Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna lampa UVB + Vitix?
Autor Wiadomość
KOLKA 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 22
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009 12:27   

No to ładnie. A ja moje naświetlania rozpoczęłam z piciem znacznych ilości bodziszka dla lepszego efektu, ale nie miałam pojęcia, że mogę popsuć wzrok - niewarto!!!
Mam osłonę na lampę, ale jakoś nie da się naświetlając twarz ( powiek nie muszę ) całkiem nie patrzeć na światło.
Doradźcie co mam zrobić? Odstawić lampę czy bodziszka ( miał bardzo pomóc ) czy poprostu wystarczy zaopatrzyć się w okulary?
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009 12:43   

KOLKA!
rob jak robisz , i bodziszek i lampa ALE NIE PATRZ na swiatlo !!
piszesz ,ze sie NIE DA ???????????????
Kurcze! jak to sie nie da? przykladasz lampe do plamy na twarzy , zamykasz oczy na minute czy 2 . wlaczasz lampe. potem wylaczasz i ``właczasz`` oczy czyli je otwierasz jak juz lampa nie dziala . w czym problem? no a lampe masz zasłonieta wiec jak opalasz plamy na rekach czy biodrach to ustawiasz tak by swiatla nie widzic. W CZYM TY MASZ PROBLEM ?

pozdro.
 
 
KOLKA 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 22
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009 13:00   

Dobrze, już dobrze, nie krzycz na mnie, bo się zamknę w sobie i już nie wyjdę :roll:
Poprostu przekładając ją w różne miejsca nie wyłączałam jej i zdarzyło się zerknąć raz czy drugi, ale juz nie będę obiecuję!!! Postanowiłam też zaopatrzyć się w okulary ( szkoda mi tego wzroku jednak... ) i jak możecie mi coś polecić to będę dźwięczna :cool:
 
 
kasiax22 

Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro 02 Wrz, 2009 13:44   rodzaj lampy

Witam wszystkich od 5 lat mam plamy bielacze jakoś nigdy się tym nie przejmowałam bo były mało widoczne ale zaczęły się minimalnie powiększać wczoraj byłam u lekarza i przepisał mi maść Vitix i mam problem bo nie wiem czy konieczne jest jakieś naświetlanie przy stosowaniu tej maści? i jaka ma byc ta lampa ?bo lekarka mi powiedziała ze mogę zastosować zwykła żarówkę

Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 02 Wrz, 2009 14:20   

witaj
najlepiej jak będziesz się naświetlać lampą lub słońcem ponieważ nie ma zbytnio prawie żadnych efektów jeśli stosujesz sam żel,świetlówkę możesz kupić w http://www.ultraviolsklep...id=29&Itemid=31 do tego możesz także dobrać obudowę koszt ok 200zł Cie wyniesie ,jak już będziesz miała ów zestaw zacznij od kilku sekund stopniowo zwiększając,by się nie poparzyć i niech Cie nie zwiedzie fakt że nie czujesz ciepla,i przez to zwiększać czas naświetlania bo efekt poczujesz drugiego dnia

Ps.żel vitix nie jest na receptę...
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Śro 02 Wrz, 2009 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Śro 02 Wrz, 2009 14:36   

kasiax22 .


pamietaj !!! VITIX jest drogi a wiec jak nie bedziesz sie naswietlac to szkoda kasy. VITIX działa TYLKO i WYŁACZNIE w połaczeniu ze słoncem , albo lampa 311nm. ewentualnie SOLARIUM. SAM VITIX nie działa wcale ! szkoda kasy.
pozdro.
 
 
kasiax22 

Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 2
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 15:10   Re: Własna lampa UVB + Vitix?

Dziękuje za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie czy należy stosować jakieś witaminy? doustnie ponieważ lekarze do których chodziłam są beznadziejni i powiedzieli mi ze powinnam sobie odpuścićl leczenie bo szkoda kasy
 
 
mannitou3 

Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 11
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 16:05   

ixi02 napisał/a:
witaj
najlepiej jak będziesz się naświetlać lampą lub słońcem ponieważ nie ma zbytnio prawie żadnych efektów jeśli stosujesz sam żel,świetlówkę możesz kupić w http://www.ultraviolsklep...id=29&Itemid=31 do tego możesz także dobrać obudowę koszt ok 200zł Cie wyniesie ,jak już będziesz miała ów zestaw zacznij od kilku sekund stopniowo zwiększając,by się nie poparzyć i niech Cie nie zwiedzie fakt że nie czujesz ciepla,i przez to zwiększać czas naświetlania bo efekt poczujesz drugiego dnia

Ps.żel vitix nie jest na receptę...
cześć - a w tym sklepie ultraviolet nie lepiej kupić od razu Dermalight 200:
http://www.ultraviolsklep...emart&Itemid=31
kosztuje co prawda 380, ale jest od razu z wyłącznikiem i ma częstotliwość 311??? Co myślicie??
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 16:27   

Dobre DOBRE :) :) :)
LAMPA DERMALIGHT 200 nie kosztuje 381 zł lecz

3.381 zl .. TRZY TYSIACE trzysta osiemdziesiat jeden ZŁ .

1 swietlowka kosztuje 122 zl .

A wiec roznica jest ....... trzy tysiące dwieście zl z groszami :)

pozdro :>
 
 
lucysia 
lucysia


imie: lucyna
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 19
Skąd: z Warmii
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 17:24   

Na tej stronie znalazłam vitix zel. za 118 zł. ale nie wiem czy jest on taki sam jak wy zamawiacie.http://www.allecco.pl/list_products.php.
Ostatnio zmieniony przez lucysia Wto 08 Wrz, 2009 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lucysia 
lucysia


imie: lucyna
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 19
Skąd: z Warmii
Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009 18:11   

Nie wiem co mam robić czy ten vitix żel jest dobry, bo chciałabym rozpocząć naświetlanie i nie wiem czy mam go kupić. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez lucysia Śro 09 Wrz, 2009 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009 19:49   

HEj
jak sie bedziesz naświetlac SŁOŃCEM albo 311nm to VITIX kup. bez naświetlan nie działa. ogólnie tez słabo działa bo to tylko wyciag z melona , antyoksydant. ,atakuje wolne rodniki . Wiec jego działanie jest słabe i ograniczone tez tym ,ze ciezko wprowadzic jakis krem-żel głeboko w skóre gdzie maja sie tworzyc melanocyty. ALE PRÓBÓJ. :) .
Ale wydaje mi sie wiecej osob chwali TEVASKIN ( XMATI6 załatwia ) .
pozdro.
 
 
gosia_ 

Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2009 21:26   

Cześć wszystkim. Jesteśmy z synem po kolejnej wizycie. Ma zapisane kolejnych 20 naświetlań. Po I serii są super efekty. Smaruję syna vitixem przed naświetlaniem.
Musicie wiedzieć żenaświetlanie 311 jest refundowane przez NFZ.
 
 
Marx 

Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009 11:55   Instrukcja

Witam wszystkich
Poszukuje instrukcji do oryginalnej lampy do naswietlan. Glownie chodzi mi o zalecane tam czasy naswietlan. Jesli ktos dysponuje taka instrukcja i moglby wyslac mi te kilka stron bylbym bardzo wdzieczny.
A moze ktos wie jakiej firmy sa lampy oryginalne, to moze na WWW udaloby sie taka instrukcje znalezc?

I pytanie dodatkowe - zlozylem lampe, ale ona daje bardzo duzy strumien swiatla, jak to lampka biurkowa. Jesli plamy sa wielkosci kilku cm, czy mam wykonac jakas oslone z dziura tak, aby naswietlac same plamy a nie cale cialo?

Myslalem, ze z kartonu wymodeluje oslone obklejona w srodku folia aluminiowa, w ktorej zrobie okragla dziure i wtedybede mogl naswietlac tylko fragmenty skory, ale nie wiem jak to powinno byc wykonane. Ktos moze napisac jak naswietlanie wyglada w przychodniach?
Ostatnio zmieniony przez Marx Sob 19 Wrz, 2009 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosia_ 

Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009 18:16   

Witam.
W przychodni do której ja chodzę z synem jest kabina - pięć ścian- do której się wchodzi. Pielęgniarka nastawia odpowiednią dawkę i się stoi. Maksymalnie w kabinie syn był ok. 6 minut.
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009 01:07   

Czesc Marx,
czy nie prosciej posmarowac miejsca jakich nie chcesz naswietlac kremem z wysokim filtrem? ja naswietlam plamy pod oczami i postepuje wlasnie w taki sposob. Czas naswietlan jest uzalezniony od reacji skory, czyli trzeba dobierac go indywidualnie, zazwyczaj stosuje sie zasade, ze im skora jasniejsza tym krotszy czas naswietlan i odwrotnie. Kiedy zaczynalam leczenie w przychodni minimalny czas to bylo wejscie do kabiny i naswietlanie trwalo 30 sekund przez 2 tygodnie, stala obserwcja stanu skory i zwiekszanie czasu naswietlan o 30 sekund, max czas jaki spedzalam w kabinie to bylo 3 minuty. Wszystko zalezy jak bedzie reagowala Twoja skora, kiedy bedzie mocno czerwona nie zwiekszaj czasu, pozwol skorze odpoczac i nie dopuszczaj do poparzen to nie jest korzystne.
pozdrawiam
 
 
cured 

Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1
  Wysłany: Czw 01 Paź, 2009 09:09   

Witajcie Kochani,

osobiście Vitix + naświetlenie UVB 311 całkowicie mi pomogło, tzn. nie mam już praktycznie żadnych śladów po vitiligo. Posiadam natomiast zbędne lampy do naświetlania. Jedna z nich jest jak nowa - chodzi o CosMed Kamm TH-1. Kupiona za 1170,- PLN. Może ktoś jest zainteresowany? Moja propozycja to 780,- PLN.

Życzę cierpliwości i sukcesu!

Pozdrawiam,

Cured :)
 
 
k.mil 

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 29
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009 20:38   

Czytałem gdzieś że komuś pomogła lampa + Vitix na twarzy. Mam pytanie ile to mniej więcej trwało i w jakim czasie się naświetlał-a? I czy trzeba to robić codziennie czy może jakieś przerwy. Pozdrawiam
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Czw 08 Paź, 2009 22:34   

przede wszytskim dobrze byloby ponowie przejrzec to forum,a tak dla formalnosci to leczenie lampami trwa dlugo i nie kazdemu pomaga, a jesli pomaga to tez nie na dlugo po 3- 4 latach obserwuje sie powrot bialych plamek, a tak poza tym po co komus lampa za 780 zl kiedy mozna ja miec za niecale 200 pln?jesli chcesz sie tego pozbyc wystawaw na allegro
pozdrawiam
 
 
be_st 

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 31
Wysłany: Sob 10 Paź, 2009 20:59   

wrzućcie proszę namiary na obudowę do świetlówki ; świetlówkę już odebrałam , Vitix mam i w cuda wierzę ; brakuje mi tylko dobrej obudowy :help:
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 10 Paź, 2009 22:32   

hej.

swietlowka 311nm , 9watt ma rodzaj mocowania G23 . a wiec wpisujesz w wyszukiwarce ALLEGRO G23 , zaznaczasz ciapek przy ``Szukaj w tytułach i opisach `` i masz mase lamp , oprawek itp na ten gwint :)

np. fajna i tania : http://www.allegro.pl/ite...zenosna_a6.html

tam chyba jest szybka ochraniajaca swietlowka to trzeba bedzie ją usunąc .


pozdro
 
 
be_st 

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 31
Wysłany: Nie 11 Paź, 2009 17:39   

dzięki wielkie ! tej właśnie szukałam , chyba nieudolnie ?! :hahaha:
 
 
k.mil 

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 29
Wysłany: Nie 11 Paź, 2009 20:51   

Kupiłem od tego użytkownika

http://www.allegro.pl/ite...wa_pls_9_w.html

Polecam wszystko szybko i sprawnie
 
 
be_st 

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 31
Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 09:04   

Dzięki za pomoc :kwiatki: ; pozdrawiam
 
 
emantes 


Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 39
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009 17:26   

k.mil, też mam tą oprawę i polecam.

Tylko taka uwaga dla wszystkich. Ta obudowa ma taką plastikową szybkę, której po zmianie świetlówki nie wyjąłem. I naświetlałem się nawet po kilka minut i nic(może niewielkie zmiany) czytając forum się dziwiłem że już kilkadziesiąt sekund wystarcza.
No i wyjąłem tą szybkę plastikową z obudowy, dorobiłem sobie taki kartonik zamiast tego a w nim otwór wielkości plamki. I naświetliłem się no i efekt był odrazu, nawet za bardzo bo za długo naświetlałem.

Zwróćcie na to uwagę, i zaczynajcie od 10 sekund(max) bo łatwo można się poparzyć.

Pozdrawiam
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Śro 04 Lis, 2009 19:01   

swietny pomysl z tym kartonikiem :grin: koniecznie musze przetestowac na sobie
pozdrawiam cieplutko
 
 
be_st 

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 31
Wysłany: Sob 07 Lis, 2009 21:33   

Dzisaj miał być TEN dzień . Lampa (oczywiście warsztatowa)odebrana,wymiana świetlówi i d..a- zamrugała , zatrzeszczała i zgasła . Chyba się powieszę na kablu od lampy - długi i wygląda na mocny :hahaha: . Może nie jest mi dane się wyleczyć ?, a takie miałam dobre nastawienie . Miał ktoś taiego pecha z tą świetlówką , czy mam prawo czuć się "wyróżniona"? Napisałam maila do sklepu - spróbuję reklamować .pozdrawiam
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 08 Lis, 2009 13:00   

be_st u mnie było tak:
Kupiłem lampę warsztatową na allegro.pl- domyślam się, że taką jak masz Ty... Zamówiłem żarówkę UVB 311nm. Kiedy wszystko przyszło postanowiłem ją zmontować (na początku wszystko było OK... Rozebrałem obudowę od lampy warsztatowej, wyjąłem niepotrzebną żarówkę, włożyłem UVB 311nm, zmontowałem i... kicha.!. NIE DZIAŁA .!.
Rozebrałem ją ponownie, założyłem uprzednią żarówkę i też nie działa. Więc zacząłem poruszać kabelkami przy tym "gniazdku" na żarówkę :hahaha: (nie wiem jak to określić) i wtedy zaświeciła, tzn zabłysnęła. Włożyłem ponownie UVB 311nm podkleiłem tu i tam izolacją kabelki, wyjąłem szybkę i jest oki;)) Świeci mi już prawie 2 miesiące. W październiku naświetlałem się dzień w dzień jak nie było oparzeń, a teraz jak mam już mniej czasu to naświetlam się tak co 2 dni. Ale też jest taka sporawa, ze jak włączę lampkę, to ona mi mryga, mryga i mryga. Tak jakby nie mogła załączyć, wtedy poruszę żarówkę i jest ok, zaświeci. Jak jest dobrze nagrzana, zgaszę ją i zapalę to zaczyna świecić... Sama spróbuj poszperać ale delikatnie, załóż żarówkę od lampy i zobacz czy świeci, potem jeszcze raz UVB 311nm i też zobacz. Pisz jak coś, chętnie pomogę;]
 
 
be_st 

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 31
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009 10:52   

Lelo3008 niestety nie możesz mi pomóc :cry: , ale dzięki za dobre chęci ,świetlówka się przepaliła :cry: ! spróbuję reklamować , a jak nie uznają reklamacji , to muszę kupić drugą ; lampa jest sprawna , bo z oryginalną żarówka działa bez zastrzeżeń , pozdr
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009 16:02   

No dobra ale zadajmy sobie pytanie czemu się przepaliła?? I co kupisz drugą?? Jest duże prawdopodobieśtwo, że stanie się tak samo jak z tą... Jaką miałaś świetlówkę>> Ja PHILIPS 9W i żółta lampa warsztatowa 11W.
 
 
be_st 

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 31
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009 19:59   

Lelo3008 mam/miałam :cry: taki sam zestaw : świetlówka z ultraviol do leczenia łuszczycy i bielactwa + żółta lampa warsztatowa ; lampa warsztatowa jest w pełni sprawna , bo z żarówką , z którą ją upiłam działa normalnie ; napisałam do sprzedawcy ,ale zapanowała jakaś zmowa milczenia , jak nie będą chcieli uznać reklamacji , to nie będę miała wyjścia ; na naświetlania refundowane w tym roku się nie załapałam , bo skończyła się kasa na badania tarczycy , a bez tego nie podejmują się leczenia ;chciałam to trochę przyspieszyć , ale do endokrynologa też nie udało mi się dostać ,chociaż próbowałam we wrześniu ; totalna porażka
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009 20:05   

Hm no nie mam pojęcia co to mogło się stać!!:( No szkoda bardzo...
 
 
aggi 

Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009 22:28   

powiedzcie mi proszę, gdzie mogę kupić oprawkę do tej świetlówki... szukam na allegro, ale ja coś chyba źle wpisuje i nie mogę znaleźć odpowiedniej... najlepiej linka jakiegoś jakby ktoś miał na oku... dzięki :-)
 
 
be_st 

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 31
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 08:10   

oprawkę kupiłam w sklepie internetowym , bo okazało się taniej niż przez allegro , choć z tej samej firmy ; wraz z przesyłką pocztową zapłaciłam 36zł,pozdr http://www.elkris.e-xtra.pl/?ids=15
 
 
iwka438 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 08:59   

Zwykła lampka biurkowa pasuje do tej świetlówki. Ja zapłaciłam 28 zl . polecam.
 
 
aggi 

Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro 11 Lis, 2009 00:58   

dzięki wielkie :-)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 12 Lis, 2009 17:39   

Jezeli ktos chcialby zakupic nowa nieuzywana swietlowke UVB (ktora osobiscie sie lecze, tzn. ten typ) prosze napisac na prv

Poznalem znajomego, ktory ten zkolei ma znajomego w firmie Philips i te swietlowki moze Nam zalatwic taniej niz te ktore sprzedawane sa na allegro!! :)
Ostatnio zmieniony przez xmati6 Nie 22 Lis, 2009 17:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
esme41 

Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 14:13   

xmati6 byłabym zainteresowana tą świetlówką UVB i Twoją pomocą bo nigdzie nie mogę jej znaleźć :-?
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 18:54   

siema. xmati to napisz po ile je masz( i ile sztuk) na allegro są od 125zł do 150zł + koszty przesyłki.....
tez byłbym zainteresowany...
 
 
pitakur 

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro 16 Gru, 2009 14:34   

Witam jeżeli ktos by miał problem z zakupem tej lampy philpsa:
http://www.ultraviolsklep...chk=1&Itemid=31
Tu przosze statecznik:
http://www.zdroweoswietle...cyjne&sort=waga
model:L 7/9/11.141 jest tam jeszcze model z oprawka G23 ta sama nazwa

Jeżeli ktos by miał problem ze złożeniem to wyśle prosty schemat POZDRAWIAM
Najlepiej jest przerobic ta lampe garazowa zostawic oprawe i trzonek tej lampy i
skozystac ze statecznika -czyli układu zasilajacego ktory podalem powyżej :cool:

[ Dodano: Sro 16 Gru, 2009 19:14 ]
Witam tu jeszcze raz ja postanowiłem zamiescic instrukcje do Dermalight 80 po polsku która jest podobna do tej tworzonej na tym forum sa tam czasy naswiatlania dla bielactwa i odleglosc od naswietlanej powierzchni :D
Ale interesuje mnie jedna rzecz a mianowicie tresc zawarta w instrukcji :
Przed każdą kuracją: Sprawdź czy na szybce filtrującej nie ma pęknięć lub uszkodzeń
Czytalem gdzieś wczesniej ze ktos sciagal osłone z lampy warsztatowej (robionej przez siebie lampa warsztatowa + Promiennik UVB 311nm PL-S 9 W/01/2P) poniewaz podobno ten promiennik philipsa slabo na niego dzialal.A więc teraz pytanie do ekspertów jaka osłona moze być uzyta w oryginalnej lampie Dermalight 80 i jakie moze miec zastosowanie I czy w takim wypadku bez niej mozna zastosowac sie do instrukcji czasu naswietlania oraz odleglosci od naswietlanej powierzchni , czy czas naswietlania zmniejszyc o połowe a odległosc od powierzchni naswietlanej zwiekszyc o połowe POZDRAWIAM PROSZE O WYPOWIEDZ Czesia i maciek_11 . To jest link do instrukcji :???:
http://teracotta.wrzuta.pl/plik/9kFnJLsLYco/
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 09:55   

Mam pytanie. Ile czasu przed naświetlaniem lampą nm311 najlepiej wziąć tabletki vitix żeby zadziałały najlepiej? I też ile czasu przed najlepiej się smarować vitixem? Bo w sumie nie wiem czy godzinę przed czy bezpośrednio przed uruchomieniem lampy :razz: ?
 
 
Miki 


Dołączyła: 22 Paź 2009
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 11:27   

Moim zdaniem nie ma to znaczenia , ponieważ Vitix nie ma właściwości uczulających skórę na światło . Działanie Vitixu polega na oczyszczaniu organizmu z wolnych rodników , które mogą przyczyniać się do uszkodzenia pigmentu skóry.
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 19:28   

Na pewno pół godziny przed naświetlaniem, pozwól maści by się wchłonęła do skóry
 
 
monika32 

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 30
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010 11:53   

witam wszystkich ....LUDZIE POMOŻCIE mieszkam w małej miejscowosci z ograniczeniem do wszystkiego..gdzie moge zamowic lampe jaka zamowic..Mam bielactwo ok 18 lat juz:(powiem wam ze stare plamy znikają samoistnie małymi krokami ale pojawiaja sie nowe w nowych miescach MASAKRA:(.trzeba cos zaczac robic bo w depresje popadne..niech to LATO sie konczy
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Sob 17 Lip, 2010 22:39   

witam. widzicie jakies efekty? jezeli tak to po jakim czasie?:)
 
 
mario71 

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 14:05   

Naswietlam się taką domową produkcją(wierzchy dłoni).Wcinam tabletki witaminę A.
Wyłacznie zarożowienia ,albo jak przesadzę piekące i to jedyny efekt.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 15:38   

bo dłonie to MASAKRA. raczej nie to wyleczenia. z twarzy , z szyi , z tułowia plamy pod wplywem naswietlan jakos tam reaguja. Dłonie i palce u rąk --niestety . temat nie do przeskoczenia.
 
 
Sławek26 

imie: Sławek
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 15:53   

@nakpotan a mi po miesiącu leczenia na dłoniach pojawił się pigment na lewej dłoni dostałem ponad 40 kropek choć fakt leczenie tam jest trudne ;-)

Pozdrawiam.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 16:20   

hej Sławek26 , wiec nalezysz do mniejszosci co potwierdza regułe. ,ze DŁONIE TO MASAKRA. JAk Ci sie uda zapigmentowac cale dłonie to daj znac i foty wrzucaj. To bedzie ewenement na skale niemal ŚWIATOWA w dziedzinie leczenie VITILIGO. Oddamy Cie wtedy na badania do profesora Placka i innych lekarzy co sie zajmuja w PL tą nasza FAJNĄ choroba , która NIE BOLI A JEDNAK powoli niemal zabija.
 
 
agnieszka-115 
agnieszka-115

pomogl: pomogla
imie: agnieszka
Dołączyła: 18 Paź 2009
Posty: 49
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 20:47   

WITAJCIE :-) ja dziś byłam w Katowicach u P.Bazylewicz skasowałą mnie 100 za wizyte ale powiedziała ,żebym sie nieludziła zadnymi efektami po protopic czy innych masciach.Poleciła naświetlania koniecznie !!!i conajmniej 3 razy w tygodniu+można dodatkowo smarować żelem vitix pol godz przed naswietlaniem.I podobno naświetlania to skuteczna metoda pod warunkiem ze są to lampy uvb 311nm i pod warunkiem ,że naświetlane jest całe ciało:-) Także biorę sie za siebie już zapisałam się na lampy u nas sa za darmo w Jastrzębiu Zdroju także polecam sprobowac :-)Ja mam plamy od 1,5 roku ale teraz w wakacje mnie wysypalo strasznie :-( Biorę vitix i narazie nie widze poprawy ,ale staram sie byc dobrej mysli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo