Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co o tym s?dzicie??
Autor Wiadomość
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 20:29   Co o tym sądzicie??

Witam. Mam plame na biodrze dosyć sporą. Byłem niedawno u dermatologa i dostałem maść Protopic oraz uwaga:

Atarax - tabletki powlekane, działanie uspokajające i przeciwlękowe ( 1 dziennie na noc )


A sam od siebie kupiłem sobie witaminki:

B-12 Naturell - biore 1 dziennie, na noc
cynk, miedź Zincuprin - biore 2xdziennie


Mam zamiar ponadto pić Beta karoten oraz dziurawca lub bodziszka.

Co o tym myślicie??
Ostatnio zmieniony przez KiTeQ Nie 04 Lut, 2007 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
  Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 23:01   Re: Co o tym sądzicie??

KiTeQ napisał/a:
Witam. Mam plame na biodrze dosyć sporą. Byłem niedawno u dermatologa i dostałem maść Protopic oraz uwaga:

Atarax - tabletki powlekane, działanie uspokajające i przeciwlękowe ( 1 dziennie na noc )


A sam od siebie kupiłem sobie witaminki:

B-12 Naturell - biore 1 dziennie, na noc
cynk, miedź Zincuprin - biore 2xdziennie


Mam zamiar ponadto pić Beta karoten oraz dziurawca lub bodziszka.

Co o tym myślicie??


Hej:) Po pierwsze mam nadzieję, że Twoja plamka jest pierwszą i ostatnią. Jeśli chodzi o protopic, to sama go nigdy nie stosowałam, ale wielu pomaga, zwłaszcza w połączeniu z naświetlaniami. Jeśli chodzi o atarax (i w ogóle wszelkie środki tego typu) to jego zalecenie wynika z tego, że naszą chorobę często wiąże się ze względu na jej powstawanie oraz rozwój z sytuacjami stresogennymi, zaburzeniami i nieprawidłowościami w układzie nerwowym. Krótko mówiąc, stres jest dla nas niewskazany i może rozwijać chorobę, jak i też ją w ogóle "uaktywnić". Dlatego tak ważne jest poszukiwanie przyczyn indywidualnych- osobniczych. doradzałabym chyba jednak wypracowanie indywidualnych sposobów radzenia sobie ze stresem, chyba, że nie widzisz takiej możliwości, albo stresy, które przeżywasz są tak silne...
Jeśli natomiast chodzi o witaminy, które przyjmujesz, to te, których chorym na vitiligo zazwyczaj brakuje. Czy dawki ustaliłeś sobie sam, czy po wcześniejszych badaniach i konsultacjach z lekarze? To bardzo istotne, bo wartości progowe niektórych z nich jest bardzo łatwo przekroczyć, a jak wiesz, żadne skrajności nie są dobre.
Z dziurawcem... wiem, że trzeba uważać. Uwrażliwia na światło, może być niebezpieczny, ale często ponoć pomaga.
Trzymam kciuki i mam nadzieję, że odniesiesz sukces...trzeba chcieć, wierzyć i walczyć :mrgreen:
Pozdrawiam
Ania
 
 
Emcia 


pole1: 49
imie: Emilia
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 02 Lip 2006
Posty: 16
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon 05 Lut, 2007 14:25   

Witam :)
Ja też zażywam Zincuprin z przepisu lekarza 1 tabletka przed snem, ponoć w nocy najlepiej się wchłania i nie można przesadzać z ilością jeżeli nie masz zrobionych dokłądnych badań.
Poza tym pije sok z dziurawca 10 kropli rano i wieczorem. Też zalecenia dermatolog. Dziurawiec też działą uspokajająco i w dodatku wzmacnia lub osłabia działąnie niektórych leków więc może dowiedz się u lekarza czy możesz mieszać go z tymi tabletkami.
Powodzenia :)) i pozdrawiam serdecznie
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Pon 05 Lut, 2007 19:36   

Więc jeśli chodzi o Atarax to biore wedle wskazań lekarza. Natomiast witaminki biore wg zalecen na ulotce.

Mam pytanko odnoście dziurawca. Czy jego używa się wyłącznie pijąc czy można jeszcze w jakis inny sposób?? Oraz jak wyglada ta sprawa także z bodziskiem??
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Pon 05 Lut, 2007 22:16   dziurawiec

Kiteq, dziurawiec w naszym przypadku stosowany jest na dwa sposoby- picie i smarowanie plamek. Niektórym pomaga, ale u mnie nie zauważyłam po nim żadnej poprawy. Pozdrawiam. Anka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo