Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie!!!
Autor Wiadomość
Pulsar 

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 18:06   Witajcie!!!

Cześć. Od niedawna (3 miesiące) występują u mnie białe plamy na dłoniach i w tej chwili przechodzą na inne części ciała. Jestem z zachodniopomorskiego, mam 26 lat - pracuję, żyję sobie - normalny facio - ale niedawno pojawiła się u mnie ta choroba. Dodam że bardzo NAGLE. W ciągu 2-ch tygodni wysypało mi plamki na dłoniach. Nie wiem czy to przez nerwy (pół roku temu rzuciłem fajki), czy przez alergię - lekarz poza tym że to bielactwo nie potrafi mi bardziej pomóc - MOŻE WAM SIĘ UDA :)
Powoli godzę się z tym, że to zostanie - chcę się dowiedzieć jak najwięcej o tym chorubsku i liczę że znajdę tu bratnie dusze.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Pulsar Pon 13 Lip, 2009 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 19:18   

witaj na forum. i dobrze, ze na nie trafiles. moze to co teraz napisze nie jest bardzo optymistyczne- ale wiekszosc lekarzy instrumentalnie traktuje bielactwo jako chorobe. wiekszosc malo wie o leczeniu lub w ogole, jak czytales choc kilka tematow/postow to widzisz, ze wiekszosc z nas leczy sie na wlasna reke, ze zmiennym szczesciem.

na pewno na poczatku ogranicz stres - bo to glowna przyczyna. brak stresu i pozytywne myslenie [psychiczne nastawienie] sa ogromnie wazne przy vitiligo.

A co do tego, ze "Ci to zostanie" jak to napisales - to nie wierz w to. bielactwo to calkowicie uleczalna choroba, a repigmentacje mozna miec nawet na 11 letnich plamach - co udowodnilem lekarzom :)

a gdzie masz jeszcze plamy ?
 
 
Pulsar 

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 20:20   

Dwie na stopie, 3 małe na nadgarstku i raz na jakiś czas obserwuję więcej na dłoniach. Mam bardzo stresujące życie :P Może to przez to że te fajki rzuciłem. Więcej się denerwuje i wyszło mi to cholerstwo. Co ciekawe - brat mojego dziadka ma tę przypadłość od kilkudziesięciu lat.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 20:26   

Pulsar napisał/a:
Co ciekawe - brat mojego dziadka ma tę przypadłość od kilkudziesięciu lat


no to masz pecha. to rodzinne. i widocznie to ujawnilo sie u Ciebie. ale musisz wykluczyc inne choroby- lupiez bial, lupiez pstry, i wiele innych chorob ktore tu opisano. im wczesniej zaczniesz to leczyc- wieksza szansa na wyleczenie. jesli nie ograniczysz stresu bielactwo bedzie blyskawicznei postepowalo. pozdrawiam i powodzenia
 
 
martusia33 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 09:34   

Witaj Pulsar
Tez jestem z zachodniopomorskiego. Czy jest tu ktoś jeszcze ze Szczecina lub okolic ????
Może powymieniamy się uwagami na temat lekarzy i leczenia w Szczecinie ???? Zapraszam.
Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Pulsar 

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 18:02   

martusia33 napisał/a:
Czy jest tu ktoś jeszcze ze Szczecina

No właśnie ja ;)
Chętnie się wymienię doświadczeniami, ale u mnie to sprawa świeża i nie znam zbyt dobrych lekarzy niestety.
 
 
martusia33 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009 22:19   

Witam
Coś mało nas ......... Może jeszcze ktoś dołączy.
 
 
XXX185 
kwiatek

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 50
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 12:24   

Witaj Pulsar
Najważniejsze jest,to żebyś ograniczył stres do minimum.Wiem,że nie jest to łatwa sprawa w dzisiejszych czasach a teraz,gdy ujawniło się bielactwo tym bardziej.Musisz jednak pamiętać o tym,że jest to bardzo ważne w tej chorobie..zero stresu :wink: Kiedy dowiedziałem się,że mam bielactwo,to stres i nerwy powodowały to,że następnego dnia budziłem się z kolejną plamą.Pozdrawiam
 
 
Pulsar 

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 10:11   

XXX185, łatwo mówić. Stres jest nieodłącznym czynnikiem w mojej pracy :)
Już i tak go wyeliminowałem, powiedzmy w połowie ;)
 
 
sylvia220977 

imie: sylwia
Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 14:17   

witam powiedzcie mi bo dowiedzialam sie ze my powinnismy uzywac specjalnych kosmetykow do pielegnacji ciala, tzn jakich? wiem ze nie wolno nam uzywac kosmetykow z kwasami owocowymi, perfum, kremow, ale czego jeszcze nie wolno uzywac podpowiedzcie prosze bo jestem tym wszystkim szczerze mowiac przerazona :sad:
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 15:16   

przede wszystkim nie stresuj się tym tak :) każdy dobiera sobie to, co mu pasuje :) podobno samoopalaczy, chociaz część osób i tak stosuje, więc nie ma zasady..
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 15:39   

sylvia220977 napisał/a:
witam powiedzcie mi bo dowiedzialam sie ze my powinnismy uzywac specjalnych kosmetykow do pielegnacji ciala, tzn jakich? wiem ze nie wolno nam uzywac kosmetykow z kwasami owocowymi, perfum, kremow, ale czego jeszcze nie wolno uzywac podpowiedzcie prosze bo jestem tym wszystkim szczerze mowiac przerazona :sad:


czemu perfum nie mozemy stosowac? ja tam stosuje wszystko i nie mam nowych plamek..
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 18:26   

Ja też szczerze mówiąc wszystko stosuje i nie zwracam na to uwagi, co prawda mam nowe plamki ale zauważyłem je dopiero jak opaliłem sobie brzuch, więc domyślał się, że one już wcześniej były...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo