Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie bielactwa w okolicach oczu.
Autor Wiadomość
Dzalal Akbar 

imie: Piotr
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Lbn.
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012 17:35   Leczenie bielactwa w okolicach oczu.

Witam. Jakie znacie najlepsze możliwe sposoby na leczenie bielactwa w okolicach oczu. Stosowałem już różne maści jednak żadne nie pomagały. Czy istnieje jakiś dobry sposób? Jest to twarz,a w dzisiejszym świecie wygląd niestety jest bardzo ważny, a spore plamy wokół oczu są ogromnym dyskomfortem.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012 20:50   

Sam mam z tym duży problem. Przez jakiś czas (dość krótki) stosowałem naświetlanie plus protopic. Poprawa była, ale niewielka, jednak to pewnie dlatego, że stosowałem tą "kurację" przez krótki czas. W najbliższym czasie zamierzam do tego powrócić i wtedy zobaczę czy będą jakieś konkretne efekty.
 
 
Dzalal Akbar 

imie: Piotr
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Lbn.
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012 14:57   

No właśnie. Byłem już u 5 dermatologów każdy mówił co innego...

1. żebym stosował vitix.
2. żybym nic nie robił z tym i normalnie żył.
3. żebym stosował protopik.
4. załozył okulari zerówki.
5. pił dziurawiec w zime.

I kogo tu się słuchać?:D jeszcze jedni mówą żebym wystawiał te częsci na słońce zeby sie opaliły, inni żebym stosował filtr z kremem i żebym nie wystawiał na słońce, teraz przynajmniej mam z tym spokój, ale jak przyjdzie wiosna, lato nie wiadomo co z tym robić. Co dziwne nikt mi nie zaproponował naświetlania. Dzięki za odpowiedź, spytam się lekarza czy naświetlanie jest możliwe.
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 21:31   

hej, pójdziesz do kolejnego doktorka powie Ci "nie naświetlać bo popsujesz wzrok" i że tak już musi być więc po co wydawać kasę , co do vitixu jak masz smaruj 10-15 min przed naświetlaniem i zacznij od kilku sekund NIGDY nie doprowadzaj do poparzenia, najdłuższy czas to minuta ale to po wcześniejszych sekundach, protopic też wiele osób stosuje, okulary mogą też być,dziurawiec nie zaszkodzi,ale sok , poczytaj forum wiele o tym jest napisane,posty Maćka który jako pierwszy rozwiązał ten swój problem w okolicach oczu, no i oczywiście cierpliwość to podstawa i systematyczność
 
 
ablaze 

imie: Monika
Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 7
Skąd: My?lenice
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 13:04   

Sama mam problemy z plamami w okolicach oczu a dokładniej na powiekach. Mój problem nie jest ta dotkliwy bo plamy mogę zasłonić zwykłym korektorem.

Nie stosowałabym lamp bo na prawdę szkodzą na wzrok. Pierwsze słyszę o stosowaniu protopic'u z lampami. do tej pory używałam jedynie vitix'u z naświetlaniem. Dziurawiec rzeczywiście wielu pomaga więc czemu nie spróbować. Może sama dodam go do swojego jadłospisu.
Pozdrawiam M.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012 22:07   

@ablaze: nie wiem jak bardzo masz rozległe te plamy, ale zawsze podczas naświetlania tych okolic możesz założyć takie malutkie okulary (stosują je w solariach), które chronią przed promieniowaniem UV.
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Sob 22 Gru, 2012 15:16   

a moje nowe plamy pigmentu, które wychodzą (używam protopic'u) są ciemniejsze od obecnego mojego koloru skóry na twarzy :P
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Nie 13 Sty, 2013 20:34   

miałem plamy w okolicach oczu i ust,
znikły po ok. 2 miesiącach
naświetlałem je lampą, często przebywałem na słońcu i byłem 2-3 razy na solarium
nie pamiętam czy stosowałem wtedy vitix lub protopic,
najprawdopodobniej ten pierwszy

w sumie to największy sukces, plamy na rękach czy nogach to już całkiem inna bajka i nie jest już tak łatwo
 
 
szu 

Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 22:34   

witam arek moglbys napisac jaka laampe konkretnie uzywales i gdzie kupiles ??? BEDE WDZIECZNY poniewaz ja mam biala plame wokol jednego oka i kaciki ust, lecz po lewej stronie ust plamka sie zabarwila sama a na oku sie delikatnie powieksza :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo