Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy moj synek ma bielactwo?
Autor Wiadomość
joanna_f 

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012 23:04   czy moj synek ma bielactwo?

witam wszystkich. Szukajac odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, znalazlam to forum. Chodzi o mojego 6letniego synka, mianowicie po lecie zauwazylam kilka malych, białych plamek na jego czole. Z biegiem czasu plamki te powiekszaly sie, zaczely ze soba zlewac, powstawaly nowe. Bylismy u kilku lekarzy, ale nie sa pewni, czy to bielactwo, czy lupiez pstry, czy moze jeszcze cos innego. wyniki krwi ma ok, z tarczyca wszystko w porzadku. Syn jest dosc ciemnej karnacji, plamy zatem rzucaja sie w oczy. Martwie sie, bo ma dopiero 6 lat, co go czeka, jesli to bielactwo? Nigdzie wiecej nie ma plamek, tylko na czole. Ale przypominam sobie, ze juz 3 lata temu mial kilka malych kropek na czole, zniknely same, nie pamietam dokladnie po jakim czasie, czy opalily sie. Nikt w rodzinie nie chorowal na to. Wkleilam jego zdjecie w prywatnym albumie. Dziekuje za wszelkie podpowiedzi, Asia, mama Kacperka.
Ostatnio zmieniony przez joanna_f Wto 14 Lut, 2012 23:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 19:48   

Nikt tu nie jest lekarze, ale ja mysle ze to niestety moze byc bielactwo. Ta choproba ma czami dziwny przebieg te plamy moze zejda i nie wroca a moze beda sie powiekszac. Ale teraz powinna Pani pojechac do dermatologa ktory zbada synka pod lampa aby miec pewnosc.
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 22:32   

mi to łupieżem pstrym śmierdzi :roll:
wykąp synka parę razy w nizoralu.. spróbować może a nóż okaże się że mam racje :wink:
 
 
joanna_f 

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 23:19   

3 tygodnie uzywalismy Nizoralu (przez 2 tyg. codziennie, teraz co kilka dni), zero poprawy. Mieszkamy w Irlandii, jestem wlasnie w trakcie poszukiwania dermatologa, ktory bedzie mial lampe Wooda, bo pani, u ktorej bylismy nawet słowem mi nie wspomniala, ze cos takiego istnieje, napomknela jedynie, ze masci sterydowej mu nie przepisze na twarz, ze nie naswietlaja takich malych dzieci.Na wizyte w poradni dermatologcznej powiedziano nam, ze bedziemy czekac okolo roku. tutaj cala sluzba zdrowia podchodzi do pacjentów delikatnie mowiac "lajtowo", według lekarzy wszystko "is not to bad"...W kwietniu lecimy do Polski, moze tam cos sie wyjasni. A za kilka dni zaczynay stosowac Protopic. Zobaczymy, moze mu same plamki zejda latem, jak juz chyba bylo kiedys...
Dzieki wielkie za odzew
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012 00:14   

mi po urazie wyszly plamy na brzuchu a teraz czasmi mam lupiez pstry i widze duza roznice. Lupiez pstry nie jest bialy to szorstkie plamy o odcien bladsze od skory. Ja mysle ze jesli to sa takie male plamki lto moze je wyleczyc.

[ Dodano: Sob 18 Lut, 2012 00:15 ]
lato* moze wyleczy plamki na czole u Twojego synka.
 
 
Lajski 

Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 18
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012 08:26   

Pamiętaj nie każda biała plama to bielactwo. Dzieci tak mają. Nie stresuj się.
 
 
joanna_f 

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 15:10   

Chcialam zrobic synowi badanie mikologiczne, ale niestety, w tym kraju nie robia. Nawet ponoc nie naswietlaja dzieci..Pozostaje nam tylko wyjazd do Polski z nadzieja, ze ktos Go wreszcie zdiagnozuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo