Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna lampa UVB + Vitix?
Autor Wiadomość
Sławek26 

imie: Sławek
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 21:26   

Naświetlania owszem ale sądzę że póki lato to korzystajmy ze słonka.
Ja leczę się ogólnie jakiś miesiąc stosując do tego Protopic , Tevaskin , Vitix Tabs i już wkrótce Novitil Gel , piję do tego Bodziszka , intrakt z Dziurawca oraz Ruty , wcinam dużo warzyw i owoców , zażywam witaminy oraz Beta Karoten i widzę spory efekt ale bez słonka oraz solarium nie był by aż w takim stopniu ;-) a jak przyjdzie jesień to zacznę naświetlanie lampami UVB ;-)

Pozdrawiam :wink:
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 23:42   

Agnieszka 115 , Twoja pani doktor Bazylewicz zaleca lampy. a ja rozmawialem niedawno z 2 lekarzami - dermatologami i powiedziali cos dokladnie na odrót. wiekszosc lekarzy na swiecie nie zaleca juz lamp ,gdyz przynosza tylko chwilowe poprawienie i chwilową pigmentacje ( o ile w ogole przynoszą ) a po roku- 2 latach plamy wraca ze zdwojona siłą . Nie twierdze ,ze moi lekarze mają racje albo Twoja pani doktor. Po prostu widac ,ze nadal lekarze poruszają sie PO OMACKU . nadal VITILIGO jest wielka tajemnica , dlatego sa caly czas sprzeczne metody leczenia a raczej BRAK JAKICHKOLWIEK metod leczenia VITILIGO ....

[ Dodano: Pią 23 Lip, 2010 23:47 ]
Sławek26 : bodziszek, dziurawiec , ruta , , pijac to nasyczasz CALY organizm . Pisalem do Alendy posta , przeczytaj . OKULARY z duzym UV. inaczej stacisz sporo % wzroku. Wiekszosc substancji z tego co pijesz i jesz kumuluje sie w Twoich oczach . Żaden lekarz nie zaleci Ci spozywania ziól z psolerenami w okresie maj-wrzesien. Nawet na zwyklym opakowaniu dziurawca z Herbapolu jest napisane : nie stosowac w okresie letnim. Chorzy z VITILIGO chcąc bardziej pochlaniac promieniawanie UV UVA UVB ze słonca pijąc bodziszka itp w lecie. i OK. ale OKULARY UV to PODSATAWA.
 
 
agnieszka-115 
agnieszka-115

pomogl: pomogla
imie: agnieszka
Dołączyła: 18 Paź 2009
Posty: 49
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 10:39   

WITAJ nakpotan MOZE I MASZ RACJE Z NASWIETLANIAMI???NIEWIEM CZY MI POMOGĄ,JESTEM DOBREJ MYSLI PONIEWAZ MAM ZALEDWIE 1,5 ROKU BIELACTWO I MYSLE,ZE CZYM SZYBCIEJ ZACZNE TYM LEPIEJ DLA MNIE.SMARUJE SIE PROTOPIC+TABL VITIX+PIJE DZIURAWCA I BODZISZKA CUCHN. JAK NARAZIE EFEKTÓW ZADNYCH,,,,ALE MYSLE,ZE TO ZA KROTKI OKRES ZEBY COS STWIERDZIC BO LECZE SIE KRÓTKI CZAS,,,
 
 
skomram 


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 15:41   

Jak myślcie czy ta lampa:
Lampa biurkowa Creta 10

będzie działać z tym promiennikiem:
UVB 311nm PL-S 9 W/01/2P

Z jednego sklepu powiedziano mi, że tak z drugiego, że nie...
Ostatnio zmieniony przez skomram Pią 30 Lip, 2010 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 19:13   

jest na gwint G23, więc bez problemu powinna pasować

ja mam bardzo podobną, o ile nie ten sam model wręcz i pasuje :)
 
 
securityhost 

Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 26
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010 19:21   

Witam

Obudowa do lampy
LAMPKA biurkowa CRETA 10 3 kolory PROMOCJA (wpisz w szukaj jak nie bedzie aukcji)
http://allegro.pl/item115...y_promocja.html

Pasuje oprawa CRETA lub Heron KTO-17 do tej zarowki


zarówka jest dostepna u tego samego sprzedajacego a wiec koszt to ok 200zł za całość.
 
 
skomram 


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 25 Sie, 2010 12:03   

Potwierdzam, lampa CRETA 10 - idealnie pasuje i działa z promiennikiem PL-S 9W/01/2P (prom. UVB - 311nm)
 
 
Wiewiorek567 

Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 67
Wysłany: Śro 01 Wrz, 2010 20:29   

nakpotan napisał/a:
Agnieszka 115 , Twoja pani doktor Bazylewicz zaleca lampy. a ja rozmawialem niedawno z 2 lekarzami - dermatologami i powiedziali cos dokladnie na odrót. wiekszosc lekarzy na swiecie nie zaleca juz lamp ,gdyz przynosza tylko chwilowe poprawienie i chwilową pigmentacje ( o ile w ogole przynoszą ) a po roku- 2 latach plamy wraca ze zdwojona siłą . Nie twierdze ,ze moi lekarze mają racje albo Twoja pani doktor. Po prostu widac ,ze nadal lekarze poruszają sie PO OMACKU . nadal VITILIGO jest wielka tajemnica , dlatego sa caly czas sprzeczne metody leczenia a raczej BRAK JAKICHKOLWIEK metod leczenia VITILIGO ....

[ Dodano: Pią 23 Lip, 2010 23:47 ]
Sławek26 : bodziszek, dziurawiec , ruta , , pijac to nasyczasz CALY organizm . Pisalem do Alendy posta , przeczytaj . OKULARY z duzym UV. inaczej stacisz sporo % wzroku. Wiekszosc substancji z tego co pijesz i jesz kumuluje sie w Twoich oczach . Żaden lekarz nie zaleci Ci spozywania ziól z psolerenami w okresie maj-wrzesien. Nawet na zwyklym opakowaniu dziurawca z Herbapolu jest napisane : nie stosowac w okresie letnim. Chorzy z VITILIGO chcąc bardziej pochlaniac promieniawanie UV UVA UVB ze słonca pijąc bodziszka itp w lecie. i OK. ale OKULARY UV to PODSATAWA.




Ktoś pisał kiedyś na forum, że skóra od środka dalej jest po prostu biała, bez barwnika.
Jeśli się naświetlamy to wydaje mi się, że na zewnętrznej części skóry powstaje pigment i robią się brązowe plamki, ale w środku skóry dalej nie ma pigmentu.
Wychodzi na to, że się nie wyleczyliśmy tylko zaleczyliśmy, bo pigment niedługo zniknie.
Dlatego ja zrobię tak. Jeżeli pigment mi wróci będę profilaktycznie używał lampy 2x w tygodniu, żeby ten pigment stał się trwały... Wydaję mi się, że to może pomóc.

*To co napisałem o tej skórze to tylko moje domysły także zobaczymy jak wyjdzie. Jak wszystko się uda to Wam za rok napiszę :>
 
 
mario71 

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 19:35   

Doszedlem do wniosku,że można np. Protopicem przed naświetlaniem się posmarować. :lol:

Do tej pory smarowanko było zawsze po naświetlaniu.
 
 
Marza 

imie: Marzena
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 10:09   

ROBERT.C, Bardzo chciałabym mieć taką lampę, ze względu na duże odległości do lekarza, który je posiada, czy możesz mi Robercie pomóc? megamarz@interia.pl
 
 
KARMEL 

Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob 25 Cze, 2011 11:46   LAMPA UVB 311 100 W - ZROBIONA ZE STAREGO SOLARIUM!!!

Witam Wszystkich!!
Kochani jestem chora od 6 lat, przetestowałam na sobie wszystkie możliwe metody - nie patrząc na koszta. Jedyne co mi pomogło to lampa UVB 311 na początku 9 W - naświetlałam się nią ok 2 lat , myślę z dobrym wynikiem ponieważ wyleczyłam całe ręce - pozostały mi nadgarstki i palce u rak oraz 2 plamy w zgięciach rąk. Na te pozostałości zrobiłam przeszczep w Gdyni u dr Szlązaka dwa miesiące temu - przeszczep w większości się przyjął,ale dr poradził mi kupienie dużej lampy bo przeszczepione punkty pigmentu muszą się rozprzestrzeniać co jest bardzo trudne mocą 9 w. Koszt lampy jak na pewno wiecie jest ok 7 tyś. Dlatego po wielu artykułach w necie, postanowiłam kupić stara obudowę od solarium i dokupić oryginalne świetlówki Philipsa ok 350 zł szt. Od miesiąca naświetlam całe ciało i przeszczepy się rozchodzą. Jest to dużo łatwiejsze bo naświetlanie zajmuje mi ok 30 min dziennie, a nie tak jak 9 w ok 6 godzin.
Jeżeli macie jakieś pytania to chętnie pomogę i dam kontakt do firmy która sprzedaje używane solaria i jest to 1/5 ceny dużej lampy.
Podaję maila karmel3@vp.pl
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez KARMEL Sob 25 Cze, 2011 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fyne 

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon 27 Cze, 2011 23:33   

Czesc wszystkim,
Chcialbym sobie sprawic swoja lampe uvb311 9W, oprocz swietlowki z allegro, mam problem z oprawa nie wiem jaka wybrac. Czy oprawa musi byc na 60V? Prosze odpowiedzcie ale dajcie link z jakas pewna oprawa (i wygodna w uzytkowaniu).
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 28 Cze, 2011 11:59   

KARMEL to gratuluje, a powiedz jaki jest mniej więcej koszt takiego zabiegu??
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 28 Cze, 2011 17:12   

Fyne, dużo jest o tym na forum, poszukaj sobie

Karmel, 6 godzin? podziwiam poswięcenie, codziennie się naświetlałaś? jak długo maksymalnie naświetlałaś jedno miejsce tą małą lampką?
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 28 Cze, 2011 19:34   

http://allegro.pl/a6-lamp...1687057943.html

fyne, jesli juz masz tą swietlówkę to ja mam taką jak z linku tylko kurde cos to teraz drogie :???: ja płaciłem 20 pare zł. ale to rok temu..

u mnie działa...a czy jest to wygodne hm.. nie wiem to zależy gdzie masz usytuowane plamy..

aha jak ja kupisz to musisz sciągnąć tą plastikową oslonę na swietlówkę :biggreen:
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 28 Cze, 2011 19:44   

wydaje się strasznie niewygodna ta Twoja lampka, Dawid :P

ja mam taką http://allegro.pl/lampka-...1681111139.html
kupioną u tego allegrowicza, tak więc mogę polecić

ważne, żeby był gwint g23, wtedy wszystko powinno pasować
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 28 Cze, 2011 20:07   

:biggreen: heh no niewiem moja miesci sie w dłoni tzn. jej rękojesc..

a ta twoja taki duzy żuraw :grin: ..heh...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 28 Cze, 2011 21:37   

no właśnie - piękny żuraw i funkcjonalny do tego :P

jak ktoś ma mało przebarwień w wygodnych do naświetlania miejscach, to spoko, ale mi by się nie chciało trzymać w ręce lampki cały czas
ja z moim żurawiem mogę opalać oba łokcie na raz :P
 
 
fyne 

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 16:10   

Dzięki wszystkim za rady, wlasnie kupiłem cały zestaw czyli lampe + lampkę żuraw
ale mam pytanie odnośnie napięcia. Czy ta lampa uvb philipsa nie jest przypadkiem na 60V a lampki podaja 230V? Prosze o odp. bo nie chcę spalić 140zeta.
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 18:59   

^^^ nawet gdyby ta lapma była na 60v to w rekojesci tej mojej oprawy jest układ który ci to przerobi... w sumie nie wiem czy ta moja nawet nie jest na tyle...

bez problemu działa i w mojej oprawie i w tej od Abi..

apropo ja mam tylko pod oczami i na dłoniach moja mi styknie :-)
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 22 Lip, 2011 23:32   co ile zmieniac

Cześć Ludziska Kochane

Mam pytanko: co ile miesięcy/lat nalezy zmieniać świetlówkę UVB w mojej własnoręcznie przygotowanej lampce?
Obecną świetlówkę mam już ponad rok, i zastanawiam się czy nadal działa jak nalezy...Pozdrawiam mocno!
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 23 Lip, 2011 00:14   

KARMEL ,

hmm. za duzo nieślisłosci w Twoim tekscie... coś myśle ,ze to tylko REKLAMA sprzedazy starych solariów ...
Jak wiadomo solaria są teraz pod lupa uczonych , w wielu państwach mają byc ograniczenia ..np w Skandynawii tylko od 18tego roku zycia ..itp... a wiec cos trzeba zrobic z tymi solariami ...

podobne posty widzialem na forach dla chorych na łuszczyce....
Ostatnio zmieniony przez nakpotan Sob 23 Lip, 2011 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawelpost 

imie: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 23 Lip, 2011 20:50   

Nakpotan,

Rozumiem nieufność potwierdzoną zapewne doświadczeniem ponieważ sam sceptycznie podchodzę do różnych ofert pomocy jednak koresponduje z koleżanką Karmel od dłuższego czasu i z całą pewnością jej udział na tym forum nie jest reklamą używanego sprzętu. Powiem więcej, koleżanka zachorowała i do wszystkiego musiała dochodzić w większości samemu a teraz stara się podpowiedzieć o działających rozwiązaniach dla innych. Pani przedstawiła tu tylko swój sposób na walkę z chorobą i to działający, który jest i tak o wiele tańszym sposobem niż kupowanie oryginalnych lamp. Oby więcej tak uczynnych koleżanek :)
 
 
dymek_87 

imie: rafal
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 01:42   witam

hej wszystkim jestem tu nowy na tym forum , czytalem troche i chcialem sie podzielic swoimi doswiadczeniami z ta choroba, choruje okolo 10 lat , ale od okolo roku postanowilem dac sobie na spokuj i akceptowac to czego doswiadcza nas zycie . leczylem sie w warszawie u dr Burian. nie powiem bo naswietlanie mi pomagalo , naswietlalem sie lampami ponad 2 lata . bralem jakies tam witaminy , smarowalem sie masciami , nawet bylem na przeszczepach naskurka w gdyni u dr slazaka. rezultaty sa ale koszta mnie przerosly . Przestalem i powiem tak przeszczepy mi sie wogule nie przyjely choc wydalem cos kolo 2 tys zł. jedynie to naswietlania sie utrzymuja ale tez powoli znikaja. z tego co rozmawialem z inna dermatolog to z lampami tez nie wolna przesadzac bo zamiast pomoc to moga zaszkodzic , chodzi o raka skury. te wszystkie metody to robienie z nas krulikow doswiadczalnych. chyba najbezpieczniej bedzie sie pogodzic z tym i zyc dalej , przepraszam wszystkich jesli kogos urazilem tym co pisze ale to tylko moje doswiadczenie w sprawie tej chorobki.
 
 
tocka 

Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 10
Wysłany: Śro 27 Lip, 2011 17:51   

http://docs.google.com/vi...3SCHWVwxd7fgwJQ
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Śro 27 Lip, 2011 20:32   

Czesc Dymek.

Czy to prawda że na Towarowej pozwalają się naświetlać sześć razy w tygodniu?
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Czw 28 Lip, 2011 01:18   

kasa kasa kasa.. pozwola Ci nawet 10 godzin dziennie jak zaplacisz dobrą monetę ..heehhheheh.

a czy ktos zauwazyl ,ze od kiedy zaczeła sie lekka nagonka na towarową to skonczyly sie posty typu : bylam tam ..rewelacja.. mam termin za pol roku.czy ktos sie ze mna zamieni ? ../mam wizyte za miesiac.. ale wyjezdzam..czy ktos moze chce moj termin? ..itp... sie nagle skonczylo..i tu i na innym forum o vitiligo... dziwne...
 
 
pigment91 

Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011 20:39   

Czy ktoś używał świetlówki UVB 20W klik przy takiej 'domowej' konstrukcji lampy? Jest ona używana w specjalistycznych lampach takich jak ta klik. Tu są używane 4 świetlówki każda ma po 20W.

[ Dodano: Pią 16 Wrz, 2011 14:55 ]
Albo czy ktoś używał tej świetlówki 36W-owej klik do lamp własnej 'roboty'?


Jak do tej pory doczytałem się, że ludzie używali do lamp własnej roboty tylko 9W-ówki.

Proszę o odpowiedź osób obeznanych w temacie, bardzo mi na tym zależy.
Ostatnio zmieniony przez pigment91 Pią 16 Wrz, 2011 15:13, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2011 10:18   

fajnie to wygląda, ciekawe, jaka jest ich cena i dostępność
 
 
pigment91 

Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2011 12:28   

Ceny też gdzieś miałem, jak znajdę to napiszę. Ale na prawdę nikt wcześniej o tym nie słyszał? :neutral:

A dostępność jest duża. Myślę, że większość firm zajmujących się oświetleniem bez problemu złoży zamówienie u dystrybutora Philips. Ja np. robię 'zakupy' tu klik.

Pozdrawiam vitiligijczyków! :mrgreen:

[ Dodano: Sob 17 Wrz, 2011 12:40 ]
Abi, mam tą 20W-ówkę:
TL20W/01 RS (prom. UVB - 311nm) 246,00zł
cennik

Niestety tej 36W-owej ceny nie ma, ale myślę że proporcjonalnie więcej.

[ Dodano: Sob 17 Wrz, 2011 12:47 ]
A swoją drogą, takie świetlówki medyczne produkuje tylko Philips?
Ostatnio zmieniony przez pigment91 Sob 17 Wrz, 2011 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monika32 

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 30
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 11:09   

Witajcie...ja naswietlałam sie sie raz..po roku druga serie wziełam EFEKTY 90%..po roku czasu wrociły z podwojona siłą ..masakra..jeszcze tak duzych plam nie mialam ..jestem załamana.Co robic aby sie nie rozpowszechniały ? POMOCY
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 11:17   

monika32 jaka lampa sie naswietlalas? czy te nowe plamy wyszly w miejscach tych ktore sie zreigmentowaly? jak dlugo mialas te plamy?
 
 
monika32 

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 30
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 11:20   

Wiesz jezdziłam na naswietalnia 100km od mojej miescowoci nie wiem co to za lampy ale wiem ze smarowali mnie białym płynem sprowadzanym z Angli.Plamy wróciły w tym samym miejscu i obok nich nowe na rękach nie miałam wcale ani na stopach mam teraz wszędzie

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2011 11:24 ]
Wiecie co?.. kij w te plamy.. tylko teraz zeby to zatrzymac niech juz beda te co mam ale one co dzien są większe..Byłam w Canadzie siostra moja pracuje w szpitalu rozmawiala z lekarzami ...powiedzieli zeby nie ruszac tego..pic zioła..odrzywiac sie dobrze i tyle na to leku jeszcze nie ma..no i co Wy na to co robic kogo słuchac
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 11:27   

mi plamy wyszly po uraize na brzuchu i mialam jedna kropke na plecach i dloni. Niewiem czy te 2 to bielactwo chociaz na dloni pewnie tak. Wczesniej przed bielactwem borykalam sie z lupiezem pstrym. Od lipca uzywam protopic i lampy i efekt jest duzy. Na poczatku bralam ginkofar beta karoten witb12 kwas foliowy ale oczywiscie 1,5miesiaca i zaczelam olewac. Ale naswietlam sie regulanie. I jak narazie jest ok chociaz po twoim poscie jestem zalamana ze to moze wrocic z podwojona sila:(

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2011 11:28 ]
kropka na dloni dzieki lapna zeszla a na plecach dzieki opalaniu sie na sloncu.

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2011 11:30 ]
plamy wyszly mi w tamtym roku mam teraz 21lat.
 
 
monika32 

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 30
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 22:55   

niech sie nikt nie zalamuje..bez przesady..kazdy organizm jest inny..trzeba walczyc..
 
 
jamarrra 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 13:33   

może moje pytanie jest trochę głupie ale naprawdę nie znam się na tym i nie mam pojęcia jak to "działa". Otóż znalazłam taką świetlówkę na allegro: http://allegro.pl/swietlo...2460673325.html czy to mi wystarczy do naświetlania się? czy musze kupić jakąś obudowę itd? czy wystarczy mi to urządzenie które podłączam i się naświetlam? Bardzo proszę o odpowiedź;)
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 13:50   

Musisz dokupić obudowę pasującą na ten gwint jaka ma świetlówka.
Teraz nie potrafię znaleźć ale ja kupiłem lampę warsztatową taką żółta dałem chyba 30zł.

Znalazłem tylko biurkową: http://allegro.pl/lampa-l...2416088973.html jest droższa.

Ogólnie to obudowa ma być na świetlówkę 11w o gwincie g23.
 
 
jamarrra 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 16:02   

Bardzo dziękuję za odpowiedź ;) czyli kupując tą lampkę http://allegro.pl/lampa-2....html?source=oo lub tą http://allegro.pl/lampa-l...2460673328.html tylko przepłacę?
Ostatnio zmieniony przez jamarrra Pią 06 Lip, 2012 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012 17:07   

Ta co kosztuje ok. 1tys zł ma po prostu bajery(grzebień, okulary ochronne, wyświetlacz gdzie możesz sobie czas ustawić) poza tym ma fajne opakowanie ;-)

To zależy jakie masz rozległe plamy i ile ich jest. Ja mam w zasadzie nie dużo to tylko świetlówka oprawa i zamknąłem się >200zł. Tylko trzeba machać rękami i przekładać lampę w miejsca plamek :-)
 
 
User2775

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 47
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014 10:47   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo