Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
hej
Autor Wiadomość
zydzio 

Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 1
Wysłany: Śro 05 Gru, 2007 12:31   hej

mam pytanie na tym forum jest bardzo duzo wiadomosci o bielactwie i mozna w tym wszystkim sie pogubic czy ktos moglby mi napisac (bo niewiem kiedy wszystko tutaj przeczytam) czy jest jakis pewny lek no i czy GERALEN jest szkodliwy...
pozdrawiam wszystkich
 
 
arreeczek 
arreeczek


imie: Arek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 51
Skąd: z tamt?d:P
Wysłany: Śro 05 Gru, 2007 12:48   

hey;) na początku witam na forum:P Witamy na forum:P hehe... wiec tak, nie ma skutecznego leku na bielactwo, ktory dzialalby w 100%... tak samo jak nie są w 100% znane przyczyny jego występowania... nie ktorzy dermatolodzy twierdzą nawet,ze vitiligo jest nieuleczalne, i trzeba nauczyć sie z tym zyc... i tu sie troszku mylą.. bielactwo da sie wyleczyc(lub czesciowo odzyskac dawną barwe skory) ale jest to proces dlugotrwały i kosztowny, trzeba miec wiele wytrawlości i co najwazniejsze wiary w to ze da sie pokonac te chorobe... efekty sa rozne, nie na kazdym leki i terapia dziala tak samo, są tez przypdaki ze bielactwo ustępuje samemu po jakims czasie ale jes to maly odsetek i nie ma co na to liczyc, tylko probowac samemu z tym walczyc... dobre efekty daje Vitix plus naświetlanie UVB, protopic tez dziala,ale stosuje sie go po naswietlaniu lampa a promieniach UVb, (vitix przed).... co do geralenu, jest szkodliwy, sam go uzywalem, stosujac go trzeba strasznie uwazac na oczy( najlepiej nosic okulary z filtrem w czasie stosowania) wiem sam po sobie ze jak wychodzilem (byla to zima) po lampach na dwor, strasznie razilo mnie swiatlo, do teraz mam problemy z oczami... gdy tylko jest za widno , lub jasne swiatlo, strasznie mnie szczypią i lzawią, śmiem twierdzic ze to wlasine przez geralen i przez to ze nie stosowalem sie do zalecen lekarza(unikac silnego swiatla, nosic okulary przeciwsloneczne)... po drugie geralen szkodzi tez na wątrobe, zbyt dlugie i w nieodpowiednich ilosciach stosowanie geralenu jest szkodliwe.....

ps... pewnie dostane opiernicz od Admina( pozdrawiam) i moderek(pozdrawiam rowniez) za malego-duzego off-topika:P ale to moj pierwszy...wybacznie.....

a wiec witamy na forum i zapraszam do lektury, jest jej jak powiedziales duuuuzo, a wiec na pewno ci sie przyda:) Arek
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Śro 05 Gru, 2007 13:34   

Witaj Zyzio na forum!
Fajnie ze dołaczyłes!
Arek uzdielił Ci odpowiedzi , tym razem ci darujemy (chyba) bo ida święta... Zyzio wiemy ze czytania tu jest na kilka godzin wiec polecam uzywanie wyszukiwarki, jest bardzo pomocna i sprytna!!!!buziaki kacha
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 05 Gru, 2007 20:31   

siemasz Zydzio, przechrzczony przez Kache na Zyzia ;)
witaj wsrod swoich, powodzenia na Forum !! :zdrówko:




:krzeselko: No co?!! Kazdy ma prawo sie pomylić!!! a Zyzio brzmi fajnej... wiec sie nowy kolego nie gniewaj ale dla mnie zsostaniesz Zyziem. :wstydzi: .. KACHA
Ostatnio zmieniony przez Berta Czw 06 Gru, 2007 16:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ariel 


imie: Ariel
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 167
Skąd: Sk?din?d
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007 20:07   

arreeczek napisał/a:
ps... pewnie dostane opiernicz od Admina( pozdrawiam) i moderek(pozdrawiam rowniez) za malego-duzego off-topika:P ale to moj pierwszy...wybacznie.....

powiedzmy, że z okazji minionego już Mikołaja, mały prezencik, ale następnym razem będzie po klawiaturze i po łapach :)
naprawdę nie dzielmy tematów i zbierajmy wszystko w jednym, właściwym dziale :)
pozdrawiam
A
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo