Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Temat 1389
Autor Wiadomość
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013 22:49   

dobrze zajme się tym ;)

pytanie do moich kochanych osob co mi pomagają :)
dzwoniłem do dentysty powiedział ze nie 3ba usuwac korzenia jeżeli on jest zdrowy można go wykorzystać i odbudowac
mam takie pytanie czy jak bd miał jedna z tych rzeczy:


•wkład ze stopu metali 200 - 400 zł (wkład pojedynczy), 300 - 450 zł (wkład dzielony)
•wkład ze złota 600 - 1600 zł
•wkład z włókna szklanego 200 - 450 zł
•wkład z tlenku cyrkonu 1200 - 1800 zł



to nie powinno w niczym mi zaszkodzić ? tak tylko pytam gdyż plomby alamangantowe kazaliście mi usunąć bo rtec :) a jak takie wkłady będę miał pewnie te tansze bo nie stać bd mnie na droższe to raz a dwa to nie jest jedynka czy dwójka bym
Ostatnio zmieniony przez User2578 Pią 11 Paź, 2013 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013 23:15   

ja chyba bym wziela wlokno szklane wydaje mi sie najbezpieczniejsze ;-)
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 20:21   

mam pytanie do osob które głównie znaja się na radach Jana i stosuja go :) czyli na moje oko: Arabika, Udana,Ulencja,Raw

czy wam od kiedy stosujecie metodę Jana przestały wyskakiwać plamki? i nie ma nowych?
Bo kurcze na dloni pojawila mi się kropeczka i trochę zdolowany jestem,tzn nie na tyle co pojawila co powiekszyla... a tak kurcze super było nic a nic nie wyskakiwalo...

1.fluoru nie ma,glinu czy chloru
2.eliminacja nabiału
3.alamangantow nie ma
4.zioła planuje od jutra
5. napoje wysokoprocentowe max 2 piwka w tygodniu, a wodki nie pilem rok czasu nie licząc ze tydzień temu mama miała urodzinki i tak z połówkę przyjąłem
6. śmieciowego jedzenia nie ma, mc nei odwiedzam
7. może tym korzeniem powinienem zainteresować się i zainwestować

może napisze co jem: szynka,masło,biały chleb, pasztetowa,pomidory,ogórki, cebula,jajka, zupy typu pomidorowka,czerwony barszcz, jajka pod rozna postacia,kalafior, ryba w puszce, kotleciki, warzywa, 3x herbata z cytryna,2 litry wody dziennie muszynianka.

ciekawi mnie skoro wszystko robie w moim odczuciu z regułą Jana to dlaczego powiększyła się plamka(dlatego wypisałem wam wszystko i proszę o rade :) ),ciekawe jak reszta... chyba nie ale jak zbiore się na odwage by odwiedzić solarium dopiero to napisze wam (nie tyle co strach co chłopak na solarium zle mi się kojarzy xD )
Ostatnio zmieniony przez User2578 Nie 13 Paź, 2013 20:36, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 20:57   

Łukasz a herbatka to czarna? i do tego z cytrynką :wink: Herbata to fluor.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 21:39   

no wlasnie herbata z cytryna, bialy chleb, ryba z puszki...to zle rzeczy, chociaz mi tez zdarza sie zjesc bialy chleb i te cholerne slodycze...mi na poczatku pojawily sie nowe plamy ale juz od jakiegos czasu nie, pomimo ze podjem cos ,,smieciowego,, pewnie jak wyjdzie plama nowa lub stara sie poszerzy to wpadne w panike, bede zla na siebie ze nie trzymam diety, ale chyba udalo mi sie namowic i meza na diete gluten free ;-) ))))...mamy duzo objawow swiadczacych o nadwrazliwosci na gluten..sprobowac nie zaszkodzi
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 22:14   

wiem ze z chlebka to ja nie zrezygnuje :/
a co do herbaty kurcze mogę ograniczyć,a czy może drogie kochane Panie jest jakas herbata bez tego fluoru zdrowa dla nas ? może mieć obrzydliwy smak :D

kurcze już się boje,ze na silownie pójdę nie będę miał jak przytyć bo ciężko będę miał ułożyć dietę dla nas zdrowa :/
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013 22:34   

Łukasz chleb to żytni jeśli musisz jeść i orkiszowy ale w małych ilościach. Wafle ryżowe i kukurydziane.

Herbata owocowa ale z suszonych owoców, lub ziołowa.
 
 
User2598

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 16:47   

chleb orkiszowy zawiera mąkę pszenną, wczoraj chciałam kupić i sprawdziłam skład. Ja od 3 dni na diecie zero prawie nic nie jjem, jedynie wafle ryżowe, jajka, jabłka, banany, mięso pod każdą postacią ale zrobione w domu. Mąkę ryżową kupiłam czy można taką??
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 18:52   

kurcze... zalapalem lekkiego,moze mało powiedziane lekkiego dola... tak sobie przeglądam zdjęcia z ubiegłych wakacji i nie wiem czy nie miałem bielactwa wcześniej a dopiero teraz je zauwazylem...

ehhhh kurcze :/ odpowiedziałem na pytania jestem zdrowy... to czemu na reku mi korpka się powiekszyla...
praktycznie stosuje się do zaleceń Jana..
na reku na obrazku widać a tamte dwie kreski to takie male kropki które lepiej będzie widać przy powiększeniu zdjecia

[ Dodano: Pon 14 Paź, 2013 19:18 ]
ciężko mi znalesc inne zdjęcia tam gdzie mi dobrze dlonei widać.. ale postaram się znalesc
a to ta sama dłoń co rok temu wygląda tak:
Ostatnio zmieniony przez User2578 Pon 14 Paź, 2013 19:21, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 22:24   

misia25 napisał/a:
chleb orkiszowy zawiera mąkę pszenną, wczoraj chciałam kupić i sprawdziłam skład. Ja od 3 dni na diecie zero prawie nic nie jjem, jedynie wafle ryżowe, jajka, jabłka, banany, mięso pod każdą postacią ale zrobione w domu. Mąkę ryżową kupiłam czy można taką??


Orkisz to jest pszenica, tylko mniej modyfikowana genetycznie i z lepiej przyswajalnym glutenem! Ale jeśli możesz obyć się bez niej to jej nie jedz! Czystego chleba orkiszowego nie kupisz - można upiec- bo przez to, że ta mąka ma mało glutenu, nie klei się i dlatego dosypują inne mąki. Czysty żytni chleb na zakwasie jest dobry, ale nie przesadzać! Chleb ma być dodatkiem nie podstawowym daniem!

Mąka ryżowa, kukurydziana, jaglana, z amarantusa, z cieciorki... to jest dobra mąka.

Ale nie możesz nic nie jeść! Nie wolno się głodzić, masz jeść dużo masła, smalcu, oliwy z oliwek, gotować zupy jarzynowe na maśle lub ze śmietana wiejską, jeść kaszę jaglana i gryczaną, jeść mięso, jajka, jeść warzywa, cieciorkę, fasolę, soczewicę i jeść do syta!!
Owoce oszczędnie szczególnie jeśli masz grzyba-candidę czy innego gada :wink: Wtedy jabłko, gruszka, jedna dziennie czyli sezonowe owoce a banan...to raz na miesiąc.
Ostatnio zmieniony przez Udana Pon 14 Paź, 2013 22:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 22:30   

Udana patrząc na zdjecie z tamtego roku to widać ze to jest bielactwo prawda ? I tak się zastanawiam bo patrząc na 1 zdjecei i 2 to nie widać żeby cos się powiekszylo od roku raczej.. to chyba dobrze,eh nie wiem już sam co myslec :/ a każdy w domu ma mnie za czuba ze zmieniłem diete,pasta bez fluoru,alamanganty załatwione ;/
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 22:34   

Łukasz

Nie panikuj! wcale nie stosujesz się do zaleceń Jana! Trzy herbaty dziennie?? To jest za duża dawka fluoru! Nie oglądaj się tak dokładnie, tylko skup się na innych objawach, może coś przeoczyłeś i nam nie napisałeś?
Przypominam Jana

Cytat:
Najwięcej fluoru jest w herbacie. Im starsze liście tym więcej fluoru. 3 wypite szklanki herbaty powodują przekroczenie dawki fluoru, która uważana jest za nie toksyczną dla organizmu.
Nadmiar fluoru powinien być wydalany z moczem, część z kałem i niewielka część z potem a nie wydalony kumuluje się w organizmie głównie w tkance twardej. Oznaką nadmiaru fluoru w organizmie są ciemne zęby, na których później przy zatruciu fluorem pojawiają się plamy białe lub ciemne.


i jeszcze raz to samo:

Cytat:
Dlatego postępowanie zawsze jest takie:
I. W pierwszej kolejności trzeba odciąć przyczynę problemów. W tym przypadku fluor i dla pewności glin i chlor.

W jedzeniu fluoru jest o wiele za dużo dlatego należy sprowadzić ilość spożywanego fluoru do minimum.

Konieczne dla zmniejszenia fluoru
1. Pasta do zębów tylko bez fluoru.

2. Całkowite zaprzestanie picia jakiejkolwiek herbaty - jedynie herbaty z suszonych owoców (to nie mogą być herbaty o smaku owocowym bo to zwykła herbata z aromatem)

3. Ograniczenie kawy do 1 dziennie.

4. Nie stosowanie leków s fluorem, maści z fluorem.

5. Nie jedzenie mięsa oddzielanego mechanicznie od kości - zawierają podwyższony poziom fluoru ze względu na zanieczyszczenia cząsteczkami z kości.

6. Nie gotowanie na teflonowych patelniach i naczyniach - teflon zwiększa stężenie fluoru w żywności w czasie gotowania.

7. Unikanie wody mineralnej z dużą zawartości fluoru np. Augustowianka

Konieczne dla zmniejszenia glinu

1. Tak samo jak z herbatą

2. Zaprzestanie używania kosmetyków z glinem - wszystkie antyperspiranty, duża ilość maści itd

Konieczne dla zmniejszenia chloru
1. Gotowanie wody w czajniku elektrycznym jest za krótkie aby z wody został usunięty chlor. Dlatego czajnik elektryczny to wynalazek, który ma negatywny wpływ na organizm. Aby usunąć chlor trzeba gotować wodę od 5 do 15 minut albo odstawić ją na 24 godziny. Chlor na błony działa podobnie jak fluor.

II. Usuwanie nagromadzonego fluoru z organizmu - stosuje się tylko u dorosłych (u dzieci się nie stosuje)

1. Na początek stosuje się standardową suplementacje borem aby sprawdzić reakcje organizmu. Po miesiącu można zwiększyć suplementacje w zależności od reakcji organizmu.

Przy takiej suplementacji organizm reaguje chorobami jak się oczyszcza a nie, że mu się od razu poprawia.


Łukasz zatem spokojnie, przyglądnij się swojemu organizmowi, ogranicz fluor NA SERIO i nie panikuj! Będzie dobrze tylko CIERPLIWOŚCI!
 
 
User2598

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 09:27   

Udana dziękuję za porady. Nie wiem czy mogę tu pisać bo to wątek Łukasza (mam nadzieję ze się nie obrazi) ale to pierwszy wątek jaki odkryłam jeszcze się nie znam no i tez jestem załamana jak On.
Łukasz, fajny facet z Ciebie na tych fotkach kurcze załamka mnie łapie ze nas to gówno dotknęło, mi ciężko zrezygnować ze słońca będzie bo ja zawsze czarna byłam no i mam czarne oczy, włosy, jakoś blada twarz mi nie pasuje :(
Łukasz na zdjęciu to na twarzy wygląda jakbyś miał wokół ust tez. U mnie plamy są wokół oczu, teraz prawie ich nie widać bo karnacja się prawie zlała chyba ze napnę skórę to białe widać. Ciało mam jeszcze opalone trochę ale nie widać plam, jedynie na palcu u nogi wydaje mi się że on jest biały cały ale to w świetle tylko takim jakby cień. Ja byłam u 3 dermatologów i każdy powiedział ze to pstry na twarzy, ale oni nie oglądali mojej nogi bo wtedy tego nie widziałam miałam tez plamkę na łydce malutką ale znikła jak zeszła opalenizna. Ona była jakby chropowata trochę więc nie wiem czy to bielactwo. Ja jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów bo mi do tego włosy wypadają po porodzie, ale też leciały przed porodem.
W jakich proporcajch pijecie zioła?

[ Dodano: Wto 15 Paź, 2013 09:30 ]
Udana a masło można jeść? Przecież to nabiał.
Ja piję tylko wodę ale tez melisę piję (zadnych herbat nie lubię ich) bo się bardzo denerwuję nie wiem czy wolno. NO i łykam ekstrakt z palmy sabałowej, nie wiem czy mogę ale łykam na włosy bo mi strasznie lecą, wczoraj odstawiłam antykoncepcję bo mi nie pomagało
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 14:01   

misia25

Musisz przeczytać ten ponizej cytowany wątek, szczególnie analizy Jana:

http://vitiligo.com.pl/fo...=1331&start=750

o maśle też masz na kilku stronach...ostatnio na 31 wpisałam po raz kolejny...już tu nie będę powtarzać.
 
 
User2598

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 14:11   

Udana z tym masłem to ja wiem, to tłuszcz mleczny, nie uczula jak np. nabiał wiem od alergologa bo synek ma alergię, poczytam sobie analizy dziękuję
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Śro 16 Paź, 2013 14:42   

A pisz Misia ;)

ehh kurcze dzisiaj trochę mi ciężko ;) wlasnie dziewczyna mnie zostawila nie dziwie się jej,nie fajnie mieć chłopaka z bielactwem... była moja wielka podporą a teraz jej nie ma...
Kocham ja,dlatego chciałbym jej udowodnić ze wyzdrowieje ze jestem wartościowym facetem... ;)

Zapisalem się do dentysty wydam na ten korzen z 700zl... cholera jakie to drogie :/

Ide na dniach do dietetyka już postanowiłem... I chce wrocic na silownie, z 78kg na 72kg spadlem w lekko ponad miesiąc...


Powiedzcie mi kochani bo chce sporządzić listę dla dietetyka aby mi ułożył dięte bez produktów(taka dla nas zdrową ale i tak wam jeszcze przedstawie jaka mi ułożył zanim zacznę jesc,glownie by przytyć będę potrzebował węglowodanów i białka):
- jedzenie śmieciowe
-nabiał w mleku,maślankach

co jeszcze mam mu napiasać by nie wpisywał mi produktów ?


aaa i jeszcze jedna prośba znacie jakies herbaty bez fluoru? chodzi mi konkretnie o ich nazwy,ja nie mogę nic znaleźć
mam tylko,że małą ilość fluoru zawiera biała herbata,moge ją pić ?
Ostatnio zmieniony przez User2578 Śro 16 Paź, 2013 15:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro 16 Paź, 2013 19:05   

http://www.ziolowyzakatek.sklep.pl/herbaty.html

Herbaty po raz kolejny

I dziwić się ,że Jan nie pisze-ile razy można powtarzac to samo?

Czytajcie wczesniejsze posty!
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 08:08   

Łukasz jesteś wartościowym facetem, nie dlatego że jesteś chory czy zdrowy! To nie mówi o Twojej wartości, a jeśli Ona tak uważała, to dobrze, że odeszła.

Prawdziwa przyjaźń i miłośc sprawdza sie w trudnościach, a nie w czasie radsnym!

A herbatki to kup sobie w sklepie z herbatami - są takie sklepy osobne w marketach np. Czas na herbatę i tam poproś Panie o herbaty tylko z owoców i płatków i Pani Ci poradzi.

Nie można pieć herbaty czarnej, zielonej i białej i czerwonej...
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 10:12   

Wiem kochana,ale jak jest się z kims ponad 2 lata planuje zycie :/ a tu pstryk tego nie ma to cholernie boli a miała być wsparciem.. ehh

I to nie jest tak,że ja na siłę chcę na skróty isc nie nie... czytam sam dużo postow Jana i nie tylko,ale po prostu wole napisac upewnić się mieć potwierdzenie od ludzi którzy znacznie dluzej w tym siedza.
I powiem podziwiam was glownie Udane za wiedze,że znajdzie czas usiądzie do kompa i pomoze (oczywiście nie zapominając o Ulencji czy Arabice) :)

Nie mam tak dużo plam praktycznie bardzo mało... na plecach jedną plamke,na dłoniach co przedstawiłem zdjęcia, no i na narządach ale kto to będzie widział (tzn ktoś tak :d ) wiec plamki są do akceptacji,ale oby nie było ich więcej czego się boję strasznie...

Już nie pije herbatki,tylko woda z sokiem malinowym :) kwestia przyzwyczajenia,pasta bez fluoru zero nabialu już od 2 miesięcy :) smieciowego jedzenia tez nie widać :)
Pije ziola Pani Kasi od tego tygodnia,niektorzy pisali ze zle się czuja po tych ziolach,u mnie wszystko elegancko, czy to dobrze czy zle ?
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 10:35   

Klekoo91, ja nie miałem na myśli soku malinowego kupnego, bo to syf. sam rób. po prostu gotuj maliny w okresie letnim/jesiennym na zimę, wiosnę. może być też z aronii np.
Ostatnio zmieniony przez white_power88 Czw 17 Paź, 2013 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 10:36   

Zioła nie muszą generować objawów ale mogą. Im bardziej zaśmiecony, schorowany organizm tym można sie spodziewać gwałtowniejszych reakcji. Ale każdy organizm jest różny.
Jan pisał o tym przy suplementacji borem, że czasem nie ma rekacji i trzeba wzmonić organizm przez mieszankę z aloesem i miodem, o ile pamietam.

Lukasz, mnie się wydaje, że u Ciebie odstawienie fluoru w 100% plus nabiału da poprawę i nowe plamy nie wystapią.
Dodatkowo możesz za jakiś czas zastosować bor i działanie na te plamy, które zostaną powinienieś pozbyć się choroby. No ale zobaczymy! Spokojnie stosuj eliminacę, pij zioła i za jakiś czas pomyśl o borze.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 10:40   

Klekoo91
ja na poczatku tez sie dobrze czulam, mialam czasem bole glowy, zoladka, dziwnie sie czulam ale przeoczylam to ze po samych ziolach tez ma sie takie objawy oczyszczania jak przy borze tylko ze moze w mniejszym stopniu az do momentu bolu zatok, wtedy doczytalam posty Udanej wlasnie. ja znowu zrobilam przerwe w piciu ziol po tyg raptem kiedy zaczelam ponownie pic dostalam bolu glowy taki tępy bol gdzies w oddali ze tak powiem 2dni jakas bylam rozbita, i bol gardla, ale zanim pojawily sie plamy 3-4lata temu non stop mialam powracajaca infekcje gardla, angina itp. bralam antybiotyki stale i co najgorsze nie bralam ich do konca, bylo lepiej i przestalam brac po 2-3 dniach znowu gorzej, 3razy mialam przepisywany antybiotyk, leczylam sie chyba 1,5 miesiaca...i pewnie przez to tez cos tam padlo w srodku w organizmie (+stress oczywiscie) a teraz przy piciu ziol wychodzi to ze mnie, szczegolnie na wieczor dostaje bole gardla, jak przelykam sline to mnie boli...ale nie lecze tego to ma samo wyjsc...;-) wydaje mi sie ze glownie przyczyna moich plam byl stress, i te spustoszenie w organizmie przez angine, infekcje gardla i taki synchroniczny bol glowy non stop przez pol roku i to teraz krok po kroku wychodzi, czyli zgadza sie jak jan pisal ze jak kiedys cierpielismy na cos i gdzies byly zapalenia to teraz moga te objawy powrocic i sie nasilic ale to dobry objaw ze organizm pozbywa sie tego..Przynajmniej ja sobie to tak tlumacze ;-) ) czasem czuje sie jak chodzacy wrak
 
 
User2567

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 30
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 10:51   

stosuje sie do diety Jana,zero fluoru,nabialu,zero kawy i herbaty,smieciowego jedzenia,pieczywo tylko zytnie ( z malymi wyjatkami na slodycze),pije bodziszka,smaruje sie od ok 3 miesiecy protopikiem i vitixem i po naswietlaniu lampa UVB 311(od ok miesiaca) wyskakuja mi nowe plamy a pigmentu nawet pol kropki nie ma:( dlaczego nawet nie zatrzymuje mi sie choroba? :(
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 11:01   

Beata_021182,
nie pij bodziszka teraz, zacznij od 1 zestawu ziol, utrzymuj diete, kazdy z nas popelnia jakies bledy, ja na poczatku stosowania sie do rad Jana tez mialam wysyp klejnych nowych plam, zalamalam sie, ale od jakiegos czasu raczej juz nowych plam nie ma, pije ziola, walcze z dieta ;-) , krok po kroku eliminuje to co zle, tak jak Udana pisze i Jan male kroczki w pozbywaniu sie zlych nawykow a bedzie dobrze. Pewnie wyszlo ci jeszcze to co bylo gdzie tam gleboko nagromadzone w organizmie...badz cierpliwa my tez tu wszyscy uczymy sie cierpliwosci przy pozbywaniu sie tych plam...wiadomo czasem jest lepiej czasem gorzej. Czytamy wzajemne posty i sie doszkalamy ;-)
 
 
User2567

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 30
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 11:03   

Dalej mam sie naswietlac? bo tylko po naswietlaniu wychodza nowe plamy.No i dlaczego nie powinnam tego bodziszka pic?
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 13:50   

Beata_021182 napisał/a:
Dalej mam sie naswietlac? bo tylko po naswietlaniu wychodza nowe plamy.No i dlaczego nie powinnam tego bodziszka pic?


Namieszałaś, za dużo metod na raz. Musisz poczytać co JAN POWIEDZIAŁ KIEDY, CO I JAK SIE STOSUJE!
Ty oczyszczasz, dzialasz na plamy wszystko razem.

Musisz wiedzeć, co w którym momencie zastosować.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 14:20   

Beata_021182,
bodziszek nie teraz, a jesli stosujesz bodziszek to juz nie nalezy pic ziol. Na twoim miejscu najpierw ziola, ostropest i wywary pozniej dopiero ewentualnie bodziszek.
co do naswietlen to niby po oczyszczeniu sie, ale ja naswietlam sie rowniez i mialam tez ten protopic i vitix gel, i pigment wrocil w niektorych miejscach ;-) wiec pomoglo. Ogolnie nie powinno sie laczyc kilku terapii na raz.
tak jak pisze Udana poczytaj wpisy Jana szczegolnie pierwsze kilka stron tam jest wszystko wytlumaczone w temacie bielactwo jako proba wyjasnienia procesu powstawania bielactwa....
duzo sie dowiesz a jak masz pytania to pisz, kazdy zadaje pytania wiec czegos sie dowiesz i kazdy ci pomoze ;-)
 
 
User2567

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 30
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 14:30   

Ale ja nie zaczelam wszystkiego naraz,najpierw byl protopic(tak mi dermatolog kazala) potem doszla dieta i bodziszek,i na koncu witix i naswietlania.
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 14:54   

a ziołka kochana kiedy ?:)
ja ide tak: eliminacja fluoru,chloru,glinu,nabiału(odpowiednia dieta)--->zioła(wpierw usunalem alamangantowe plomby by je pic)--->bor----bodziszek +naświetlanie :)
Ostatnio zmieniony przez User2578 Czw 17 Paź, 2013 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 15:03   

Beata_021182,
zrob tak jak Klekoo91, my tu wszyscy podobnie dzialamy: najpierw odpowiednia dieta z eliminacja tego co nam chorym na bielactwo szkodzi + ziola, potem dołączamy bor, mozna jednoczesnie pic wywary, potem bodziszek i nawietlenia (chociaz ja zanim trafilam na forum juz naswietlalam sie +masci, teraz to od czasu do czasu tylko)

[ Dodano: Czw 17 Paź, 2013 15:06 ]
P.S naprawde czlowiek nie ma pojecia ilu ludzi cierpi na to dziadostwo, coraz wiecej ludzi sie tu pojawia na forum, a ja osobiscie widzialam tylko 1 babke co miala plamy na lokciach, a tak to ci ludzie niezle sie kamufluja chyba ;-) ))
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 15:30   

Ja na odwrót, odkąd jestem tutaj, to coraz więcej widzę chorych na bielactwo... u mnie w pracy mam 2 osoby :wink: a nie widziałam ich...
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 15:40   

mogę wrócić Udana na siłownię ?
Raw wiem,że przestał ćwiczyć 2 miesiące nie wiem czy obecnie wrócił czy jeszcze nie,mi niedługo też pyknie dwa miechy :)
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013 15:46   

Udana,
ja moze gdybym widziala czesciej to nie czulabym sie jak dziwolag z plamami ..;-))
 
 
User2598

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013 22:01   

mi też wyszły nowe plamki koło oczu znowu, a raczej koło brwi. Stosuje dieta wręcz drastyczna, ziół jeszcze nie zaczęłam pić bo szukam po aptekach, pastę tez ciężko mi dostać, słabo szukałam może :( Najgorzej ze u mnie na twarzy, wolałabym żeby to było gdzies indziej. Za 2 tyg jadę do dermatologa może mnie pod lampą w końcu obejrzy

[ Dodano: Pią 18 Paź, 2013 22:04 ]
AAA mam pytanko jeszcze, czy miód można? bo chora jestem, nic nie biorę, nie wiem czy chociaż miód można na to gardło
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013 22:13   

kurcze każdy tak wierzy w terapie "Jana" ;/ oby naprawdę była skuteczna... podoba mi się te forum bo podtrzymuje na duchu... mowi ze to jest wyleczalne chociaż lekarze mowia ze nie... oby jednak było wyleczalne :/
nie wiem czy na ta silke mogę wrocic czy nie :/
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013 09:24   

Klekoo91 napisał/a:
kurcze każdy tak wierzy w terapie "Jana" ;/ oby naprawdę była skuteczna... podoba mi się te forum bo podtrzymuje na duchu... mowi ze to jest wyleczalne chociaż lekarze mowia ze nie... oby jednak było wyleczalne :/
nie wiem czy na ta silke mogę wrocic czy nie :/


Ta terapia może się ciągnąć pewnie i nawet latami. Nie wiem jak Ty, ale ja tyle bez siłowni nie wytrzymam. Mam już ponad 3 miesięczną przerwę od ćwiczeń i szczerze mówiąc wcale mi to nie pomaga. W moim przypadku jest tak, że jak robię sobie dłuższą przerwę od siłowni, to się zaraz rozleniwiam i gorzej mi kontrolować pewne rzeczy, a i częściej o małe grzeszki. Prawdopodobnie do ćwiczeń wrócę od przyszłego tygodnia plus cardio 1-2x na tydzień.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013 10:24   

misia25 napisał/a:
mi też wyszły nowe plamki koło oczu znowu, a raczej koło brwi. Stosuje dieta wręcz drastyczna, ziół jeszcze nie zaczęłam pić bo szukam po aptekach, pastę tez ciężko mi dostać, słabo szukałam może :( Najgorzej ze u mnie na twarzy, wolałabym żeby to było gdzies indziej. Za 2 tyg jadę do dermatologa może mnie pod lampą w końcu obejrzy

[ Dodano: Pią 18 Paź, 2013 22:04 ]
AAA mam pytanko jeszcze, czy miód można? bo chora jestem, nic nie biorę, nie wiem czy chociaż miód można na to gardło


idz do sklepu zielarskiego np.herbapolu jesli masz go w swoim miescie, tam dostaniesz ziola i z pewnoscia paste bez fluoru tez...nie zwlekaj im szybciej tym lepiej. jesli chodzi o miod to szczerze mowiac nie wiem..jesli jestes chora nie stosuj zadnych tabletek, jan podawal jak walczyc z chorobami srodkami naturalnymi:
Poradnik jak zabezpieczyć się aby prawidłowo przebyć chorobę:
1. Najważniejsze w chorobie organizm musi odpoczywać aby miał siłę prawidłowo reagować na chorobę. Nie ćwiczyć nie wysilać się itp. Jak będziemy męczyć organizm to reakcja będzie nieprawidłowa.
2. Wysoka temperatura – aby zmniejszyć temperaturę należy na gołe stopy położyć kilka plasterków cytryny i nałożyć skarpety. Miejsca pod pachami, w zgięciach łokci i kolan posmarować ostem jabłkowym. To zmniejsza temperaturę o 2 stopnie. Do 38,8 stopni nie trzeba zbijać temperatury.
3. Kaszel – najlepiej kupić sobie sadło gęsie i trzymać go w lodówce. Jak dziecko kaszle to rozgrzać smalec i smarować ciepłym dwa razy dziennie klatkę piersiową i plecy i kaszel mija.
4. Jeżeli jest stan zapalny to można postawić bańki – bańki bnezogniowe można kupić na allegro i mieć w domu. Tam jest instrukcja jak je stawiać a to zawsze przynosi ulgę.
5. Kaszel suchy – pomieszczenie musi być nawilżone nawilżaczem aby gardło nie było drażnione.
6. Jeżeli mamy zapalenie płuc lub duży ból to trzeba wziąć leki.
Ostatnio zmieniony przez arabika Sob 19 Paź, 2013 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
User2606

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013 11:54   

Witam!
Czytam forum od dłuższego czasu,glownie Jana i ludzi którzy sluchaja się jego rad,zgoda lekarze nie chcą pomoc to fajnie ze znalazł się człowiek który chce pomoc przy tym nie rekalmuje jakiegoś lekarstwa tylko zdrowe pomysły na zycie na oczyszczenie organizmu i nie ma tutaj nawet grosza zarobku za co mu chwała, ale...

Ilu was już było jak ktoś się pojawil i cos reklamuje ?
Nagle pytania POKAŻ DOWODY !!!
I słusznie ! :)

Ale dlaczego owemu Janowi nikt nie prosil o dowody ? tylko napisał posty i każdy od razu slucha się go ?
Każdy wierzy ze to pomoze,ale dowodow brak,jakas Pani Kasia mowila ze pomoglo jej czy jej corce..a może jakies zdjęcia ? a może reszta cos powie ?

Z całym szacunkiem do Jana chciał pomoc,ale czemu nie dal dowodow ? Taki dobry chłopina ze napisał pomaga,ale czemu nagle znikł ?

Nie ma dowodow w postaci np. zdjęci, nie ma Jana aleeeeee sa jego wyznawcy !


pozdrawiam
 
 
User2598

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013 19:50   

Arabiko dziękuję.

SŁAWKOO dla mnie ta dieta jest ogromną nadzieją, nie tylko do wyleczenia bielactwa, ale może nawet bardziej do wyleczenia organizmu. JA odżywiałam się tragicznie do tego stres ja choruję także na nużeńca leczę się lekami pół roku i efekty marne, tydzień na diecie Jana i nie czuję pieczenia oczu.

Dziś kupiłam pastę bez fluoru i część ziół jutro chcę dokupić resztę :)
Ja wierzę ze jak oczyszczę organizm to wszystko mi wróci do normy, ja mam bałagan w hormonach, nie mogłam zajść w ciażę mam dziecko z in vitro, hormony mnie wykończyły mój organizm to wrak, dzięki tej diecie czuję się 100 razy lepiej już po tygodniu.
Powoli akceptuję plamki na buzi, dziś użyłam samoopalacza i nic nie widać :) Gorzej będzie latem mam nadzieję ze nie popadnę w dół bo ja zawsze czarna byłam ale teraz jakoś się trzymam u mnie najgorzej z psychiką jak mi siądzie to moje dzieci na tym cierpią ale nic nie portadzę
Ostatnio zmieniony przez User2598 Sob 19 Paź, 2013 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013 20:20   

misia25,
glowa do gory ;-) )
dajesz sobie rade! dobrze ci idzie, trzymaj diete a bedzie dobrze! jak dieta pomaga to znaczy ze dziala ;-) )
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 10:40   

tu Misia mowi o innych chorobach/problemach niż bielactwo :/ ehh ciekawe czy na te co nas interesuje pomoze :/
poszedłbym na te solarium ale kurcze boje się ze jednak mam dużo więcej plamek i jak będę chodzil na uczelnie :/

[ Dodano: Nie 20 Paź, 2013 10:38 ]
No dobrze a mi powiększyła się jedna plamka co miałem tak powiem z boku czoła...
A niby nie mam dolegliwości,albo robilem badania,albo nawet konsultowałem się z mama która pomagala mi szczerze na te pytania odpowiedzieć...

nie pije herbaty idzie już prawie tydzień,tylko sok malinowy z prawdziwych malin robiony osobiście.
pasty bez fluoru nie mam od miesiąca, nabialu nie tykam również tak długo,smieciowe jedzenie 0, nie pijam fanty,coli... wódeczka czy piwko zero...
plomby alamangantowe usunięte nie mam ani jednej, pije ziola od tygodnia,nawet nie miałem najmniejszego problemu z nimi,nic mnie nie bolało...

Jem codziennie seler,wstaje pije ponad pół litra wody by organizm oczyscic,

śniadania:
bułki lub chleb z masłem a to z szynka,a to z pasztecikiem, plus chrzan... jajecznica pod każda postacią (nie jadam parówek kiełbas itp.)

obiad: zupa z kluskami,kartofle plus jakies mięso

kolacja: ryż brązowy,kalafior

wymieniłem głownie to co jem... wiec robie cholera jasna cos zle ? albo po prostu Jan niezbędnik mi nie pomoże...
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 11:44   

Lukasz wydaje mi sie,ze troche cierpliwosci jeszcze. Wiadomo tydzien czasu picia ziol to za krotko jeszcze, by cos sie dzialo. jesli chodzi o jedzenie to ze zdrowym rozsadkiem te kluski,kartofle..wiadomo ja tez dzis np zjadlam 2kawalki chleba bialego bo juz nie mialam innego z szynka i pasztetem i 1malego ogorka kiszonego, ale pozniej w ciagu dnia zadbam o to by zjesc cos ,,zdrowszego,,
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 12:45   

Cierpliwość i wytrwałość w naszym wypadku to PODSTAWA!!!Ja tam widze u siebie ogromny sukces jeśli chodzi o stosowanie sie do zaleceń Jana.Póki co plamy jeszcze nie rószyły zbytnio,ale mam jeszcze na to czas,nie spieszy mi się aż tak bardzo,tyle lat już z nimi żyje że rok lub dwa dłuzej nie zrobi mi wielkiej różnicy,ale dzieki diecie odstawieniu fluoru,nabiału,piciu mieszanki indywidualnej dla mnie pozbyłam się wielu dolegliwości które miałam wcześniej,poprawiła mi się psychika,ręce mi juz nie drżą tak jak kiedys,mam wiecej siły fizycznej i psychicznej,i lepszą odporność,nawet moi bliscy to zauwazyli!myślą ze coś ze mna nie tak a ja poprostu czuję że zdrowieje!!! :biggreen:

[ Dodano: Nie 20 Paź, 2013 13:02 ]
I DZIEKUJE JANOWI Z CAŁYCH SIŁ!!!!! :biggreen: :biggreen: :biggreen:
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 14:11   

Mnie zaciekawilo to dzięki Arabice :* :

http://www.celiakia.pl/alergia-na-gluten/

Pierwszy typ reakcji jest zależny od specyficznych dla glutenu przeciwciał w klasie IgE i może objawić się jednym lub kombinacją niżej wymienionych objawów:
• wymiotami
• biegunką
•wstrząsem anafilaktycznym
• pokrzywką skórną
•wodnistym katarem
• skurczem oskrzeli
zmianami skórnymi o typie atopowego zapalenia skóry


U dorosłych alergia na gluten ujawnia się najczęściej pod postacią pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego, wstrząsu anafilaktycznego lub biegunki. Ponadto u dorosłych obserwuje się postać alergii na gluten, która występuje jedynie po równoczesnym wysiłku fizycznym.


To tylko takie moje przypuszczenia, na czarno podkreslilem to co mnie zaciekawilo glownie,to co do mnie może odwołuje się, miałem zaczerwienienia wokół nosa, Pani dermatolog mowila ze to przez stres zmeczenie,brak snu moglo wyskoczyć,przepisala mi protopic i drugi dzień było okey, po wysiłku fizycznym,a ja od 1,5 roku ćwiczyłem intensywnie jedząc nabial.


Ciekawe hmm...

musze się przebadać ale gdzie mi zrobia badanie an gluten ? to cos kosztuje ? jak tak to wiecie ile ?
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 14:29   

Klekoo91, mi udana pisała, że mam nietolerancję na gluten, bo objawiało się to nieprzyjemnym zapachem z ust. nie wiem jak u ciebie, ale u mnie szorowanie zębów i płukanie płynami nie pomagało, więc stwierdziłem, że ma rację. zresztą podejrzewałem, że ten zapach pochodzi gdzieś ze środka. chleba nie jem już drugi tydzień. w ogóle nie jem pieczywa i produktów mącznych oraz zbożowych. oddech jest zupełnie inny. więc prawdopodobnie to było to. nietolerancja na gluten+nieszczelne jelita. odstaw pieczywo całkowicie jeśli masz silną wolę. ja nie mam zamiaru jeść tego świństwa :wink:
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 14:37   

odpowiedziałem na wszystkie pytania i nie mam dodatkowych wlasnie dolegliwości,ani przelewania w żołądku,ani nieświeży oddech,ani gazow nic a nic, po prostu teraz polaczylem te dwa fakty,pojde się przebadać i będę wiedział, cos Udany nie ma na forum :D szefie gdzie jesteś ?! :D
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 21:03   

Łukasz jestem, jestem wyjechałam po prostu na 3 dni bez laptopa...ale powróciłam :wink:

Ale Ty kochany nie kombinuj, po prostu pij zioła i pomyśl o terapii borem. To nie są magiczne sztuczki, że zmienisz trochę dietę, odstawisz fluor i będziesz zdrowy. To wymaga czasu, jeśli organizm zareagował bielactwem, to trochę uszkodzeń w nim jest.
O testach na celiakię już pisałam, nie zawsze nietolerancja wyjdzie!

Slawkkkooo my mamy dowody, patrząc na nasze organizmy, że zdrowiejemy i dobrze się czujemy, mijaja choroby, dolegliwości. Mamy też nadzieję na ostateczne wyleczenie, ale wiemy, że to musi potrwać.
W czym Tobie to przeszkadza?
 
 
TruskawkiMaliny 

Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 22:20   

Klekoo91
Ja robiłam wynik tGt w klasie IgA i IgG i wyszedł ujemny, koszt około 160 zł
Ale Udana pisała, że te wyniki nie zawsze są prawdziwe i ja odstawiłam gluten całkowicie tak na próbę. Czuję się lepiej, mam mniej wzdęć. Więc to chyba prawda.
Ty też możesz spróbować. Jedz kaszę jaglaną, ryż, kaszę gryczaną, mąkę ryżową, mąkę kukurydzianą, z amarantusa. Troszkę tego jest. Ja ostatnio zajadam się plackami z mąki ryżowej, jajka i mleka ryżowego waniliowego. Bardzo sycące i smaczne :):)
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013 22:40   

white_power88 napisał/a:
Klekoo91, mi udana pisała, że mam nietolerancję na gluten, bo objawiało się to nieprzyjemnym zapachem z ust. nie wiem jak u ciebie, ale u mnie szorowanie zębów i płukanie płynami nie pomagało, więc stwierdziłem, że ma rację. zresztą podejrzewałem, że ten zapach pochodzi gdzieś ze środka. chleba nie jem już drugi tydzień. w ogóle nie jem pieczywa i produktów mącznych oraz zbożowych. oddech jest zupełnie inny. więc prawdopodobnie to było to. nietolerancja na gluten+nieszczelne jelita. odstaw pieczywo całkowicie jeśli masz silną wolę. ja nie mam zamiaru jeść tego świństwa :wink:


Trochę to skrótowe... :wink: nieprzyjemny zapach z ust jest z nieszczelności jelit, a nieszczelność może być wynikiem nietolerancji glutenu. Ale nieszczelność może być tez z powodu antybiotykotrapii, zjadanej chemii w jedzeniu śmieciowym, stresem itp.

Cytat:
Przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust są nieszczelności w ścianie jelita grubego, przez które do krwiobiegu w sposób niekontrolowany przedostają się gazy, normalnie wydalane w postaci wiatrów. Najlepszym wariantem ich wydalenia są pęcherzyki płucne i ów nieprzyjemny zapach z ust. Gorszym wariantem jest wydalanie ich poprzez skórę i nieprzyjemny zapach potu, przebarwienia skóry, brodawki szypułkowe, wreszcie złogi wewnątrz organizmu – torbiele, cysty oraz rozmaite ogniska zapalne.

Usunięcie nadżerek ścian jelita grubego, gdyż właśnie one są przyczyną powstania nieszczelności, z pewnością spowoduje ustąpienie owego charakterystycznego objawu w postaci nieprzyjemnego zapachu z ust. Mikstura oczyszczająca + Koktajl błonnikowy + Dieta prozdrowotna to skuteczna metoda zmierzająca do ustąpienia przyczyny, a co za tym idzie – objawów. I jeszcze jedno – czas i cierpliwość, bo szybko to można tylko zachorować, natomiast zdrowienie wymaga czasu i cierpliwości.

Producenci gum do żucia i past do zębów często obiecują, że ich produkty likwidują nieprzyjemny zapach z ust. To ewidentne oszustwo i przypomina używanie dezodorantu zamiast solidnej kąpieli. A gdyby nawet tak było, gdyby gumy do żucia i pasty do zębów rzeczywiście usuwały ów objaw nieszczelności ścian jelita grubego, to byłoby to kolejne maskowanie objawów choroby. Trzeba dodać: podstępnej choroby, bowiem nieprzyjemny zapach z ust nie jest kojarzony z destrukcją organizmu wywoływaną wnikaniem doń elementów kału, gdyż przez owe nieszczelności przedostają się nie tylko gazy, ale także inne toksyny, które są odkładane w różnych częściach naszego ciała w postaci rozmaitych zmian zwyrodnieniowych. Ponadto nie można zapominać, że nadżerki ścian jelita grubego to wrota zakażenia, przez które z przewodu pokarmowego do organizmu wnikają drobnoustroje – drożdżaki, bakterie czy pleśnie, które krążą sobie w naszej krwi. Na ogół są one niszczone przez system odpornościowy, ale w momencie osłabienia mamy gotową posocznicę drożdżakową albo inną odmianę sepsy.

Dlatego nie ma sensu skupiać się na maskowaniu objawów chorobowych – poszukiwać lepszej pasty dla zabicia nieprzyjemnego zapachu z ust, żuć gumę, stosować dezodoranty. Objawy są niejako systemem wczesnego ostrzegania o grożącym nam niebezpieczeństwie, a więc jedynym racjonalnym wyjściem jest skupienie się na usunięciu przyczyny, a wtedy objawy ustąpią samoistnie dając świadectwo ustąpienia ich przyczyny.

Autor: Józef Słonecki


poczytajcie aby zrozumieć

http://portal.bioslone.pl...odu_pokarmowego

[ Dodano: Nie 20 Paź, 2013 23:09 ]
TruskawkiMaliny napisał/a:
Klekoo91
Ja robiłam wynik tGt w klasie IgA i IgG i wyszedł ujemny, koszt około 160 zł
Ale Udana pisała, że te wyniki nie zawsze są prawdziwe i ja odstawiłam gluten całkowicie tak na próbę. Czuję się lepiej, mam mniej wzdęć. Więc to chyba prawda.


Jeszcze o glutenie trochę wiedzy

http://portal.bioslone.pl/nietolerancja_glutenu
Ostatnio zmieniony przez Udana Nie 20 Paź, 2013 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pon 21 Paź, 2013 13:09   

Kurcze stosuje rady Jana od tygodnia pije ziola a mi powiekszaja się ehh... a najfajniejsze jest to ze u mojej mamy w pracy sa 2 Pani które to maja (jedna od tego roku co ja) i im się nei powieksza a mi tak.. a to niby mi nie powinny bo jestem na diecie Jana.. ehh paradoks...

czy może zacząć kuracje borem ? pije tydzień ziola i nic mi nie dolega.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo