Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyszynka
Autor Wiadomość
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 25 Lip, 2011 19:22   

ja gdyby nie znamie suttona ktpore mi wyszlo juz jak mialam kilka plamek na brzuchu to nie uwierzylabym i leczylabym sie dalej na luzpiez pstry. Tym grzybem zarazilam sie w solarium ale nie lezalam nigdy na brzuchu wiec to mnie troche zastanawiało. ja uzywam protopic+ uvb i slonce jak jest:) ale to od niecalego miesiaca wiec nie ma za bardzo efektóe tz widze mala roznice ze plamy sie jakby skurczyły. A co dalej ze znamieniem suttona czy ono moze przerodzic sie w plame? plam mam malo i jakos chce je zwalczyc.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 00:02   

sl8er napisał/a:
A skąd ta pewność że grzybica zeszła... może być tak że pozbyłeś się tylko grzyba z naskórka... a ten zdarzył w międzyczasie zapuścić swoje strzępki głębiej i teraz jest właściwie nietykalny... pewnie swędziało to i drapałeś a wtedy zrobiłeś drogę do dalszej infekcji... którą może trwać do dzisiaj... próbowałeś robić badanie mykologiczne biopsji skóry...


nigdy nie wpadłem wcześniej na badania biopsji skóry, choć w tamtym roku myślałem o tym, to nie wiem z czym i jak to się je. moi lekarze dermatolodzy do których chodziłem i chodzę nie przyjmują do wiadomości, że może to być coś innego co przypomina bielactwo. dla nich biała plama = bielactwo. jakie było zdziwienie kiedy powiedziałem, że jest dużo chorób które to przypomina. ostatni raz temu infekcja grzybicza pojawiła się kilka lat temu w miejscach intymnych. O mozliwości infekcji grzybem lub innymi chorobami dowiedziałem się od irydologa, który jest chyba ciekawym elementem, który muszę zacząć stosować ciągle, bo może zagadka jaką jest sposób wyleczenia się rozwiąże.

Jeszcze ciekawe jest to, że w tamtym roku miałem na dłoni kurzajkę, po jej zejściu pojawiła się malutka bielacza plama....
Ostatnio zmieniony przez blabla Wto 26 Lip, 2011 00:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 09:44   

jesli chodzi o kurzajki to kilka lat temu bedzie z 7 mialam na dloni ale poszlam do dermatologa na zabieg jej usuniecia i nie mam ale lekka blizna została. Ale ja na dłoni jmam jedna mala kropke(ktora chyba jest bielacza ) ale ktorej nie widac golym okiem a na miejscu gdzie byla kurzajka nie ma nic niepokojacego.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 10:52   

kurzajki są wywoływane przez wirusa HPV jest cała masa szczepów pewnie sporo jeszcze nie zidentyfikowana, kiedyś czytałem że szczep HPV-6 lub HPV-16 wnika do melanocytów...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 27 Lip, 2011 13:35   

Kurzajki miala moja mama raz w zyciu ale sasiadka jej poradzila jakies domowe stare leczenie i jej przeszly i nawet sladu nie ma ja mam delikatna lizne tz skora jest taka troszke inna ale to ma 5mm wiec nie przeszkadza mi wogole.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo