Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słońce wróg czy nie???
Autor Wiadomość
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012 08:56   

taaak! <3 WAKACJE <3 :D
tylko to przykre, że więcej nie będę z tą klasą... ale cóż. coś się kończy, coś się zaczyna. :)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012 18:47   

Iwonka napisał/a:
d**a z plamami. Są wakacje, trzeba z nich korzystać i sie nie ograniczać! :P :zdrówko:
pewnie ze d**a z plamami :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Nemek Sob 14 Lip, 2012 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
babyshamble 

Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 9
Wysłany: Sob 11 Maj, 2013 13:52   

Zaobserwowałam, że słońce niestety powoduje, że plamek jest więcej, ale nie będę rezygnować z takiej pięknej pogody. Miejsca dotknięte bielactwem staram się nie eksponować na działanie promieni, a cała reszta ciałka kąpie się w słońcu, bo daje mi ono strasznie dużo dobrego humoru i energii. :grin:
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Sob 11 Maj, 2013 19:54   

To nie słońce powoduje że plam jest więcej,tylko uwydatnia plamki które już były wcześniej tylko były niewidoczne.
Ostatnio zmieniony przez aniabi Sob 11 Maj, 2013 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 15 Maj, 2013 00:57   

Ano właśnie ;)
Mi słońce pomaga, więc wystawiam plamki jak najbardziej się da, nie ważne, że są bardziej widoczne ;)
 
 
sandra917 
Sandra

Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 22:47   

Ja nie zwracam większej uwagi na plamki i opalam się, ile mogę, bo opalona wyglądam cudownie (ech ta skromność :twisted: :cool: ) Łatwo się opalam i nigdy nie przypiekam, moja plamka na kolanie raz się spiekła na jasnoczerwono, ale następnego dnia już ten kolor zszedł i nadal jest biała. No, może troszkę beżowa
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013 18:26   

Ja właśnie wróciłam z Bułgarii :) Jestem czarna, mam śliczne zaróżowione plamki i życie jest piękniejsze :D
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013 22:57   

No niestety, na kilku plamach wokół skóra się odbarwiła,zrobiła się jaśniejsza,więc już nie mogę za dużo spędzać czasu na słońcu.
Ale mam wrażenie,że pojawiło się też trochę małych kropek po naświetlaniu i słońcu.

W pon tydzień temu opalałam się,i po kilku godzinach wokół plamy zrobiły się odbarwione plamy :(

Ale czytałam,że wielu osobom słońce pomogło
 
 
User2584

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2013 20:39   

Słońce jest wrogiem i przyjacielem zarazem ponieważ naświetla nas UVA i UVB. UVA jest niebezpieczne w blelactwie bo nie ma w plamach odbarwionych wystarczającej ilości melaniny a UVB pomocne bo stymuluje melanocyty do produkcji melaniny najlepiej opalać sie krótko w południe nie wiecej niż pół godziny, wtedy UVB jest najbardziej intensywne, następnie zakładać filtr słoneczny chroniący przed UVA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo