Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Efekty na?wietlania.
Autor Wiadomość
Asia_K 

Dołączyła: 13 Kwi 2007
Posty: 1
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007 14:30   Efekty naświetlania.


Witam Was wszystkich,

Bardzo sie ciesze że nalałam tak fajna stronke o Vitiligo.
z tego co przeczytałam macie dobra opinię o naświetlaniach w połaczeniu z vitixem czy protopikiem.
Ja mam bielactwo od 4 roku życia a teraz licze juz 30 wiosen.
jakies 3 lata temu, rozpoczełam kuracje GERALEN +PUVA+VITIX.
Kuracja trwala jakies 6 miesiecy, potem ja musialam przerwac z powodu wyjazdu (brak dostepu do naswietlań). efekty były- marne bo marne ale byly.
Naswietlanie nie nalezy do moich najlepszych wspomnień, bylam non stop poparzona, skóra boli i złazi. lekarka z klinik na Chałbinskiego we Wroclawiu mowila ze tak właśnie ma być. :( .jako ze byly jakies tam efekty,postanowiłam to przecierpiec. niestety po odstawieniu lamp plamy wróciły na nowo.
Mam do was pytanko a w zasadzie 2 - piersze czy dla was naswietlania byly roznie parzace czyt bolesne i dwa czy po przerwaniu naswietlan wraca wam bielactwo?
Pozdrawiam
Asia
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007 15:14   

Witam my stosujemy lampy UVB 311 a nie PUVA naswietlac nalezy sie do wystapienia rumienia a nie poparzen choc i to sie czasem zdarza :) mi zrepigmentowaly sie 2 plamki po 20 naswietlaniach ale nie wiem jak jest po zaprzestaniu bo dopiero zaczynam:)
pozdrawiam
 
 
nica 

Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 10:17   

cześć ja też stosowałam takie leczenie. Zraziłam się na początku, bo pielęgniarka źle nastawiła mi lampę i się poparzyłam. Ale czego się nie robi w imię ...... Jestem już chyba po 3 sesjach naświetlań i widać efekty -piegi na plamach, zlewające się w brązowe plamki -co za radość. Gdy po naświetleniach skóra się za bardzo zaczerwieni, piecze i swędzi to trzeba zrobić krótką przerwę i zmniejszyć dawke [J] Ale nie rezygnuj, bo są efekty. Może się zdarzyć, że pojawią się nowe białe plamki, po jakimś czasie, ale one po prostu były już wcześniej tylko "uśpione" ;-) . {to moja teoria} Naświetlania to zmienią i barwnik powróci. Co do tej terapii to zalecam zwiększoną ochronę oczu-oprócz okularów (obowiązkowo) np. zasłanianie dłońmi, bo oczy bolą i może pogorszyć się wzrok (-0,25 u mnie). Pozdrawiam
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 19:12   

Nica piszesz o UVB 311 czy PUVA bo sie juz sam pogubilem? :wink:
 
 
nica 

Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 13:32   

cześć pisałam o PUVA
Ostatnio zmieniony przez nica Pią 20 Kwi, 2007 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007 21:29   

Mam sprawe. Otóż moj tata dzisiaj podobno slyszal jak w jakims radiu mowili ze na polski rynek dostaly sie jakies ale lampy. Slyszal to w jakims radiu albo rmf albo esce. Tylko wlasnie nie wiem o jakiego typu te lapmy chodzilo. Wiem tylko ze tez jakies do jakis naswietlan. Kurcze teraz sie troche boje kupwac ta lampe. Czy ktos z was moze tez to slyszal? :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo