Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piperyna?
Autor Wiadomość
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 17 Cze, 2009 10:03   

luzik,nie mam zamiaru sprzeczać się o cenę ani o nic bo byłoby to bez sensu ,mam nadzieję że Cie nie uraziłam,Biopiperine jest także w wielu produktach miedzy innymi w ekstrakcie skrzypu polnego forte max,co wpływa nie tylko na skórę ale także na włosy i paznokcie..
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Śro 17 Cze, 2009 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 11:08   

Ma ktoś przepis jak zrobić z piperynę?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 11:18   

piperynę-proszek (taki żółtawy ma kolor)w 1g opakowaniach,jak już się ma to należy rozpuścić ja w spirytusie ,w wodzie się nie rozpuszcza,i do tego można dodać krem lub maść w tym momencie nazwy nie powiem bo ja dostałam ,by sie lepiej wchłaniało w organizm, trudno powiedzieć czy pomaga czy nie ponieważ jak wiadomo skóra ludzka jest grubsza od skóry myszy..ja dopiero będę smarować bo czekałam na lampę..zobaczymy,,,Uwagi to takie: nie smarować pod oczy bo w mig przenika i piecze chwilowo ale strasznie piecze,kosztować tak na palcu też nie proponuję bo chili przy niej to cukierek...też piecze chwilowo ale jednak i nie tylko jezyk ale i usta,ja skosztowałam z ciekawości....dalej cóż czas pokaże...
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:38   

dla zainteresowanych na stronie www.thanatos.com.pl od 10.08.2009 wprowadzają na nowo do sprzedaży piperyne...
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:41   

a pomaga ona komus ? sa jakies efekty ?
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:28   

Ja zamawiam od razu 10 paczek tego na zapas se wykupie ^^
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 22:15   

Tevaskin jest na bazie piperyny i mi baaaaaaaaaardzo pomaga, zapraszam do tematu: Nasze terapie
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009 18:43   

zamówił ktoś już piperynę z ich strony? to jest ekstrakt który trzeba zalać spirytusem czy nie trzeba?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009 20:43   

tak ,najlepiej w spirytusie (w kąpieli wodnej) ponieważ w wodzie się nie rozpuszcza..
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Śro 26 Sie, 2009 22:24   

czy wyciag z pieprzu czarnego zalany spirytusem ma takie własciwosci co sama piperyna i gdzie można zamówić czystą piperynę bo z tego co pisałem z ixi02, to ta strona co podała to jakies oszustwo bo dostała czarny proszek a piperyna jest zółtawa. Ma ktos namiary na piperynę?? tu jest cos ale nie wiem czy to piperyna
http://www.allegro.pl/item701120507.html
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Śro 26 Sie, 2009 23:35   

CZYSta i prawdziwa PIPERYNA jest w firmie : http://idalia.com.pl/ / . Sprowadzaja z USA. czas oczekiwania okolo 2-3 tygodni. Cena za 5 gram ( malutki słoiczek o srednicy i wysokosci 2 cm ) to z wysylka koszta okolo 180 zł. Taniej raczej sie nie kupi. W innych firmach cena powyzej 200 zł. W innych firmach to albo trza na fime kupic ( osobą fizycznym nie sprzedaja wcale ! ) ale trza minimum 1 kilo kupic . strasznaaaa KASA. no chyba ,ze bede z Xmatim robic POLSKI TEVASKIN to kupimy 10 kg :) ( cena mieszkania w Krakowie :) ) .
A na thanatos.com.pl to facet napisał ,ze to PIPERYNA 10 % ale to jest raczej Ekstakt z pieprzu czarnewgo. Cos co zawiera PIPERYNE ale do czystej PIPERYNY daleko , bardzo daleko stąd cena śmieszna .
pozdro.
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009 08:34   

ja napiszę tak.. otóż ja zamówiłam ta niby piperyne z tej strony, ale tak naprawdę tam robią błąd pisząc że to piperyna ,ponieważ nią nie jest,przepraszam wszystkich którzy zakupili także ten produkt,ale nie wiedziałam pomimo że jak pisałam z tym panem to powiedział mi że to nie ekstrakt a piperyna tylko 10%,ale to nawet koło piperyny nie leżało na to wygląda ponieważ piperyna zawarta w pieprzu ma 6% i daje tą ostrość natomiast to z tej strony to ekstrakt który po zjedzeniu pół łyżeczki samej bez niczego nawet nie poczułam żadnej ostrości,i jest brązowy, a jak wiadomo zjadając taką nawet ilość piekło by jak w przypadku pieprzu czarnego,nie wspomnę o czystej piperynie bo ta to daje popalić,napisałam im że wprowadzają ludzi w błąd i takie tam..Przepraszam osoby które zamówiły tą "piperyne" ....
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009 18:34   

Ja uzywam piperyny z tej strony www.ekstrakty.com / http://www.thanatos.com.pl/ ..piperyna 10%, ma brazowawy kolor, jest bardzooo ostra probowalam :P wiec jesli to nie inna ostra przyprawa to napewno piperyna ..taki zarcik :) na stronie jest napisane 'standaryzowany na zawartość piperyny 10%'

czyli ma miec okolo tzn. 8-12 procent wedle norm i tyle pewnie ma, mysle ze jest to wystarczajace stezenie, nie jest to czysta piperyna, bo producentowi pewnie nie oplaca sie jej oczyszczanie, ale skoro nie jest czysta wystarczy ja czesciej stosowac.

Ktos pisal, ze zamawial z ich strony i piperyna nie byla 'ostra' byc moze wkradla sie jakas pomylka i zamiast piperyny wyslali cos innego, ja zdecydowanie polecam, zwlaszcza ze jest tania jak barszcz
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009 05:31   

Nie lepiej kupić ci pieprz i zrobić w stosunku 2:1 do spirytusu, wyjdzie taniej
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009 16:08   

wtedy piperyny bedzie troche mniej, poza tym trzeba sie narobic :P a nie chce mi sie tego mielic ..nie mowac o oczyszczaniu, chociaz w sumie mozna i tak, ale to naprawde niewielka oszczednosc :)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009 16:10   

I jak efekty po piperynie? Czy sa one dlugotrwale? Jak dlugo czekaliscie z pierwszymi efektami?
 
 
wacha81 

Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 26
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009 19:20   

http://www.herbs-wholesal...xtract-105.html

ja znalazlem takie tabletki
co powiecie?
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 12:53   

Ja czytalem, ze piperyna nakładana zewnętrznie przynosi efekty z lampą UVB bądź słoneczkiem wiec nie polecam zażywania jej doustnie :razz:

jestem ciekawy ile piperyny zawiera w sobie Tevaskin, producent nie chce mi tego zdradzić :roll: w sumie można by zrobić polski Tevaskin, kupić piperynę i do tego spirytus :wink: ciekawe czy byłoby to tylko opłacalne bo jak wiecie Tevaskin kosztuje okolo 100 zł..
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 16:19   

Piperynę nie zalewa sie spirytusem, gdyż to o nią chodzi.
Zalewa się pieprz żeby wydostać piperynę.
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 16:48   

W temacie spokój, ja od niedawna zacząłem się naświetlać moja miksturą(pieprz zalany spirytusem przepuszczonym przez filtr) +UVB brzuch pokrył sie ciapkami ze szok. Jadę teraz ręce.

Macie jakieś nowe notki dotyczące piperyny?
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010 14:12   

Odnośnie Piperyny to nie, ale producent Tevaskinu zamierza wprowadzic nową odmianę Tevaskinu ze zwiekszona dawką piperyny... koszt ten sam a byc moze skutki szybsze ;) juz na niego czekamm w kazdym badz razie.
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010 19:22   

Ojj zima, plam nie widać i mało kto już tu zagląda;D otóż za 21 dni wiosna, heh i znowu się x\zacznie:) a więc pora odświeżyć temacik:
Powiedzcie mi, czy piperyna uwrażliwia na światło UV? Tzn po jej stosowaniu promienie UV 'szybciej biorą' czy piperyna po prostu wspomaga produkcję melanocytów? Zamierzam sporządzić sobie taką prowizoryczną piperynę z pieprzu i spirytusu...

Z góry dzięx za odp :zdrówko:
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 04 Mar, 2010 10:32   

http://www.panacea.pl/articles.php?id=2208

Cytuje:

W trakcie badań nad potencjalnymi czynnikami roślinnymi, pobudzającymi namnażanie melanocytów w skórze, stwierdzono, że wyciąg z owoców pieprzu czarnego Piper nigrum wykazuje zdolność pobudzania aktywności hodowli mysich melanocytów. Okazało się, że wodny wyciąg z owoców omawianej rośliny w stężeniu 0,1 mg/ml powodował blisko 300% wzrost namnażania się mysich melanocytów linii melan- a w ciągu 8 dni. Również piperyna, główny alkaloid występujący w owocach P. nigrum, wykazywała dużą aktywność pobudzania rozwoju melanocytów. Badania dają podstawę do przypuszczeń, że zarówno wyciągi z owoców pieprzu czarnego, jak i sama piperyna, znajdą zastosowanie do stymulowania rozwoju ludzkich melanocytów, stając się lekami pomocnymi w terapii bielactwa.

dr n. farm. Bozena Kowalczyk

Juz wiem dlaczego Tevaskin mi pomaga i powoduje ze plamy sie nie powiekszaja :biggreen: :biggreen:
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 23:14   

Dawno mnie nie było na forum, mam chwilkę czasu to napiszę w tym temacie nie przypadkowo. Miałem 3 kuracje po 2-3 tygodnie od pół roku z przerwami większymi mniejszymi. Więc Piperyna+UVB
Efekt taki ze plama na brzuch większa od dłoni w 50% się zregenerowała, Ale zauważyłem po moich wakacjach zeszłorocznych nad polskim morzem na których nie szczędziłem sobie na słońcu że więcej plam mi wyskoczyło albo zrobiły się bardziej widoczne bo miałem karnację raczej jasna. Nie wszystkie moje plamy są wielkie, na ręce mam takie małe kropeczki białego wymieszane z skóra zdrową też tak macie? Tylko na brzuchu mam wielkie ognisko białego i na nadgarstku.
Reasumując moja kuracja własna piperyna + uvb szybciej powodują odzyskiwanie koloru.
Pozdrawiam
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 23:18   

nowy , ale jaka piperyna? czysta ? biały proszek rozpuszczasz w spirytusie ? bo tylko w tym sie piperyna rozpuszcza i do tego jeszcze na łażni wodnej. Czy robisz z czarnego pieprzu moczonego w spirytusie ?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010 13:31   

przyszła mi piperyna

całkiem ładnie zapakowana i opisana
90%, ale to w sumie dobrze, że nie 100%, bo czytałam artykuł, że wyciąg z pieprzu działa lepiej niż czysta piperyna

http://naturaliskosmetyki...295e3fd04e05194
stąd zamówiłam

nie rozpuszczałam jej w niczym, po prostu wrzuciłam ją do kremu, o tego:
http://www.domzdrowia.pl/...zliwej-40g.html

na forum kosmetycznym pisali, ze po prostu wrzucają do kremu, to też tak zrobiłam

będę dawać znaki, jakby coś pomogło

no i jak będę miała wyniki z analizy czystości
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010 15:06   

piperyna rozpuszcza sie w tluszczu ?????? z tego co wiem w wodzie nie . w miare dobrze w alkoholu etylowym ..szczegolnie przy temp. okolo 70-90 stopni a wiec łażnia wodna ( ja tak robiłem ) . Ale w kremie czyli w tluszczu sie chyba nie rozpusci ..a ma duże cząsteczki , to jak chcesz ,zeby piperyna dotarła w głebsze warstwy skóry ???
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010 15:42   

rozpuszcza się w wodzie, nawet są wodne wyciągi

ja kiedyś robiłam sobie wyciąg alkoholowy z pieprzu i tylko sobie przesuszyłam skórę
poza tym alkohol nie wprowadzi raczej żadnej substancji wewnątrz skóry, spowoduje lepsze jej rozprowadzenie na powierzchni naskórka, a sam odparuje

tak mi się wydaje, właśnie nie znalazłam informacji dokładnie w jaki sposób robiono te mazidła w badaniach

[ Dodano: Wto 03 Sie, 2010 16:46 ]
Piperine forms monoclinic needles, is slightly soluble in water and more so in alcohol, ether or chloroform: the solution in alcohol has a pepper-like taste.

http://en.wikipedia.org/wiki/Piperine

moja promotorka jest teraz na urlopie, niedługo wraca i wtedy ją zapytam, ona robiła specjalizację z eee kremów :)
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010 16:31   

przelecialem kilka www o piperynie .

Ekstrakt z pieprzu nierozpuszczlany w wodzie ( tak podaje kilka www ) rozpuszczalny w etanolu.

Piperyna : dobrze rozpuszczalna w etanolu , w wodzie : Dane fizykochemiczne
Rozpuszczalność w wodzie 0.04 g/l (18 °C) . ??? czyli 4 setne grama ma litr??? czyli niemalze nierozpuszczalna w wodzie . 4 setne grama to tyle co pol ziarenka maku. rozpuszczona w 1 litrze. Czyli to stężenie takie jak leki homeopatyczne maja . niemalże równe zeru.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010 16:42   

fakt :/

ale ja i tak wolę etanolem i tak sobie skóry nie niszczyć, zobaczę czy będą efekty tak, jak to robię teraz
i popytam moją p. dr :)
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 14:36   

mam dobre wieści

byłam w szkole, dałam doktorowi piperynę do analizy, powiedział, że postara się sprawdzić czystość w tym tygodniu

poza tym sprawdzałam temp. topnienia, różniła się od wzorcowej dla piperyny, ale dr powiedział, że przy 90% czystości może tak być

poza tym powiedział, że to ciekawe, co robię i dał mi namiar na doktora, który się zajmuje kremami i innymi takimi na farmacji i on mi powie, z czym najlepiej tę piperynę zmieszać :]
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 15:19   

SUPER !.

w razie czego mam okolo 40 gram piperyny cz.d.a. wiec zrobimy DUZO kremu ;) .
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 15:46   

serio, aż tyle? o kurcze :)

pisałeś o tym, pamiętam, ale nie wiedziałam, że masz tak dużo :) ile dałeś za to?
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 15:51   

koles rok temu na allegro sprzedawal odczynniki ,likwidowal swoje laboratorium domowe,.

50 gram piperyny ( niemiecka ) sprzedawal za 100 zl.

Ja wczesniej kupilem przez POCH 1 gram za 55 zl. ( USA ) .
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 16:42   

fajna sprawa :)

jestem strasznie ciekawa, jak wyjdą te analizy, bo piperyna po 5 zł za 1 gram, to jest super cena :)

tyle, że ja to stosuję od 2ch tygodni i na razie bez efektów, niestety
a u myszy po 6 tygodniach już działało

no i tak sobie myślę, jak można odnosić badania na myszach do ludzkiego bielactwa
skoro nie są znane mechanizmy powstawania bielactwa u ludzi, to jak można jako punkt odniesienia traktować myszy, u których bielactwo wywołano sztucznie?

mam artykuł o badaniach in vitro, ale jeszcze go nie czytałam, dam znać, jeżeli będzie w nim coś cekawego
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 16:35   

a zastosowal juz ktos z was ten pieprz i krem? wciera to ktos?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 16:48   

ja stosuję od jakichś 2ch tygodni, na razie brak efektów właściwie
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 18:45   

Abi?

czy od piperyny skóra Ci sie opala? ja stosowalem w zimie spirytusowy roztwor piperyny. Mam jasna karnacje i plamy słabo widac w zimie. PO 2 miesiacach codziennego wcierania piperyny w rece zauwazylem ,ze zdrowa skóra zbrązowiała bardzo ... jakby sie opaliła... kontrast byl z bialymi plamami straszny. Żadnej , najmniejszej pigmentacji nie zauwazylem :( .
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 19:48   

na razie nic nie widzę

ani na skórze zdrowej ani na niezdrowej

no, ale to 2 tygodnie dopiero... :roll:

ech, nie wiem, czy to wszystko ma sens, jestem w złym stanie psychicznym ostatnio <_<
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 19:52   

ABI ,

bez jaj ! po 5-10ciu latach mozesz sie spytac : czy to ma sens a nie dzis !!!! bierz sie w garsc. Tysiace ludzi czeka na TWOJ LEK. Setki ludzi co dnia Cie czyta i żyje nadzieją ,ze Młoda PAni Chemik cos wymysli.....
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 20:21   

heh, dzięki, ale ja nie o tym, nie stąd mój zły humor
bo chorobę traktuję jak defekt kosmetyczny, nie jakąś wielką tragedię

ja o tym, że skończyłam studia miesiąc temu, a pracy ni widu ni słychu, perspektyw brak
nie ma ogłoszeń, dzwonię do firm, nawet na bezpłatne praktyki nie chcą przyjmować, nie wiem, czemu
nie wiem, co mam ze sobą zrobić w takiej sytuacji :(
byłam na to przygotowana, bo wiem, że biotechnologia jest super kierunkiem studiów, ale jeżeli chodzi o pracę, to już tak super nie jest, ale jednak liczyłam na fuksa :/

no i to sprawia, że mam podły nastrój, a to nie pomaga w leczeniu

i chciałabym napisać do ludzi, którzy mnie czytają i wiążą nadzieję, jeżeli tacy faktycznie są, żeby się nie łudzili, poważnie, takie rzeczy to lekarze, albo farmaceuci, nie bezrobotny biotechnolog :(

bardzo przepraszam, wiem, że to nie miejsce na wyżalanie się, ale mi smutno
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 21:02   

łeee tam Abi- bedzie dobrze:) ludzie zapadaja na gorsze choroby i nie maja co jesc, wiec z nami jeszcze nie jest tak źle:)
 
 
martusia33 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010 21:20   

Abi ja jestem jedną z tych setek jak to pięknie napisał nakpotan, która Cię czyta, pracę znajdzisz na pewno, przecież dopiero niedawno skończyłaś studia, więc sobie poradzisz :grin: Głowa do góry, jutro będzie lepiej.... a ja dalej będę trzymała kciuki po cichu za ten cudowny lek ! Pozdrowionka. :zdrówko:
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 18 Sie, 2010 10:23   

hyh

dzięki Wam :*
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 20 Sie, 2010 18:21   

Nakpotan, a jak używałeś piperyny, to ile jej dodawałeś?

bo ja hm dodaję jej sporo do smarowidła, tak na oko

a wczoraj czytałam o badaniach aktywności piperyny i tam było napisane, że w stężeniu powyżej 10 mikromoli była toksyczna dla melanocytów
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 20 Sie, 2010 22:59   

na oKO :) .

brałem słoiczek. wlewalem z 50 ml spirytusa , dodawalem z pol grama piperyny i ,,,heja,,na łaźnie wodną i sie praktycznie all rozpusciło się ... ( fakt....pozniej..jak ostygł roztwor to sie troszke kryształtkow na dole zrobiło ) . i tyle.... wcierałem to w skóre...nieraz mieszałem z proptpic ..nieraz z maścia MUMIJO ... nieraz z olejkiem marchewkowych ( kupilem takie dziwne cos na allegro ) ..ale oczywsice ZERO rezultatów ....
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 20 Sie, 2010 23:06   

no widzisz, ale jak wystarczy 10 umoli, a więcej szkodzi, może my za duże stężenie stosujemy po prostu

muszę zrobić niższe i spróbować :D

bo czytałeś, że w tamtych eksperymentach stosowali wodny wyciag z pieprzu, a wiesz, że piperyna ma słabą rozpuszczalność w wodzie
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 18:20   

ja stosuje wyciag z pieprzu zalany spirytusem przed naswietlaniem i szybciej sie opala, ale sie tak spalilem bo naswietlalem sie 5min ;/ ze tydzien przeszlo czekam az sie zagoi bo skora seszla ;/
Chyba o to chodzi by stosować to w połączeniu z UVB bo to 300% przyspiesza wytwarzanie barwnika
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 21:10   

I jak efekty z Waszymi maściami, miksturami itp.? Jak komuś została Piperyna to ja chętnie odkupię. Ostatnio duuużo przebywan na słońcu także może to by przyspieszyło repigmentację :)
 
 
piotr_the 

Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 11:59   

Proszę o podanie przepisu jak ten pieprz stosować czy zmielony czarny rozpuszczamy, gotujemy czy jak bo nie wiem jak się tym smarować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo