Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam ;)
Autor Wiadomość
farfalla 

imie: Magdalena
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon 11 Cze, 2012 22:41   

wiesz xomkax, miałam na myśli, że jeśli ma się poczucie akceptacji w bardzo młody m wieku ze strony rodziców to to pomaga w późniejszym poczuciu własnej wartości. Jeśli tego brakuje, zapewne jest ciężej poradzić sobie z akcpetacją białych plamek. Natomiast jeśli pomimo trudności człowiek sam sobie radzi z samoakcpetacją - no to tylko takim kłaniać się w pas :) czad :) A tak swoją drogą, robiliście sobie badania na tarczyce??? Bo w moim przypadku ma ona bardzo duże znaczenie w pojawieniu sie bielacwa. Ciagle chodze na naswietlania i jak narazie wygladam jakbym miała wczorajszy makijaż na twarzy:) repigmentacja na powiece wygląda całkiem zabawnie :) jak się uda wrzuce Wam pare fotek. No i czekam w kolejce do endokrynologa...
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 19:52   

Heh, tarczyce mam wielkości 2-3 letniego dziecka ;p
Więc ten no tego... troszeczkę za mała jest... ;)
 
 
adrianna1999 

imie: Adrianna
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 12:43   

Cześć. Założyłam ten temat, ale niestety zapomniałam hasła. Dość często mi się to zdarza :)
Po przeczytaniu waszych postów nabrałam trochę wiary w to że te plamy może kiedys zginą. Już dawno przeształam wierzyć że to się stanie. Właśnie idę do 1 gimnazjum u uwierzcie mi nie mam ochoty tam iść. W podstawówce wszyscy przezwyczaili się że to mam i było mi łatwo zachowywać się jak normalna nastolatka bez żadnego problemu. Chodzi o to że idę do takiego gimnazjum w którym są tacy ludzie, którzy akceptują tylko człowieka który nosi markowe ubrania i niewiem jaki jest bogaty, pozatym ma byc piękny jak wyrzeźbiony przez bogów. Ostatnio plamy zaczęł pojawiać mi się bardzo szybko. Jednego dnia nie miałam a już następnego pojawiły mi się dwie plamki na dłoni, po za tym duże na stopie, ramionach i czole. Bardzo mi z tym trudno. Nie wiem co będzie za niedługo, będe cała pokryta plamami? Nie wiem juz co mam o tym wszystkim myśleć. Te naświetlania i inne metody leczenia o których tutaj wspominaliście wcale mi nie pomagają. Żadne zioła, leki... Nic. :cry:
W ostatniom czasie, plamy zaczęły przeszkadzać mi coraz bardziej. Np, bardzo lubię czytać książki, więc dłonie mam głównie na książce, wtedy muszę ją odłożyć gdyż plamy na dłoniach tak mi przeszkadzają że mam ochotę jest wyciąć. Czasami pocieram plamy aż do krwi, oczywiśćie robię to nieświadomie tak jakbym była w jakims transie czy coś. Nie wiem co się ze mna dzieje. Mam nadzieję że kiedys ludzie wynajdą coś co nam wszystkim pomoże.

Pozdrawiam serdecznie
Ada.

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2012 12:45 ]
Cześć. Założyłam ten temat, ale niestety zapomniałam hasła. Dość często mi się to zdarza :)
Po przeczytaniu waszych postów nabrałam trochę wiary w to że te plamy może kiedys zginą. Już dawno przeształam wierzyć że to się stanie. Właśnie idę do 1 gimnazjum u uwierzcie mi nie mam ochoty tam iść. W podstawówce wszyscy przezwyczaili się że to mam i było mi łatwo zachowywać się jak normalna nastolatka bez żadnego problemu. Chodzi o to że idę do takiego gimnazjum w którym są tacy ludzie, którzy akceptują tylko człowieka który nosi markowe ubrania i niewiem jaki jest bogaty, pozatym ma byc piękny jak wyrzeźbiony przez bogów. Ostatnio plamy zaczęł pojawiać mi się bardzo szybko. Jednego dnia nie miałam a już następnego pojawiły mi się dwie plamki na dłoni, po za tym duże na stopie, ramionach i czole. Bardzo mi z tym trudno. Nie wiem co będzie za niedługo, będe cała pokryta plamami? Nie wiem juz co mam o tym wszystkim myśleć. Te naświetlania i inne metody leczenia o których tutaj wspominaliście wcale mi nie pomagają. Żadne zioła, leki... Nic. :cry:
W ostatniom czasie, plamy zaczęły przeszkadzać mi coraz bardziej. Np, bardzo lubię czytać książki, więc dłonie mam głównie na książce, wtedy muszę ją odłożyć gdyż plamy na dłoniach tak mi przeszkadzają że mam ochotę jest wyciąć. Czasami pocieram plamy aż do krwi, oczywiśćie robię to nieświadomie tak jakbym była w jakims transie czy coś. Nie wiem co się ze mna dzieje. Mam nadzieję że kiedys ludzie wynajdą coś co nam wszystkim pomoże.

Pozdrawiam serdecznie
Ada. :)
Ostatnio zmieniony przez adrianna1999 Pią 06 Lip, 2012 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 13:44   

Witamy i pozdrawiamy głowa do góry :mrgreen:
 
 
kefir 

Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 22:17   

WITAM
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 22:29   

Witam koleżankę!

Wiem jak to jest iść do gimnazjum z plamami. Moje wyszły pod koniec 6 klasy podstawówki, więc rozumiem co czujesz. Ale przeżyłam te 3 lata bardzo przyjemnie, więc nie masz się czego bać.

Och, trzeba się za Ciebie wziąć.. Jakaś terapia mojego autorstwa albo coś? :) Nie można tak żyć, musisz zaakceptować plamy!
Jakbyś chciała pogadać, to pisz na gadu: 10276790. Chętnie pomogę!
 
 
kefir 

Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 22:50   

Mam 33l. na tą chorobę choruję od ok.1.8 roku. Plamy wyrzuciły mi się w wielu miejscach ciała twarz,szyja palce,biodra,pachwiny, nogi, miejsca intymne.Plamy nie są bardzo duże ale się powiększają,ogólnie zaczyna mnie to doprowadzać do stanów depresyjnych.Przez ten czas leczyłem się vitixem, ziółkami,zdrowym odżywianiem ale efekty mizerne,praktycznie zerowe.Od około 3 tygodni naświetlam się lampą uvb311nm w domowym zaciszu i chciałbym się dowiedzieć jaką maść lub smarowidło stosować aby coś zaczęło się dziać bo w mojej okolicy panie dermatolog to tylko rozkładają ręce i nic więcej.Tak że czekam na jakąś pomoc w doradztwie i z góry dziękuję.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 23:27   

Mmm, mi Vitix pomaga, ale jestem w mniejszości. ;p
 
 
kefir 

Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 11:10   

witaj xomkax czy tego Vitixu używasz przed czy po sesji.Szukam jeszcze dobrego kamuflażu z racji tego że używam płynu do opalania natryskowego to mam problem z nadpotliwością się i płyn ten schodzi ze mnie momętalnie jak się tylko spocę.Potrzebuję coś trwalszego co wsiąknie na dłużej bo jednak lepiej się człowiek czuje jak tego nie widzi,bo gdy na nie patrzę to one z dnia na dzień coraz wieksze. Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszym leczeniu.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 13:31   

Smaruję się przed wyjściem na słońce. To całe moje leczenie. ;)
 
 
janusz66 

Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012 19:50   

Witam:)
Niedawno ktoś przyglądając się moim dłoniom stwierdził że chyba mam bielactwo???
Po zapoznaniu się z opisami na Waszej stronie i po obserwacji swojego ciała , potwierdziło się to, teraz czeka mnie wizyta u dermatologa i jestem jednym z Was.
Pozdrawiam.
 
 
LI 

Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012 16:29   

Witajcie!
Te plamy wcale nie są wyrokim, mądrzy ludzie postrzegają Was takimi jakimi jesteści w normalnych relacjach miedzy ludzkich, jeżeli nawet zauważą jakąś plamkę i o nią zapytają to napewno nie po to aby sprawić przykrość, a raczej po to by się czegoś dowiedzieć, może też skrywają jakąś tajemnicę? Z doświadczenia wiem jak niewielu ludzi od razu zauważ te plamy, nie miejcie im za złe ich ciekawości. Może aby uniknąć zaskoczenia ułożyć sobie kilka odpowiedzi na zadawane pytania wtedy zażenowanie będzie mniejsze
Na ludzi którzy próbują drwić nie zwracajcie uwagi oni nie są jej godni.
Pozdrawiam Wszystkich gorąco i buzia do słońca. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo