Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam serdecznie
Autor Wiadomość
tansavea 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 09:34   Witam serdecznie

Witam serdecznie,

Mam 24 lata, objawy choroby pojawily sie u mnie na wiosne kiedy wyszlo slonce a ja chodzilam na spacery z wozkiem, im wiecej slonca tym wiecej bialej skory sie pojawialo, teraz plamy sa z tylu rak i w okolicach lokci, jedna mala zobaczylam dzis na stopie i z broda tez sie cos zaczyna dziac, jestem lekko przybita ym stanem, krepuje sie w sklepie no doslownie wszedzie, moja lekarka powiedziala "lysina tez choroba a tyle osob z nia zyje" wiec pocieszyla....
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 09:43   

Cześć!
Najważniejsze abyś się nie poddawała. Nie możesz się załamywać, plamy bielacze nie wiadomo czemu lubią takie sytuacje kiedy nam smutno i się załamujemy.

Mi dermatolog na dzień dobry powiedziała "tego nie wyleczysz będziesz do końca życia mieć bielactwo"

Czy Pani/Pan Dermatolog dał Ci jakaś receptę z maścią?
Jeżeli są to małe ogniwa myślę, że Protopic by zaradził, no i ewentualnie naświetlania UVB ( z tego co wiem na forum ludzie wiedzą jak tanim kosztem zmajstrować ową UVB ).

Ja mam wybielone głównie dłonie, ale ostatnio coraz częściej zaczynam pigmentować, więc wyobraź sobie spojrzenia ludzi na białe palce i kawałek dłoni, w brązowe kropki dziwnie się patrzą ale nie zwracam na to uwagi. Więc Ty też nie zwracaj ;)).

Postaraj się iść przez życie z podniesioną głową, smutki nie są dobrym przyjacielem ;-) ))).
Tym bardziej,że chyba jesteś mamą, skoro wspomniałaś o spacerach wiosennych z wózkiem ;)))

Trzymaj się! I dużo dużo pogody ducha.
 
 
tansavea 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 14:18   

Hej dziekuje Ci bardzo za odpowiedz!

Nie bylam u dermatologa a u endokrynologa przy okazji kontroli Haszimoto. Musze sie wybrac do dermatologa ale glupia jestem ze tyle czekam bo zaczelo sie na przelomie kwietnia i maja, teraz mam wybielone praktycznie cale dlonie, dlyzszy sweter i wygladam jakbym byla blada ;) no i troche na rekach tez jest, ale odkad pamietam mialam biale i brazowe plamy na wewnetrznej stronie ud i nawet ginekolog zwrocil na to uwage 2 lata temu ale nie przeszkadzalo mi to w niczym i te plamy odkad pamietam byly tej samej wielkosci, zaniedbalam sprawe wiem :/

Teraz poki jestem w domu z dziecmi nie przeszkadza mi to az tak bardzo ale kiedy bede chciala wrocic do pracy to pewnie bedzie to problem bo pracuje w hadlu i rece widac non stop i juz mam czarne mysli ze nikt mnie nie zatrudni ze wzgledu na te rece wlasnie :/

Myslisz ze masc i naswietlanie pomoze na tak duzy obszar jak cale dlonie ?
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 14:49   

MOJE LECZENIE

tutaj masz link do przebiegu mojego leczenia nie od samego początku, ale ostatni czas kiedy leczenie wzięłam w swoje ręce , miedzy innymi zmieniłam nawyki żywieniowe przez co jakieś 11kg schudłam, zażywam witaminy plus naświetlania (ja mam zupełnie nową lampę 2 lata już, tata nie chciał żebym majstrowała sama,żeby było taniej, po prostu kazał mi kupić nową)
i jak możesz sama zobaczyć na zdjęciach rusza się pigment się pojawia nawet wybielone paluchy;))

wizyta u dermatologa warto się zapisać, zbliża się koniec roku więc może jeszcze nie być natłoku, chociaż ja osobiście chodzę prywatnie bo zamiast 10 min na szybko na NFZ posiedzę 30 min i porozmawia ze mną spokojnie bez pośpiechu.

Protopic jest drogi, ale pomaga w pigmentowani u miejsc bielaczych, chociaż każdy inaczej reaguję na dane leczenie. Więc nie ma złotego przepisu który pomaga zawsze.

UVB nowa lampa to koszt 950 złoty (MEDISUN 80 )
a taką że zamawiasz obudowę na allegro a świetlówkę kupujesz w sklepie to się nie orientuje byś musiała poszukać tutaj na forum jest wiele takich tematów, koszt samej świetlówki to jakieś 180 złoty podejrzę ( z tej strony co podałam Ci wyżej gdzie jest nowa zupełnie lampa UVB)

ale są również naświetlania w szpitalu, ja na NFZ miałam serie 30 naświetleń 3 razy w tygodniu i po tym mi coś tam naszło, więc może zapytaj u dermatologa czy w Twoim mieście istnieje możliwość naświetlania się w klinie bądź w szpitalu.
 
 
tansavea 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 8
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 12:02   

Dzieki, a powiedz czy da sie wyleczyc chociaz rece w 100% reszte przezyje ale te dlonie....
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 13:57   

Ach, sama nie wiem czy istnieje jak 100% wyleczenie, ciężko stwierdzić. Jest to zagadką. Jedynie pozostaje się leczyć i czas pokaże czy dłonie w 100% wrócą do normalności...
 
 
Mariusz 

imie: Mariusz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 77
Skąd: Majdan Król.
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2011 18:09   

Przez okres 25 lat najwięcej barwnika straciłem właśnie na dłoniach.
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2011 18:14   

Ja kurczę uważam,że nie ważne ile kto tego pigmentu stracił,gdzie te bielactwo ma, jakiej wielkości i w ogóle bo i tak jesteśmy wspaniałymi i mega wytrwałymi ludźmi! Życie nie jest łaskawe dla nas, ale nie poddajemy się ;-) ).

Ot co ;-) .

Tak mnie herbata waniliową natchnęła na ową myśl haha :D

Ucha do góry Bąbleeeee, zima idzie bałwany lepić będziemy, wojny na śnieżki hihi :D
I wyzywanie samochodów,że nie odpalają, że odśnieżać je trzeba haha :D:D
 
 
tansavea 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 10:04   

Ano grunt to pozytywnie myśleć :)

Mi wybieliło praktycznie całe dłonie w 4 miesiące :/

Milego dnia :)
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 10:14   

tansavea napisał/a:


Mi wybieliło praktycznie całe dłonie w 4 miesiące :/



I to nie jest dobry tok myślenia!
Nu Nu NU Nu NUNUNU!

Tak nie wolno nununu :placze:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo