Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
elidel stosowanie
Autor Wiadomość
justynka301186 

imie: angelika
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 7
  Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:22   elidel stosowanie

Witam,
jestem nowa na forum i mam nadzieje,ze ktos mi pomoże:) czy ktoś może napisać mi jak stosować elidel na bielactwo?? niestety nie znalazłam tego w wyszukiwarce:( , proszę o odpowiedź:)
u mnie są plamy od około 4 lat,ale dopiero dziś wybrałam się z tym do dermatologa,ponieważ sa w miejscach gdzie mi nie przeszkadzaja tj. pod pachami ,na piersiach ,w miejscach intymnych , tylko ostatnio lekarz pierwszego kontaktu powiedział,żebym się za to wzięła bo moze się rozszerzać.
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:25   

Słuchaj Justynko ale juz z leków immunomodulujących lepszy jest Protopic, udowodniono naukowo ponad trzy lata temu, że zawarta w niej substancja czynna takrolimus jednowodny doskonale leczy bielactwo... A to dermatolog zlecił Ci tą maść?? Powinien Ci chyba powiedzieć jak ja stosować. Najczęściej tego typu maści stosuje się raz dziennie...
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:33   

Witaj Justynko,

masc ELIDEL dziala lagodniej niz protopic(on ma troche inne dzialanie i wiecej skutkow ubocznych) zapewne lekarz przepisal Ci ja jako "lzejsza artylerie" nakladasz masc raz dziennie na zmiany dermatologiczne cienka warstwe, nie jest tlusta i ma dosc przyjemny zapach, kiedy skonczysz opakowanie idz do lekarza, ktory Ci ja zapisal i zdaj mu swoje spostrzezenia niech zaleci co dalej.
pozdrawiam cieplutko
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:35   

No tak ale niestety każdy lek ma te swoje skutki uboczne, to nie witaminki;)
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:38   

Justynka ja stosowalam elidel. Lekarz ci ustala jaką tam masz miec dawkę. Tam są rózne stezenia , potem masz coraz mocniejsze.
Mi osobiscie nie pomogł.
Kup sobie lepiej vitix i naswietlaj sie sloncem to dzuo lepszy efekt gwarantowany;)
Pozdrawiam
 
 
justynka301186 

imie: angelika
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 7
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:45   

tzn.dermatolog przepisała mi vitix,tylko jak zobaczyłam cenę to się przeraziłam:) i tak w aptece tego nie było,muszę ewentualnie zamówić, a znalazłam własnie,że niektórzy stosowali elidel ,a to właśnie mam w domu bo dodatkowo leczę atopowe zapalenie skóry i ewentualnie spróbowałabym tym na bielactwo:) dziekuję za odpowiedzi:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo