Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam!
Autor Wiadomość
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012 18:34   

Zrobilam dzisiaj rano tsh oczywiscie zemdlalam jak u mnie zawsze przy pobieraniu krwi i zobaczymy.
 
 
Stokrotka26 

Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012 13:04   

Szanti

Jak tam wyniki? Szkoda, że tylko TSH sobie zrobiłaś, można by było zrobić od razu Morfologię, to ważne badanie, mi np. w parze z niedoczynnością idzie anemia.
Trochę się ogarnę tutaj z pewnymi rzeczami i pomęczę Ciebie o te żarówki :hahaha:
A czy te lampy opalają skórę?

Toa

Bardzo dobrze, że będziesz miała też inne badania. Na pasożyty też idziesz na NFZ? Jeśli tak, to lekarza który kieruje na takie badania ze świecą szukać. Mogę spytać, czy chodzisz prywatnie czy na NFZ?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012 13:14   

badaia krwi ogolne miala niedawno robione cukier w normie i wszystko ok. Jesli chodzi o tsh to tez ok bo 1,46

[ Dodano: Sro 08 Sie, 2012 14:14 ]
Tak opalaja dlatego lepiej zakryc skore zdrowa ale ja na poczatku nie zakrywalam . Teraz zakrywam bo zostaly mi punciki
 
 
Stokrotka26 

Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012 23:41   

Dzięki za odpowiedź.
Ciekawi mnie, skąd Twoje dolegliwości, masz może stresujący okres?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 08:23   

Ja zawsze mdleje jak mam pobieraja krew, odrazu slabo mi sie robi, ale talze jak sie mocno skalecze to odrazu mam miekkie nogi. Przez cala ciaza mialam niska hemoglobine ale moj porod byl blyskawiczny wiec nie stracilam duzo krwi i bylo wszystko ok. Pozniej badania wychodzily mi ok. A plamki wyszly mi 1,5r po porodzie wiec jakos tego bym nie wiazala.
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 17:11   

szanti12318 napisał/a:
Ja zawsze mdleje jak mam pobieraja krew, odrazu slabo mi sie robi, ale talze jak sie mocno skalecze to odrazu mam miekkie nogi. Przez cala ciaza mialam niska hemoglobine ale moj porod byl blyskawiczny wiec nie stracilam duzo krwi i bylo wszystko ok. Pozniej badania wychodzily mi ok. A plamki wyszly mi 1,5r po porodzie wiec jakos tego bym nie wiazala.



stokrotko, co ty, wydałam całą fortunę na te badania prywatnie. żaden publiczny lekarz nie potraktował tego problemu poważnie, żaden nie skierował mnie na badania. poszukałam w necie i znalazłam lekarza, który ma na ten temat pojęcie i wybrałam się prywanie.

wiecie co dziewczyny, bez lampy naświetlania nie mają sensu. leje od 3 dni, więc moje posiadywanie na słońcu szlag trafił. chyba muszę zainwestowac.. skoro wszyscy mówią, że efekty są, ale jedynie przy regularnym naświetlaniu. a z drugiej strony - jak bledne, to problem znika, bo plamy nie są widoczne. ale to chyba nie jest rozwiązanie, trzeba walczyc.
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 13:45   

Dziewczyny mam wyniki. Hormony ok, ale znacznie podwyższony poziom przeciwciał ATG i A-TPO. Po wizycie u endo powiem wam więcej, ale jakoś mnie obuscił optymizm :(
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 14:21   

czekamy na wiecej info.Czyli teraz będziesz musiała obniżyć poziom przeciwciał????na czym to polega????
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 17:38   

aniabi napisał/a:
czekamy na wiecej info.Czyli teraz będziesz musiała obniżyć poziom przeciwciał????na czym to polega????



to ponoc nie jest proste :( zwiększony poziom przeciwciał nie zaburza funkcjonowania organizmu tak jak problemy hormonalne, więc zazwyczaj jest bagatelizowane/nie leczone. ale na pewno ma podłoże autoimmunologiczne, tak jak bielactwo. wiec chyba logicznie jedno może miec wplyw na drugie? ... na pewno napiszę więcej po wizycie, oby tylko lekarz okazał się kompetentny ... pozdrawiam :)
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 18:12   

Mi jakieś 5 lat temu pani dermatolog tez kazała zbadać przeciwciała,ale na wstepie powiedziała mi ze bielactwo jest niewyleczalne także olałam to.a widocznie coś było na rzeczy.Toa jesli możesz to napisz prosze na czym te badania polegają i gdzie je wykonać.
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 18:35   

aniabi napisał/a:
Mi jakieś 5 lat temu pani dermatolog tez kazała zbadać przeciwciała,ale na wstepie powiedziała mi ze bielactwo jest niewyleczalne także olałam to.a widocznie coś było na rzeczy.Toa jesli możesz to napisz prosze na czym te badania polegają i gdzie je wykonać.




Aniabi, to zwyczajne badania z krwi. Musisz znalezc laboratorium diagnostyczne w swoim mieście. Tam, oprócz zwykłej morfologii możesz badac najróżniejsze inne dolegliwości. żeby sprawdzic poziom przeciwciał musisz poprosic o zbadanie:

- poziomu przeciwciał przeciw tyreoglobulinie (ATG)
- poziomu przeciwciał przeciwko peroksydazie tarczycowej (A-TPO)

oba mam podwyższone.


przez te 5 lat plamy się rozprzestrzeniły? Jak to u Ciebie wygląda?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 19:15   

Ogólnie choruję jakieś 10 lat z czego przez pierwsze 4 miałam tylko jedną plamke na biodrze,pózniej powyskakiwały na dłoniach,a najgorzej było w tym roku po zimie gdy zobaczyłam multum plamek dosłownie prawie wszędzie!masakra!I dopiero w tym roku postanowiłam że muszę coś z tym zrobić.Narazie pije zioła,biorę witamine b12,rzuciłam palenie i staram sie zdrowo żyć.Dużo sie opalam i na plamach ktore mam na tułowiu,udach,dekolcie i twarzy wraca pigment w postaci kropek.może mi sie zrepigmentują wszystkie :wink: pozdrawiam
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 20:49   

aniabi napisał/a:
Ogólnie choruję jakieś 10 lat z czego przez pierwsze 4 miałam tylko jedną plamke na biodrze,pózniej powyskakiwały na dłoniach,a najgorzej było w tym roku po zimie gdy zobaczyłam multum plamek dosłownie prawie wszędzie!masakra!I dopiero w tym roku postanowiłam że muszę coś z tym zrobić.Narazie pije zioła,biorę witamine b12,rzuciłam palenie i staram sie zdrowo żyć.Dużo sie opalam i na plamach ktore mam na tułowiu,udach,dekolcie i twarzy wraca pigment w postaci kropek.może mi sie zrepigmentują wszystkie :wink: pozdrawiam



Oby, oby - trzymam kciuki :D a opalasz się na słońcu czy używasz lampy? bo niestety mało w Polsce tych słonecznych miesięcy...
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 20:58   

no masz rację,mało :sad: Jak jest brzydka pogoda to chodzę na solarium,a tak przed zimą mam zamiar kupić sobie lampe.
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 16:47   

aniabi napisał/a:
no masz rację,mało :sad: Jak jest brzydka pogoda to chodzę na solarium,a tak przed zimą mam zamiar kupić sobie lampe.



Słuchajcie, endo trochę wytłumaczył mi na czym polegają choroby autoimmunologiczne, ale to na pewno sami wiecie. Ale nie postawił żadnej diagnozy. Jego nie interesowało moje bielactwo, tylko sama tarczyca. Przeciwciała mogą atakowac tarczycę, ale nie muszą. teraz przede wszytskim muszę zrobic TSH i USG żeby zobaczył czy stan mojej tarczycy jest ok. bo z tego co zrozumiałam, nie podaje się zadnych leków na zmniejszenie liczny przeciwciał. podaje się hormony w momencie kiedy owe przeciwciała zaburzają funkcjonowanie tarczycy. Z innej beczki, z pozostałych badań jakie zlecił mi dermatolog okazało się że mam lambię, która bytuje w moim organizmie juz od dluzszego czasu. nie wiem czy to wszytsko ma jakiekowliek powiązanie. ale endo twierdzi, że pasożyt mógl wpłynac na wysoki poziom przeciwciał, a co za tym idzie powstanie plam. po pierwsze mam wyleczyc lambię, potem sprawdzic hormony. uff.. rozumiecie coś z tego? :D
Ostatnio zmieniony przez toa Wto 14 Sie, 2012 16:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 18:25   

No strasznie dużo tego.Czyli jak pozbędziesz się tego pasozyta to masz szanse pozbyć sie bielactwa tak?to musi chyba być okropne uczucie wiedzieć ze wśrodku ma sie jakąs lamblię.Ale przynajmniej walka z pasożytami na ogoł nie jest trudna.zycze Ci powodzenia i napisz o dalszych działaniach.
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 19:11   

aniabi napisał/a:
No strasznie dużo tego.Czyli jak pozbędziesz się tego pasozyta to masz szanse pozbyć sie bielactwa tak?to musi chyba być okropne uczucie wiedzieć ze wśrodku ma sie jakąs lamblię.Ale przynajmniej walka z pasożytami na ogoł nie jest trudna.zycze Ci powodzenia i napisz o dalszych działaniach.



Żaden z lekarzy nie powiedział, że jedno na drugie ma bezpośredni wpływ. Ale też nie wykluczyli tego. Nikt nie zna przyczyn bielactwa, więc nikt nie jest w stanie przewidzieć czy się cofnie. Nie wiadomo dlaczego się pojawia. Albo dlaczego nagle się cofa? Jest masa spekulacji, ale nic pewnego. Cieszy mnie podejscie mojego dermatologa, który żadnej choroby nie nazywa nieuleczalną, twierdzi że trzeba szukac, próbowac róznych rzeczy. jeśli chodzi o lamblię to byłam mega zdziwiona bo nie odczuwałam żadnym dolegliwości i żeby nie zlecił mi badan, pewnie bym sie o tym nie dowiedziała ;/ tymczasem okazuje sobie, że żyje sobie we mnie od dłuższego czasu i może powodowac podniesiony poziom przeciwciał, a te atakują komórki. spekulacji masa.. jak będę wiedziała coś nowego, będę pisac :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo