Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ma?ć Mumijo od Franciszkanów
Autor Wiadomość
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 22:03   Maść Mumijo od Franciszkanów

No wlasnie spotkalem sie z mascia Mumijo na bielactwo od zakonu Franciszkanow. plamy smaruje sie i wystawia na slonce. apropo mumijo-bralem takowe, ale rozpuszczalne, jak bylem dzieciakiem, nie pamietam na co to bylo.

Mumijo - od dawna znane w Tybecie i Chinach, gęsta elastyczna masa o odcieniach od żółto-brązowego do czarnego, ma żywiczny specyficzny zapach. W swoim składzie posiada 70% substancji organicznych - żywice, kwasy tłuszczowe, albuminy, oraz wiele biopierwiastków, enzymów, witamin i różnych inhibitorów.

Choroby skórne, opryszczka, pękanie pięt, bóle reumatyczne i nerwobóle, zwyrodnienia, zwichnięcia, stłuczenia, żylaki.
1. EGZEMY, LISZAJ PŁASKI - smarować miejsca chore 2-3 razy dziennie.
2. BIELACTWO NABYTE - smarować miejsca odbarwione na skórze i wystawiać je na słońce na kilka minut.
3. ŁUSZCZYCA - smarować ogniska łuszczycy 2-3 razy dziennie, szczególnie na noc.
4. TRĄDZIK POSPOLITY - występuje zwłaszcza u młodzieży, stosować maść na noc zamiast kremu.
5. OPRYSZCZKA, UKĄSZENIA, WYPRYSKI, CZYRAKI, WRZODY - smarować miejsca zaognione kilka razy dziennie.
6. ŻYLAKI GOLENI - smarować maścią na noc i lekko zabandażować.
7. ŻYLAKI ODBYTU (HEMOROIDY) - smarować 2-3 razy dziennie.
8. GRZYBICA MIĘDZYPALCOWA, PĘKANIE PIĘT - wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z mydłem i posmarować maścią.
9. ZWYRODNIENIA KOŃCZYN, BÓLE W STAWACH, ODKŁADANIE SIĘ SOLI MINERALNYCH - nacierać na noc chore miejsca 10-15 minut maścią przez 25 dni. Powtórzyć kurację po przerwie 5 dniowej. Zakaz spożywania rabarbaru i szczawiu !
10. ZŁAMANIA KOŚCI I STAWÓW, ZWICHNIĘCIA, STŁUCZENIA, NADWYRĘŻENIE MIĘŚNI - należy nacierać porażone miejsca po zdjęciu gipsu. Kurs leczenia około 1 miesiąca. Dzięki działaniu mumijo proces tworzenia otoczki kostnej i okres zrastania kości przyśpiesza się.
11. CHOROBY NARZĄDÓW RUCHU, ZAPALENIE KORZONKÓW, NERWOBÓLE - maść wcierać około 5 minut przez 20 dni. Ustalono, że przy wcieraniu maści i masażu obniża się zapalenie mięśni, zanika ból.


zrodlo:http://www.rybnik.ofm.opoka.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=183&Itemid=131

co o tym myslicie ?
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 05:11   

TO niedaleko mnie, jak bede miał czas to się dowiem wiecej info na temat tego specyfiku
 
 
beatrix szkrab 

imie: joanna
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 19:18   

Znam te maśc i dawno temu:) o niej juz pisałam na forum. Stosowałam na plamy krótko (słaba silna wola:))) i słońca wtedy mało było... ale jest to ciekawe mazidło i na pewno pomaga na zwichnięcia i jakieś urazy kostno-stawowe, na zakwasy po przetrenowaniu też pomaga. Mam dostęp do tej maści nie wiem jaka jest obecnie cena (kiedyś to około 13 zł jeśli mnie pamięc nie myli:))) :zdrówko:
 
 
Olga 
:):)

imie: Kasia
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 93
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 22:32   

To by było bardzo ciekawe, gdyby lek na bielactwo kosztował jedyne 13zł...I jeszcze działał:) Oby to nie było jak Amol-Moja babcia mówi, że "Amol działa na wszystko"-jak na razie na nic mi nie pomógł :lol:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 22:53   

juz niedlugo sobie to sprawie, poki jest lato i slonce. i zobaczymy. moze pomoze.
 
 
Olga 
:):)

imie: Kasia
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 93
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 22:57   

Blabla ale jak? Zamówisz u nich? Czy ta maść jest dostępna również...w jakiś sklepach?
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 05:29   

Ja myślę ze jak maść jest na wszystko to jest na nic :P
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 12:58   

A mozna sloneczko zastapic lampą UVB? Warto sprobowac na niektore plamki :)
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 19:31   

ja pytalem w najblizszym klasztorze i nie mieli. wiekszosc klasztorow, nie tylko Franciszkanie prowadza swoje "domowe" sklepy z np. balsamem kapucynskim. ale u mnie nie mieli i kazali pytac w innych klasztorach, w tym u Bonifratrow. wiec problemu ze znalezieniem nie powinno byc.
 
 
Egon 

Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 5
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 11:35   

Dobre
Moja mama tego używa właśnie do wszystkiego:) chciała mi to kiedyś dać do smarowania ale to olałem bo jakoś nie wierze w takie maści ale może się skuszę, z tego co pamiętam to mama kupuje maść za ok 15zł, tłusta ciemnobrązowa maść :)
 
 
Olga 
:):)

imie: Kasia
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 93
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 12:09   

Egon, to może spróbuj dopóki można liczyć na słońce(chyba że masz lampkę)- napisałbyś nam, czy działa na plamiska:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo