Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wszytsko na raz?
Autor Wiadomość
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
  Wysłany: Pon 10 Sie, 2009 17:16   wszytsko na raz?

Witajcie :mrgreen:
Mam pytanie do wszytskich forumowiczów próbujacych się leczyć na wszytskie możliwe sposoby. Chodzi o to czy można łaczyć tak wszytsko ze sobą?
Np. pić w lecie bodziszka , dziurawca, naświetlać się i smarować piperyną , brać trzy rodzaje tabletek i jeszcze jakies masci.
Jest mnostwo sposobów, tutaj wymieniłam tylko parę przykładów.
To w jakimś stopniu dziala na wątrobę. Moze to mieć jakies skutki uboczne?
Pozdrawiam :)
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009 17:20   

No jasne, np. łykanie masy tabletek nie jest wskazane na ulotce dołączonej do leczenia się, napewno gdybyś je łykała przez dłuższy czas, to Twoja wątroba będzie jak u pijaka z 30sto letnim stażemhaha :zdrówko:
Ale wiesz myślę, że są różne maści i napewno niektórych nie można łączyć ale te "na" bielactwo, to raczej tak bo one podobnie działają...
A zioła też czasem bywają niebezpieczne, mimo, że to "tylko" zioła;)
Ale wiesz, co Cię nie zabiję, to Cię wzmocnie, najlepiej gdybyś skonsultowała się z jakimś lekarzem, heh
Pozdrówki;p
Ostatnio zmieniony przez Lelo3008 Pon 10 Sie, 2009 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009 18:15   

na pewno dlugotrwale zazywanie sztucznych witamin i suplementow, nie przyniesie nic dobrego dla organizmu, sztucznosci slabo wchlaniaja sie niz te prawdziwe, jednak na pewno zazywajac jakies tabletki musisz robic jakies odstepy pomiedzy seriami, bo z watroba bedzie ciezko. co do ziol, niektorych mieszac nie wolno ze soba lub uczulaja na swiatlo [to jednak dziala u nas odwrotnie] - najlepiej popytaj w sklepie zielarskim, babki dobrze sa poinformowane lub poszukaj w necie, zawsze jakies uwagi co do ziol sa opisane w artykule. ale najlepiej popytac w aptece/sklepie zielarskim, bo mozna sobie krzywde zrobic.
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 11:53   Re: wszytsko na raz?

Kumciaki napisał/a:
Witajcie :mrgreen:
Mam pytanie do wszytskich forumowiczów próbujacych się leczyć na wszytskie możliwe sposoby. Chodzi o to czy można łaczyć tak wszytsko ze sobą?
Np. pić w lecie bodziszka , dziurawca, naświetlać się i smarować piperyną , brać trzy rodzaje tabletek i jeszcze jakies masci.
Jest mnostwo sposobów, tutaj wymieniłam tylko parę przykładów.
To w jakimś stopniu dziala na wątrobę. Moze to mieć jakies skutki uboczne?
Pozdrawiam :)


ja jestem zdania ze jesli ma pomoc to trzeba stosowac wiele metod, nawet jednoczesnie.
oczywiscie jesli sie stosuje tabletki ..witaminy itp. to trzeba je łykac z rozsadkiem :)

ja pije ziola ta mieszanke z zielarni na rakowieckiej przez trzy miesiace a potem robie sobie minimum 2-3 miesiace przerwy i znowu wracam. Witaminy np. b12 biore jedno opakowanie i znowu 3 miesiace przerwy. Raz na pol roku robie sobie poziomy tych witamin z krwi i sprawdzam czy powinnam je brac dalej czy nie. (oczywiscie przed badaniem nie wolno brac tych witaminek najlepiej 2 tygodnie przed przestac je brac).
Co do wszelkich masci, jesli to jest protopic to nie wolno sie nim smarowac bez konca. Ale np. vitix przed naswietlaniami czy ta piperyna mysle ze nie ma powodow robic sobie wiekszych przerw. Ja smaruje plamki na nogach blotem z morza martwego i kapie sie w soli z morza martwego ...przewaznie raz na tydzien, taka terapia tez nie jest szkodliwa i mozna ja stosowac kiedy sie ma ochote :)

Jeszcze wspomne o ziolkach ..jesli ktos stosuje wg wlasnego uznania mieszanki sobie robione itp. lepiej niech uwaza, ziola sa naprawde dobrym lekarstwem, ale moga spowodowac wiele szkod jesli ktos sie na tym nie zna. Sa ksiazki, w ktorych sa wypisane substancje czynne, niektore sa szkodliwe jesli stosujemy je za dlugo, a inne laczac sie tworza substancje szkodliwe.
daje przyklad: wspanialego na wiele przypadlosci soku z aloesu nie powinny stosowac kobiety w ciazy, co wiecej aloes nie moze byc pity w nieskonczonej ilosci jak sok ..a tak niektorzy go stosuja ..źle wplywa na uklad pokarmowy i po pewnym czasie tworza sie jakies zapalenia czy cos w tym stylu ..niestety pamiec ulotna i nie moge sobie przypomniec dokladnie co i jaki zwiazek to powoduje :P
Ale buteleczka aloesu, ktora spozywalam przez okolo dwa tygodnie (lyzeczka dziennie) polepszyla mi wchlanianie ...zaraz skoczyl mi poziom wszytkich witaminek :) ..podsumowujac wszystko z rozsadkiem
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 16:18   

No jasne, wszystko w granicach rozsądku, co za dużo to nie zdrowo!!xd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo