Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w takim stadium się leczyć ?
Autor Wiadomość
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009 19:33   Czy w takim stadium się leczyć ?

Tak tak... Jestem na tym forum już dobre 3 miesiące, na mojej skórze nie zmieniło się dużo, ale dręczy mnie ciągle fakt że może być więcej białego,jestem znerwicowany, zwłaszcza, że wyskoczyły mi 3 małe plamki 2-3 mm i normalnie panikuję, samemu się sobie dziwiąc.
Przejdę do sedna: opłaca mi się kupować lampkę UVB 311mm (protopic już mam) i leczyć bielactwo ? Mam go bardzo mało, większość plamek po znamionach suttona, osobnych ognisk niewiele, ale troszkę przybywa.
A i jeszcze jedno~mam zaczerwienioną klatkę piersiową oraz górną partię pleców, warto wspomnieć, że bielacze plamy mam tylko w górnej partii pleców i klatki, nad łokciem dwie nowe, a z tego co wiem to tam się właśnie najczęściej usadawia łupież.

Afff przez to, że tyle się naczytałem o tej chorobie zachowuję się lekko hipochondrycznie(?)

Pozdrówka of kors ! ;] I weźcie mnie nakierujcie!
Ostatnio zmieniony przez Thunderbird Nie 27 Wrz, 2009 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009 21:16   

Czy Twoja choroba zostala zdiagnozowana przez lekarza jako bielactwo? Jezeli nie to trzeba najpierw udac sie do dermatologa i zdiagnozowac to co Ty nazywasz bielactwem,choruje na vitiligo bardzo dlugo i nigdy nie mialam symptomow o jakich Ty wspominasz, tylko biale plamy uwidaczniajace sie latem, a zaczerwienienie powstawalo na tychze plamkach po stymulacji swiatlem badz slonecznym, badz UVB i nie utrzymywalo sie dlugo.
pozdrawiam
 
 
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009 21:33   

tak, stwierdził bielactwo nabyte ograniczone ~ ale bez żadnych lamp, jednak wywnioskował to na podstawie tych odbarwień po znamionach suttona (obwódki zostały, a pieprzyk znikł).
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 10:51   

Wiesz, ja na Twoim miejscu zaczelabym od mniej forsownych zabiegow, przede wszytskim postaraj sie tak nie "nakrecac" bo sam wprowadzasz sie w ten sposob w stan silnego poddenerwowania,a tego powinnismy unikac,zacznij od uspokojenia i wyciszenia organizmu,to moze byc trudne,ale kiedy sie nad tym pracuje mozna to osiagnac,a na poczatek pij ziolka na uspokojenie dziurawiec i melisa pomoga w tym zdecydowanie,polecam tez sok z dziurawca na mnie dziala super i bez lamp moje plamki rozowia sie pod wplywem swiatla slonecznego. Chlopie wyluzuj troche,kazdy ma swoje mniejsze i wieksze troski,ale takie jest zycie,a przeciez nie sciga Cie szwadron tajnych agentow po to by Cie zabic. Wiec ciesz sie tym co masz,zazwyczaj jest tak, ze Bog daje nam nie to co chcemy,ale to co dla nas ma przeznaczone. Swiat nie konczy sie na naszych plamkach,a zycie jest krotkie,wiec szkoda marnowac czas nad umartwianiem sie nad nasza przypadloscia,jest duzo do zrobienia,ja nie jestem pewna czy zdaze ze wszytskim,zycze wiecej wiary w siebie i milego dnia :wink:
pozdrawiam cieplo
 
 
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 19:40   

Czyli kupować lampkę? Ile to mnie łącznie wyniesie ? Ja potem dam zdjęcia tych moich kropek ;]
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 19:52   

swietlowka 311nm 9watt- 125 zl . wysylka ok . 15 zl. Oprawka czyli obudowa lampki z elektroniką okolo 50 zl. Razem kwota nie przekroczy 200 zl a taka sama lampka ale z ATESTAMI + narzutami firm medycznych kosztuje okolo 1.000 zl.
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 17:40   

Thunderbird wiesz ja na początku do tego "składaka" podchodziłem sceptycznie bo a to będzie jakieś gorsze czy coś ale w końcu kupiłem i na prawdę nie żałuję bo baaardzo warto, super efekty mam ale pamiętaj żeby nie naświetleniami nie przesadzić szczególnie na twarzy bo za 10 lat Twoja twarz może wyglądać jak suszona śliwka:))
Ostatnio zmieniony przez Lelo3008 Wto 29 Wrz, 2009 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 20:19   

ja mam pare małych plameczek prawie nieaktywnych, na twarzy zero. Po prostu pare małych mi wyskoczyło w tym roku i wole to leczyć.
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 20:33   

Jeżeli tak to przede wszystkim chłopie nie panikuj!! Masz parę małych plamek a martwisz się jakbyś był wpół biały, też to miałem... Piłem melisę, brałem atarax i validol i teraz jest ok już, przede wszystkim m myślę, że za dużo przesiadujesz na forum, to nie pozwala Ci zapomnieć. A leczenie trzeba zacząć jak najwcześniej i szczególnie jeśli teraz masz do tego zapał....
 
 
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009 17:25   

A czy są jakieś skutki uboczne oprócz wysuszania skóry? Kurde moja nowa plamka powiększyła się przez 1,5 tyg o 1mm :/ A stosuję zdrową dietę. Wszystko zaczęło się od roku szkolnego.

Jakie mieliście tempo rozrostu plamek ? Bo mi niektóre takie b małe rosną do wielkości 3 mm a potem przestają. Dziwne :/
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009 18:19   

Thunderbird moim zdaniem za bardzo panikujesz, zajmij się czyms poza patrzeniem w lustro i na siebie czy siedzeniu przed kompem ciagle sam się nakręcasz ,więc nie dziw się że powstają lub powiększająCi się plamy jak wiadomo nie od dziś stres to pożywka dla wielu chorób,więc postaraj się go ograniczyć do minimum,weź się w garść,bo to co TY masz jak twierdzisz to pryszcz w porównaniu z innymi tutaj na forum, i jak wiadomo im mniej i małe tym każdą chorobę we wczesnym stadium szybciej jest wyleczyć,ale póki co bierz jakieś ziółka na uspokojenie bo jak nerwów nie uspokoisz to nawet najlepsza na świecie dieta Ci nie pomoże.... głowa do góry będzie dobrze...
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Śro 30 Wrz, 2009 18:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009 18:47   

To polećcie jakieś ziółka, musze sie ogarnąć
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009 21:46   

Ja Ci polecam ziola z Indii, odkad je zazywam to nie zauwazam nowych plamek, wrecz przeciwnie, plamki sie repigmentuja:) Napisz do mnie na prv to Ci je zalatwie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo