Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
choroby zwi?zane z bielactwem
Autor Wiadomość
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 18:09   

Niedoczynność leczy endokrynolog.Są tabletki,które podobno trzeba brać do końca życia.Ja miałam nadczynność tarczycy,w sumie 3 razy (po porodach).Leczyłam to metizolem i propranolem na arytmię serca.Lekarz powiedział,że gorsza jest nadczynność od niedoczynnośći (w tej drugiej brakuje hormonu i wystarczy go uzupełnić w tabletkach),w nadczynność siadają organy wewnętrzne-człowiek jest cały rozedrgany,chudnie,włosy lecą-no nie za ciekawie. No i po tym trzecim leczeniu dostałam bielactwa.Mam to paskudztwo od roku i plamki się rozsiewają (na dłoniach),ale mam nadzieję,że po naświetlaniach własną lampką UVB pozbędę się tego.Pozdrawiam - Ulencja
 
 
BialaSowa 


Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 20:30   

ja lecze sie Euthyroxem, w zime biore zawsze wieksza dawke niz w lato =)

czy mozna tez z niedoczynnosci przejsc w nadczynnosc? bo ostatnio cos mi sie chyba w organizmie poprzestawialo, lecze sie od dziecka na neidoczynnosc i przez 10 lat jak sie lecze wyniki mialam w normie a nagle od pol roku jakies dziwne wychodza, schudlam i wlasnie wlosy zaczynaja starsznie wypadac:/ ale nie wiem czy nie przez to ze dodatkowo mam od niedawna tego tocznia nieszczesnego i jeszcze jestem an sterydach i jakis innych badziewiach ..
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 21:04   

dzieki dziewczyny za odp ja tez lecze tarczyce wlasnie u endykronologa i bralam ten sam lek Euthyrox,(tarczyca dala znac o sobie po porodzie-nagle zmiany wagi w krotkich okresach czasu) od kilku miesiecy nie zazywam, poniewaz leczenie prowadze w Polsce, ale czesto i dlugo przebywam poza granicami i zastanawiam sie czy nie zaczac leczyc sie na miejscu, kto wie moze maja skuteczniejsze metody; zadalam to pytanie, bo bylam poprostu ciekawa czy moze stosujecie inne leki(na niedoczynnosc), aczkolwiek podczas ostatniej podrozy do kraju odwiedzilam moja pania endokrynolog z nadzieja ze przepisze mi Euthyrox ponownie, nie zrobila tego, zaproponowala ponowne badania kontrolne tarczycy, hormonow i wit B, dostalam skierowanie, ktorego nie wykorzystalam, gdyz nie mialam juz na to czasu :wstydzi: (wiem, ze to glupio zabrzmialo) nawet jesli zrobilabym te badania to nie moglabym odebrac potem ich wynikow :wstydzi: zdaje sobie sprawe, ze to powazna sprawa i nie mozna tego lekcewazyc, lecze sie od 3 lat na niedoczynnosc i czas zrobic badania i spr jakie efekty przynioslo leczenie, byc moze trzeba zmienic dawke leku :blush: no coz chyba bede musiala zabrac sie za siebie, jak narazie prowadze intensywna terapie naswietlaniami z wlasna lampka UVB bowiem plamki w okolicy oczu znow zaczely dawac znac o sobie :placze: co mnie bardzo zmartwilo przez 4 lata mialam piekna jednolita cere a tu znowu :roll: odezwalo sie to chorobsko,
pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko
Ostatnio zmieniony przez Bernadeta Sob 04 Kwi, 2009 21:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 21:11   

Z tego co wiem,może dojść do tego,że niedoczynność zmieni się w nadczynność i odwrotnie.Podejrzewam Bernadeto,że twój lekarz właśnie chciał sprawdzić jaki jest poziom Twoich hormonów i ewentualnie ,jakie leki ma przepisać.Przy leczeniu tarczycy trzeba systematyczności,konieczne jest także wykonanie TSH raz na pare m-cy.
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 21:38   

masz racje wlasnie znalazlam to skierowanie i jest na nim rowniez wyszczegolnione TSH, no coz w poniedzialek dzwonie do miejscowej przychodni i umowie sie na wizyte z lekarzem rodzinnym, skoro tak moze byc jak napisalas to nie moge tego lekcewazyc i cos z tym koniecznie zrobic, ostatnio znow przytylam i czuje sie tak dziwnie jakby moje cialo bylo czyms oblozone jakbym miala je nie swoje :???: czy myslisz, ze to moze byc zwiazane z tarczyca?
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 20:54   

Lepiej zbadaj hormony.Cóż niedoczynność ma to do siebie,że się tyje.Przy nadczynności-odwrotnie.Tej choroby nie można lekceważyć,nieleczona może mieć fatalne skutki.Pozdrawiam!
 
 
ZOSKA 

Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 15:57   

Dołączam do forum, i ,,pochwalę" się swoimi choróbskami,a mam czym : bielactwo od 19 roku życia,nadczynność tarczycy,anemia Addisona-Biermera.Każdy lekarz mówi,że to powinno mi spokojnie wystarczyć,ale oprócz tego pojawiają się migreny,słabe włosy,malutkie piersi [a mam juz skonczoną 30-tkę]mięśniaki i tylko czekać na nowe rewelacje.Czy jest ktoś z podobnym zestawem?
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Śro 06 Sty, 2010 10:03   

Ja nie choruję na tarczycę, ale mama choruje i lekarze mówia, że prawdopodnie mam przekazane te przeciwciała.

Za to choruję na Zespół Policystycznych Jajników, mam podwyższony wolny testosteron, insulinę, cholesterol i trójglicerydy.
 
 
Thunderbird 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010 20:00   

Zauważcie, że chorzy na bielactwo mają często inną chorobę poza vitiligo. Chyba, że po prostu częściej się badają i z tego względu są bardziej świadomi :?:
 
 
wertuss 

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 24
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010 19:35   

Nie wiem czy to ma związek z bielactwem, ale ja mam bardzo suchą skórę, ciągle musze kremować dłonie, ale tragedii nie ma.
 
 
Panda109 

Dołączyła: 05 Lis 2009
Posty: 10
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010 20:43   

Ja miałam tylko niedokrwistość i helikobakter, ale to chyba nie ma żadnego związku z moim bielactwem.
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią 04 Cze, 2010 20:32   

witajcie :zdrówko: jestem tu nowa dopiero co na forum się zarejestrowałam bielactwo też mam od małego natomiast co do przyczyn mi wykryli

- niedoczynność tarczycy :cry:
- uszkodzenie przysadki mózgowej :cry:
- uszkodzona wątroba :sad:
- i rozlegulowany układ hormonalny :cry:
- aha i problemy z watraba i nerkami :cry: cód że zyje jeszcze :hahaha:

najwiecej u mnei stawiają na przysadkę i tarczycę no zobaczymy narazie się leczę :zdrówko: zobaczymy czy uporanie się z wnetrzem organizmu da skótki na moje plamki ... na pewno jest mitem ----> problemy z bielactwem mogą mieć ogólnie poważne konsekwencje dla całego organizmu .. raczej nie należy na to machnąć ręką ... ja machnęłam na poczatku i oto skutki .. ehhh :-?
 
 
ZOSKA 

Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 10:19   

Zauważyłam, że prawie wszyscy mają problem z tarczycą,u mnie ogólnie choruję na schorzenia z autoagresji.
 
 
Grochu 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 12:39   

To z tą tarczycą mnie przestraszyliscie musze w takim razie sie przebadać. Póki ci wiem ze z wątrobą jest ok ale mam genetyczna hipercholesterolemie i łysienie plackowate co bym za piękny nie był.
 
 
Gabriel 


Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: Sob 03 Gru, 2011 00:04   

łaciatka napisał/a:
witajcie :zdrówko: jestem tu nowa dopiero co na forum się zarejestrowałam bielactwo też mam od małego natomiast co do przyczyn mi wykryli

- niedoczynność tarczycy :cry:
- uszkodzenie przysadki mózgowej :cry:
- uszkodzona wątroba :sad:
- i rozlegulowany układ hormonalny :cry:
- aha i problemy z watraba i nerkami :cry: cód że zyje jeszcze :hahaha:

najwiecej u mnei stawiają na przysadkę i tarczycę no zobaczymy narazie się leczę :zdrówko: zobaczymy czy uporanie się z wnetrzem organizmu da skótki na moje plamki ... na pewno jest mitem ----> problemy z bielactwem mogą mieć ogólnie poważne konsekwencje dla całego organizmu .. raczej nie należy na to machnąć ręką ... ja machnęłam na poczatku i oto skutki .. ehhh :-?


Zgadzam się z Tobą, że bielactwa nie należy lekceważyć. Nie wolno tego robić z żadną chorobą. Białe plamy na skórze nie są przypadkiem. Organizm próbuje nam powiedzeć, że coś jest nie tak. Problem tylko w tym, że medycyna nie potrafi odczytać tych komunikatów. Może dlatego, że bielactwo jest tak złożone, a przyczyny są wielorakie.
Tego języka ludzkość będzie się uczyć do końca swego istnienia.
 
 
piotr_the 

Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Śro 10 Paź, 2012 20:12   

No ja oczywiście też mam niedoczynność tarczycy tz. choroba Hashimoto, wykryte przypadkiem 3 lata temu bo nie mogłem wyzdrowieć po przeziębieniu, gardło -ropniaki, bolący pęcherz i bolące stawy i mięśnie. Mam teraz 38 a bielactwo od 18 roku życia w dzieciństwie przewlekłe anginy teraz przewlekły ból ucha, myślę że to przewlekły stan zapalny jest odpowiedzialny za bielactwo np: paciorkowiec ! mam podniesione ASO.!
 
 
adukan 


Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Nie 14 Paź, 2012 13:47   

u mnie jest to celiakia, czyli tak jak vitiligo - choroba o podlozu autoimmunologicznym
jednak dziwnym trafem zmiany bielacze zaczely sie u mnie powiekszac po zdiagnozowaniu celiakii i po przejsciu na diete bezglutenowa
 
 
anna25 

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014 18:27   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo