moim czole.....łaciata ???buuu
Jaki jest związek między kwasem owocowym a moją skórą????
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 21:34   

otoz moja droga ja takze korzystam z uslug lekarza w zakresie pillingow i wlasnie ta moja pani doktor mnie uswiadomila, ze pod zadnym pozorem nie wolno po ich stosowaniu wystawiac takiej skory na slonce conajmniej pzrez miesiac a jak to mozliwe to i dluzej,tym bardziej korzystac z solarium, nie wiem dokladnie w jaki sposob kwasy dzialaja na nasza cere, ze potem sloneczko jej szkodzi, ale powstaja potem przebarwienia na skorze w postaci ciemnych plam i osiagamy efekt przeciwny od zamierzonego, posumowujac - kremy z kwasami tylko wokresie zimowym kiedy sloneczka jak najmniej i to samo z pillingami zawierajacymi kwasy wykonujemy je jesienia i wczesna wiosna a raczej pozna zima tak radzi moja pani doktor i unikamy sloneczka po zabiegu i napewno nie korzystamy z solarium
pozdrawiam cieplutko
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 14:19   ACNE DERM

Hej, nie wiem czy w dobrym miejscu piszę moje zapytanie :) ale chciałabym Was spytać czy ktoś z Was używał na trądzik kremu Acne Derm?
Ponieważ mam go używać na problemy skórne tzn wypryski itp ale na ulotce jest informacja że krem ten ma też właściwości wybielające skórę, jego skład to:

ACNE DERM
krem 200 mg/g (20%), 20 g
Skład
100 g kremu zawiera:
Substancję czynną
Kwas azelainowy 20,0 g
Substancje pomocnicze
glikol propylenowy, glicerol, kwas beznzoesowy, Arlatone 983S (samoemulgujący się monostearynian glicerolu), Cutina CBS, PCL w płynie, woda oczyszczona.

Czy myślicie że może zaszkodzić naszej skórze - która jest skłonna do "samowybielania" :)

PS narazie nie mam możliwości aby zapytać o to lekarza ... więc Was proszę o pomoc
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 23:31   

Ja bym unikał jak ognia...
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 08:15   

lepiej zapyta lekarza, moze niech przepisze Ci co innego
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 08:49   

w temacie Dermabest Novitil Gel opisalem substancje, ktore powinno sie unikac bo doprowadzaja do depigmentacji itp.
 
 
AnnNow 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 22:17   

lekarz zapisał mi co innego ale tego nie było w aptece i mgr farmacji:) dał mi polski odpowiednik czyli acne derm. A lekarzowi mowilam o moich kilku plamach ... hmmm użyłam juz kilka razy - jest ok ... moze nie popadajmy w paranoje ze wszystko szkodzi :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo