Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
choroby zwi?zane z bielactwem
Autor Wiadomość
Doti 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2006
Posty: 18
Wysłany: Pią 23 Lut, 2007 15:32   choroby związane z bielactwem

U mnie stwierdzono:

1. nadczynność tarczycy (w początkowym stadium)
2. helicobakter

Jak narazie tyle.
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 23 Lut, 2007 21:49   

ja mam chore zatoki szczękowe ( przewlekle), a poza tym to chyba jestem zdrowa - tzn wyniki badań mam w normie
W marcu mam USG tarczycy- nie wiem po co :roll:

a takich raczej dolegliwości - ciagle mi marzną dłonie i stopy i wypadają włosy ( przyczyn nie znam)
Może Wy dziewczyny coś wiecie na ten temat?
 
 
kasia
Gość
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007 09:48   

to objawy tarczycowe:)
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007 20:27   

Wynik badania pod kątem tarczycy mam w normie i lekarka tylko wzruszyła ramionami stwierdzając, że nic mi nie poradzi na moje dolegliwości, po czym wyznaczyła mi datę USG na marzec ( byłam tam we wrzesniu) tylko dlatego, że mam tzw. wywiad rodzinny...
Co powinnam jeszcze zbadać w kierunku chorób tarczycy?
Sądzę ,że od Was sie dowiem więcej niż od tej lekarki.. :roll:
:smile:
 
 
gusia1978 

Dołączyła: 12 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: łęczna
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007 21:50   

U mnie dwa lata temu stwierdzono sporą niedoczynność tarczycy, ale jestem pod stałą kontrolą i od półtora roku wyniki mam w normie.
Przed rokiem pojawiły się pierwsze zmiany bielacze więc nie wiem czego to jest wynikiem.
Na niedoczynność przyjmuję leki, wątroba w normie, morfologia też, cholesterol ciut za wysoki a cymk, kwas foliowy i B12 jeszcze nie wiem.
Co do tarczycy to z tego co wiem to nadczynność i niedoczynność tarczycy wychodzą na badaniach TSH, FT3 i FT4.Natomiast na USG wykryć można stany zapalne, guzki,czy jakieś zmiany w strukturze.
 
 
kasia
Gość
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007 09:25   tarczyca

Jeszcze badanie ATPO
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007 21:48   

chyba się niedługo dowiem sporo o tych wszystkich badaniach, niestety - to głupie USG wykazało, że mam guzka na prawym płacie :???: :roll: teraz czekam na wizyte u lekarki będzie decydowała co dalej... lekarz, który mi wykonywał badanie stwierdził, że raczej do usunięcia, ale chyb najpierw biopsja..
qrcze trochę mam stracha
macie jakieś informacje na takie lub podobne tematy?
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007 22:38   

issa nie martw sie, mnostwo ludzi ma jakies guzki na tarczycy i nie maja nic wspolnego ze zmianami 'złymi'
mama mojego chlopaka ostatnio miala i nawet wycinac nie musiała, moja kolezanka tez miała, niestety musiala wyciac bo podobno mial sie nie wchlonac czy cos takiego i dla swietego spokoju wycięli
pozdrawiam
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Czw 15 Mar, 2007 19:59   

Dzięki Zygcia. Masz rację nie warto się martwić na zapas. Nawet jesli trza będzie to usunąć to przecież nie koniec świata- mysle że dam radę :wink:
Pozdrawiam :grin:
No więc na razie mam mieć biopsję. termin - 18 maja :roll:
masakra ( mój ostatnio ulubiony cytat :lol: )
3mcie sie wiosennie
Ostatnio zmieniony przez issska Wto 03 Kwi, 2007 08:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008 18:34   

Niedawno zupełnie przypadkiem dowiedzialam się, ze fakt iz jestm ciągle, nieustannie i permanentnie glodna moze byc objawem tarczycy. Tknęło mnie to bo wiem, że ta choroba jest w jakis sposob polączona z bielactwem. Sprawdzilam dzisiaj w necie jakie są dokladnie objawy tarczycy i się załamałam. Te ktore na pewno występująu mnie to głod, jem nawet w nocy i doprowadza mnie to juz do szału, w ogóle nie tyję, trzęsące się ręce (rano to juz jest jakas paranoja), złe znoszenie ciepła, w zimie potrafię otwierac okna w nocy zeby miec mroz w pokoju, jak jest za cieplo to sie dusze i nie moge spac no i to ciągłe rozdrażnienie.

Jesli ktos z was cierpi na tę chorobę niech mi napisze jakie byly objawy u niego...




Poza tym zauwazylam ze po kilkuletniej przerwie bielatcwo znowu ruszyło z miejsca i powolutku odbiera mi moj cenny pigment.
 
 
Agnieszek21 


imie: Agnieszka
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 23
Skąd: Turek
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 21:49   ->butterfly

no hejka ja mam bielactwo i nadczyność tarczycy oraz problemy z krzepnięciem krwi... jesli masz takie napady łaknienia to może masz niedoczynność tarczycy lub cukrzyce... najlepiej idz do lekarza zrobi ci USG i wtedy będziesz wiedzieć czy to tarczyca. Bynajmniej z tego co wiem to osoby z niedoczynnością tarzcycy dyżo jedzą a nie tyją lub z cukrzycą... pozdrawiam
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 19 Sie, 2008 12:15   

Też zaczelam sie teraz martwic jak toczytam. Mam non stop zimne ręce i stpy jem za trzech a po godzinie juz glodna. na dodatek mam zaburzenia w miesiaczkowaniu. Mam 19 lat i nieustailizowana miesiaczke. Musze sie zebrac na badania.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 19 Sie, 2008 13:21   

lepiej sie przebadaj, skoro masz takie objawy....
 
 
niuu 

Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 24
Wysłany: Wto 19 Sie, 2008 15:57   

a ja dla odmiany mam atopowe zapalenie skory plus bielactwo heh..
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 20 Sie, 2008 09:37   

tyle tego dziadostwa jest na tym świecie:/ I czepia sie to tych porzadnych ludzi.
 
 
lucysia 
lucysia


imie: lucyna
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 19
Skąd: z Warmii
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 13:17   

Po ostanie wizycie na towarowej troszeczkę się dowiedziałąm od Pani dr na temat moich wyników - okazało się że mam organizm zakwaszony, mam złe wyniki krwi, mam bardzo duży niedobór witaminy B12, na cynk jeszcze czekam, ale za to dostałam skierowanie na kupę jeszcze innych wyników. Nie wiem kiedy je zrobię bo jak się dowiedziałam to czeka mnie duży wydatek.
 
 
Monika:)
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sty, 2009 19:57   

u mnie najpierw byla choroba tarczycy, a potem bielactwo! i moj doktor od tarczycy powiedział tak : to nie jest tak, ze bielactwo wywyoluje chorobe tarczycy lub na odwrot! po prostu jedno i drugie jest choroba na tle immunologicznym! czesto chorzy na bielactwo mają chorą tarczycę, ale to nie jest zasada! a poza tym to jezeli chodzisz do lekarza regularnie z tarczyca i przyjmujesz leki jezeli wyjdzie ze jednak cos nie tak, to twoj organizm ma te wszystki hormony, ktore powinna wytwarzac twoja tarczyca i nic sie nie dzieje zlego w twoim organizmie! Najwazniejsze to pojsc do lekarza i sie zbadac, a potem ewentualnie leczyc! Ale nie ma co sie zamartwiac z gory, bo pamietac trzeba ze stresik nam szkodzi! wiec wlaczmy na luz!!! :zdrówko:
 
 
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009 23:31   Zespół suchego oka

Gdzieś na forum-nie mogę znaleźć,Ktoś napisał na temat powiązania bielactwa i zespołu suchego oka.Podał link do str.na ten temat i bardzo mi na nim zależy.Powód:przeczytałam to,a od jakiegoś czasu bolały mnie oczy.Poszłam więc do okulisty i co się okazało..?!Mam zespół suchego oka.... :cry:
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Sob 24 Sty, 2009 13:36   

a na czym to polega? mogłabyś coś więcej napisac?
 
 
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009 20:37   Zespół suchego oka

Zespół suchego oka polega na niedostatecznym wydzielaniu łez, które powoduje złuszczanie się nabłonka gałki ocznej. Oko nie ma "smarowania" co w konsekwencji prowadzi do wysuszenia oka! Oczy są zaczerwienione i pieką.Patrzenie sprawia ból, niekiedy razi światło. Dolegliwości nasilają się, jeśli jesteśmy narażeni na zwiększone parowanie łez. Dzieje się tak, gdy przebywamy w pomieszczeniach suchych, silnie wentylowanych czy klimatyzowanych.Obecność kurzu, parujących substancji chemicznych podrażnia oczy.To schorzenie jest nieuleczalne. Trzeba dbać o higienę oka i do końca życia używać sztucznych łez-specjalnych kropli do oczu...
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009 21:16   

hmm mnie to chyba nie dotyczy, bo oczy mam zazwyczaj wilgotne :P nawet jak ziewam to łzy mi napływają do oczu :)
 
 
bialy 
bialy

Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 31
Skąd: reading
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009 23:13   

witam a mi problem z bielactwem minal tzn jestem caly bialy no prawie troche mi na twarzy zostalo pare piegow i szczerze wam powiem ze lepiej byc bialym niz meczyc sie w jakies leczenie strata czasu i pieniedzy tak bylo w moim przypadku jezdzilem po lekarza kupowalem jakies ziola itd a tu w ciagu jednego roku zrobilem sie bialy nie powiem ze mam jakas nadzieje na cudowny lek ale ile mozna czekac a i tez mam problem z tarczyca najpierw mialem nadczynnosc a teraz niedoczynnosc po podaniu jodu, jedyne co mozna zrobic zeby choroba sie nie rozwijala to musice caly czas podtrzymywac pigmentacje chodzi mi szczegolnie o pory zimowe z mojego doswiadzczenia pigment najdluzej utrzymywal mi sie w tych miejscach gdzie docieralo slonce takze polecam w zimie chodzic na solarium a w lato korzystac ze slonca jak najwiecej. pozdro

edit mam jeszcze uczulenie na pot
Ostatnio zmieniony przez bialy Sob 31 Sty, 2009 20:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 18:54   

Witam,
TSH w normie, choć pół roku temu zaniżone- narazie tarczyca endokrynna prawidłowa, cholesterol podwyższony, ASO (gorączka reumatyczna- mam 24 lata;/ lub zakażenie paciorkowcami)...
do wymiany;/
pozdrawiam
 
 
BialaSowa 


Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 21:56   

Bielactwo i niedoczynnosc od dziecka, a od zeszłego roku pojawila sie 3cia choroba z autoagresji - toczen :/
ale poki co da sie zyc :)
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 17:08   

BialaSowa napisał/a:
Bielactwo i niedoczynnosc od dziecka, a od zeszłego roku pojawila sie 3cia choroba z autoagresji - toczen :/
ale poki co da sie zyc :)


w jaki sposob leczysz tarczyce? ja tez mam niedoczynnosc :blush:
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 18:09   

Niedoczynność leczy endokrynolog.Są tabletki,które podobno trzeba brać do końca życia.Ja miałam nadczynność tarczycy,w sumie 3 razy (po porodach).Leczyłam to metizolem i propranolem na arytmię serca.Lekarz powiedział,że gorsza jest nadczynność od niedoczynnośći (w tej drugiej brakuje hormonu i wystarczy go uzupełnić w tabletkach),w nadczynność siadają organy wewnętrzne-człowiek jest cały rozedrgany,chudnie,włosy lecą-no nie za ciekawie. No i po tym trzecim leczeniu dostałam bielactwa.Mam to paskudztwo od roku i plamki się rozsiewają (na dłoniach),ale mam nadzieję,że po naświetlaniach własną lampką UVB pozbędę się tego.Pozdrawiam - Ulencja
 
 
BialaSowa 


Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 20:30   

ja lecze sie Euthyroxem, w zime biore zawsze wieksza dawke niz w lato =)

czy mozna tez z niedoczynnosci przejsc w nadczynnosc? bo ostatnio cos mi sie chyba w organizmie poprzestawialo, lecze sie od dziecka na neidoczynnosc i przez 10 lat jak sie lecze wyniki mialam w normie a nagle od pol roku jakies dziwne wychodza, schudlam i wlasnie wlosy zaczynaja starsznie wypadac:/ ale nie wiem czy nie przez to ze dodatkowo mam od niedawna tego tocznia nieszczesnego i jeszcze jestem an sterydach i jakis innych badziewiach ..
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 21:04   

dzieki dziewczyny za odp ja tez lecze tarczyce wlasnie u endykronologa i bralam ten sam lek Euthyrox,(tarczyca dala znac o sobie po porodzie-nagle zmiany wagi w krotkich okresach czasu) od kilku miesiecy nie zazywam, poniewaz leczenie prowadze w Polsce, ale czesto i dlugo przebywam poza granicami i zastanawiam sie czy nie zaczac leczyc sie na miejscu, kto wie moze maja skuteczniejsze metody; zadalam to pytanie, bo bylam poprostu ciekawa czy moze stosujecie inne leki(na niedoczynnosc), aczkolwiek podczas ostatniej podrozy do kraju odwiedzilam moja pania endokrynolog z nadzieja ze przepisze mi Euthyrox ponownie, nie zrobila tego, zaproponowala ponowne badania kontrolne tarczycy, hormonow i wit B, dostalam skierowanie, ktorego nie wykorzystalam, gdyz nie mialam juz na to czasu :wstydzi: (wiem, ze to glupio zabrzmialo) nawet jesli zrobilabym te badania to nie moglabym odebrac potem ich wynikow :wstydzi: zdaje sobie sprawe, ze to powazna sprawa i nie mozna tego lekcewazyc, lecze sie od 3 lat na niedoczynnosc i czas zrobic badania i spr jakie efekty przynioslo leczenie, byc moze trzeba zmienic dawke leku :blush: no coz chyba bede musiala zabrac sie za siebie, jak narazie prowadze intensywna terapie naswietlaniami z wlasna lampka UVB bowiem plamki w okolicy oczu znow zaczely dawac znac o sobie :placze: co mnie bardzo zmartwilo przez 4 lata mialam piekna jednolita cere a tu znowu :roll: odezwalo sie to chorobsko,
pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko
Ostatnio zmieniony przez Bernadeta Sob 04 Kwi, 2009 21:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 21:11   

Z tego co wiem,może dojść do tego,że niedoczynność zmieni się w nadczynność i odwrotnie.Podejrzewam Bernadeto,że twój lekarz właśnie chciał sprawdzić jaki jest poziom Twoich hormonów i ewentualnie ,jakie leki ma przepisać.Przy leczeniu tarczycy trzeba systematyczności,konieczne jest także wykonanie TSH raz na pare m-cy.
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 21:38   

masz racje wlasnie znalazlam to skierowanie i jest na nim rowniez wyszczegolnione TSH, no coz w poniedzialek dzwonie do miejscowej przychodni i umowie sie na wizyte z lekarzem rodzinnym, skoro tak moze byc jak napisalas to nie moge tego lekcewazyc i cos z tym koniecznie zrobic, ostatnio znow przytylam i czuje sie tak dziwnie jakby moje cialo bylo czyms oblozone jakbym miala je nie swoje :???: czy myslisz, ze to moze byc zwiazane z tarczyca?
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 20:54   

Lepiej zbadaj hormony.Cóż niedoczynność ma to do siebie,że się tyje.Przy nadczynności-odwrotnie.Tej choroby nie można lekceważyć,nieleczona może mieć fatalne skutki.Pozdrawiam!
 
 
ZOSKA 

Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 15:57   

Dołączam do forum, i ,,pochwalę" się swoimi choróbskami,a mam czym : bielactwo od 19 roku życia,nadczynność tarczycy,anemia Addisona-Biermera.Każdy lekarz mówi,że to powinno mi spokojnie wystarczyć,ale oprócz tego pojawiają się migreny,słabe włosy,malutkie piersi [a mam juz skonczoną 30-tkę]mięśniaki i tylko czekać na nowe rewelacje.Czy jest ktoś z podobnym zestawem?
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Śro 06 Sty, 2010 10:03   

Ja nie choruję na tarczycę, ale mama choruje i lekarze mówia, że prawdopodnie mam przekazane te przeciwciała.

Za to choruję na Zespół Policystycznych Jajników, mam podwyższony wolny testosteron, insulinę, cholesterol i trójglicerydy.
 
 
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010 20:00   

Zauważcie, że chorzy na bielactwo mają często inną chorobę poza vitiligo. Chyba, że po prostu częściej się badają i z tego względu są bardziej świadomi :?:
 
 
wertuss 

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 24
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010 19:35   

Nie wiem czy to ma związek z bielactwem, ale ja mam bardzo suchą skórę, ciągle musze kremować dłonie, ale tragedii nie ma.
 
 
Panda109 

Dołączyła: 05 Lis 2009
Posty: 10
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010 20:43   

Ja miałam tylko niedokrwistość i helikobakter, ale to chyba nie ma żadnego związku z moim bielactwem.
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią 04 Cze, 2010 20:32   

witajcie :zdrówko: jestem tu nowa dopiero co na forum się zarejestrowałam bielactwo też mam od małego natomiast co do przyczyn mi wykryli

- niedoczynność tarczycy :cry:
- uszkodzenie przysadki mózgowej :cry:
- uszkodzona wątroba :sad:
- i rozlegulowany układ hormonalny :cry:
- aha i problemy z watraba i nerkami :cry: cód że zyje jeszcze :hahaha:

najwiecej u mnei stawiają na przysadkę i tarczycę no zobaczymy narazie się leczę :zdrówko: zobaczymy czy uporanie się z wnetrzem organizmu da skótki na moje plamki ... na pewno jest mitem ----> problemy z bielactwem mogą mieć ogólnie poważne konsekwencje dla całego organizmu .. raczej nie należy na to machnąć ręką ... ja machnęłam na poczatku i oto skutki .. ehhh :-?
 
 
ZOSKA 

Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 10:19   

Zauważyłam, że prawie wszyscy mają problem z tarczycą,u mnie ogólnie choruję na schorzenia z autoagresji.
 
 
Grochu 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 12:39   

To z tą tarczycą mnie przestraszyliscie musze w takim razie sie przebadać. Póki ci wiem ze z wątrobą jest ok ale mam genetyczna hipercholesterolemie i łysienie plackowate co bym za piękny nie był.
 
 
Gabriel 


Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: Sob 03 Gru, 2011 00:04   

łaciatka napisał/a:
witajcie :zdrówko: jestem tu nowa dopiero co na forum się zarejestrowałam bielactwo też mam od małego natomiast co do przyczyn mi wykryli

- niedoczynność tarczycy :cry:
- uszkodzenie przysadki mózgowej :cry:
- uszkodzona wątroba :sad:
- i rozlegulowany układ hormonalny :cry:
- aha i problemy z watraba i nerkami :cry: cód że zyje jeszcze :hahaha:

najwiecej u mnei stawiają na przysadkę i tarczycę no zobaczymy narazie się leczę :zdrówko: zobaczymy czy uporanie się z wnetrzem organizmu da skótki na moje plamki ... na pewno jest mitem ----> problemy z bielactwem mogą mieć ogólnie poważne konsekwencje dla całego organizmu .. raczej nie należy na to machnąć ręką ... ja machnęłam na poczatku i oto skutki .. ehhh :-?


Zgadzam się z Tobą, że bielactwa nie należy lekceważyć. Nie wolno tego robić z żadną chorobą. Białe plamy na skórze nie są przypadkiem. Organizm próbuje nam powiedzeć, że coś jest nie tak. Problem tylko w tym, że medycyna nie potrafi odczytać tych komunikatów. Może dlatego, że bielactwo jest tak złożone, a przyczyny są wielorakie.
Tego języka ludzkość będzie się uczyć do końca swego istnienia.
 
 
piotr_the 

Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Śro 10 Paź, 2012 20:12   

No ja oczywiście też mam niedoczynność tarczycy tz. choroba Hashimoto, wykryte przypadkiem 3 lata temu bo nie mogłem wyzdrowieć po przeziębieniu, gardło -ropniaki, bolący pęcherz i bolące stawy i mięśnie. Mam teraz 38 a bielactwo od 18 roku życia w dzieciństwie przewlekłe anginy teraz przewlekły ból ucha, myślę że to przewlekły stan zapalny jest odpowiedzialny za bielactwo np: paciorkowiec ! mam podniesione ASO.!
 
 
adukan 


Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Nie 14 Paź, 2012 13:47   

u mnie jest to celiakia, czyli tak jak vitiligo - choroba o podlozu autoimmunologicznym
jednak dziwnym trafem zmiany bielacze zaczely sie u mnie powiekszac po zdiagnozowaniu celiakii i po przejsciu na diete bezglutenowa
 
 
anna25 

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014 18:27   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo