Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna lampa UVB + Vitix?
Autor Wiadomość
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008 13:02   

No i moja lampka okazała sie do... wiecie czego :sad: niby wszystko fajnie,trzonek pasuje a jak wlaczam to zaczyna mrugac...no boje sie ze spale swietlowke wiec wole nie prubowac grzebac przy niej:/ hmm..ma ktos jakies pomysly??? wczesniej czytalem w postach ze to moze byc wina napiecia??
Dane lampy to 16A 250V G23
A wogole to mruga na kolor czerwony :mrgreen: czy wasze tez maja taki kolor???
Jak ktos ma jakies rozwiazanie to dawac smialo
Pozdro
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008 18:26   

Moja świetlówka przed zapaleniem też mruga kilka sekund. U mnie rozwiązaniem jest lekkie dociśniecie świetlówki do obudowy i po kilku, góra kilkunastu sekundach się włącza i już świeci normalnie. Ale nie mruga na czerwono tylko na taki sam kolor jaki później się świeci tj taki jakby niebiesko-biały.
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008 22:27   

No to mam powazny problem...nie swieci jak sie dociska :neutral:
ale jeszcze gorzej ze mruga na czerwono :?: :!: czy tylko moja tak reaguje??? :-?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 08:31   

wymień świetlówkę, to może być jej wina

moja mruga tak no chwileczkę
i też przez chwile na hm pomarańczowo, powiedzmy

ale potem świeci normalnie - na fioletowawo
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 13:09   

Moim zdaniem kłopot tkwi nie wświetlówce, a w starterze. Jesli macie tanie obudowy z hipermarketu lub allegro, to starter na pewno mocą nie jest dobrany do świetlówki. Po załączeniu zasilania następuje podgrzanie skrętek świetlówki w czasie ok. 1.6 s ,starter na tylko na chwile zwiera (bimetal) styki. Po upływie czasu podgrzewania następuje przerwanie prądu podgrzewania i wytworzenie impulsu zapłonowego. W przypadku sprawnej świetlówki następuje jej zapłon.
Jeśli świetlówka nie zaświeca się, następują jeszcze dwie-trzy próby dalszego podgrzewania i zapłonu, po czym zapłonnik wyłącza się ewentualnie może mrugać. Jesli zakończenie świetlówki jest czarnawe, to zbliża się już jej koniec...
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 13:44   

slavo masz racje, obudowe kupilem allegro
http://allegro.pl/item384...dna_pls_9w.html
ale dostalem razem z nia swietlowke o mocy 9W czyli takiej jak swietlowka medyczna...wiec powinno byc ok ,fakt jestem laikiem w tych sprawach :roll:
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Śro 02 Lip, 2008 19:07   

Witam jestem nowy na stronie , choruje na to cholerstwo od kilku lat ,na początku były male plamy na nogach ,teraz znowu zaczeły powstawac nowe . Przeszukiwałem ostatnio neta w poszukiwaniu różnych lamp ,tabletek i maści i nie miewm co o tym wszystkim myślec :cry:


znalazłem taką lampe DERMALIGHT 80

czy wie ktos czy dobra i czy warto ja stosowac ?????


I jeszcze jedno ,co sądzicie o roznego rodzaju tabletkach ??? NP. takich Tabletki


Prosze o jakies odpowiedzi :wink:
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 02 Lip, 2008 21:02   

Witaj AR3K, poczytaj troszke Forum, jest chyba z 1000 wpisow na temat lampki o ktorej wspomniales, koszt samodzielnej chałupniczej lampki oscyluje wokol 200 pln, ale jak wolisz zaplacic 200 funciakow to voila ;)
pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 02 Lip, 2008 21:10   

Witamy na forum Ar3k. Jesli chodzi o tabletki, nie slyszalem nic konkretnego odnosnie ich pozytywnego dzialania, najczesciej ludzie pisali, że wydali pieniadze w bloto, brali je pare mniesiecy bez zadnych efektow. Ja osobiscie bym odradzal, co nie znaczy ze nie znalazlby sie ktos, komu pomogly. W tej historii istnieje jeden pewnik- jesli nie spróbujesz, to sie nie dowiesz, czy dany lek lub metoda postepowania jest skuteczna w zwalczaniu bielactwa.
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 19:54   

Mam jedno pytanie , co to moze oznaczac dla plamki i co zrobic ,otóż ,mam plamke na twarzy to znaczy koło prawej skroni ,ale jest troche dziwna bo jeżeli patrze w lustro pod światło to jest widoczne białe miejsce gdzie widoczna jest plamka (taki biały rejon plamki) jednak gdy zmienie układ patrzenia (lekko przechyle glowe lub lustro) plamka jest całkowicie niewidoczna . Moje pytanie to ,czy to moze oznaczac ze w tym miejscu pojawi sie ona wktótce ???? I bedzie calkowice widoczna ???

CZy ktoś moze wie jak zapobiec jej całkowitemu pojawieniu się ??? Lekkei wyjście na słońce pomoże ???

Prosze o jakąś porade :wink:
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:01   

AR3K często tak jest ze gdy patrzymy na nasze plamki w roznym swietle to czasami je widac czasami nie :cry: ....zalezy to od karnacji skory albo tez od kata padania promieni swietlnych, mozliwe tez ze Twoja plamka dopiero dojrzewa,ze tak powiem :cool: ...a moze tak zostanie ,miejmy nadzieje ze nie albo jeszcze lepiej ... przyatakuj ja :wink:
Powodzonka
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:07   

Przyatakowac ją ,ale czym ????? śłońcem ?? Mam nadzieje że ona nie wyjdzie do końca bo już jest w takim stadium od około 2 tygodni , myślicie że słońce by pomogło ?????

???? :wink:
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:12   

W zasadzie to ja tez mam male pytanko :-) jak wyglada wasza technika naswietlania i smarowania vitixem :?: :?: :biggreen:
ja np.mam male plamki... na grzbietowej czesci dloni i teraz zonk :-) no bo kazdej z osobna nie naswietle,bo zawsze promieniowanie obejmie mi wieksza czesc dloni :cool: ... tak samo z kacikiem ust :?: pewnie wiele osob tez ma malego potworka w kaciku i jak z nim walczyc????
a propo smarowania to jak to u was wyglada...walcicie z grubej rury i dajecie gruba warste niczym zaprawa murarska :zdrówko: czy tez taka mgielke,cieniutko gladziutko :mrgreen: bo ja to narazie doslownie kapke :cool:
P.S zagadka...z czym wam sie kojarzy zapach Vitixu:)hehe :lol:
Pozdro
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 22:11   

Ja mam pytanko do postu (mojego) wyżej , czy jak mam plamke ( ta koło skroni) pół widoczna ,( ma w środku brązowe ślady pigmentu ,dlatego jej az tak nie widac)

Czy jest szansa że jak bede starał sie ją opalic na słońcu to pigment powroci na niej w 100% ???
Lub co innego moge na nia zastosowac ???
 
 
Jarek 

imie: Jarosław
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 09 Lip, 2008 07:44   

Hej, a powiedzcie mi czy ktoś z Was używa własnej lampki, ale nie stosuje do tego żadnych maści (ani Vitrix, ani Protopic itp.)? Czy takie leczenie ma jakiś sens? Ja zacząłem się naświetlać własną lampką, ale nie stosuje nic oprócz tego, czy ktoś też tak robił i czy to daje jakiś skutek?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 09 Lip, 2008 15:57   

ja :)

przynosi, owszem

jak przestanie, to zakupie vitix

no, jak wychodze na slońce, to stosuję płyn vitiligo
ale raczej sądzę, że efekty są dzięki lampie
 
 
ziolek 
azo


imie: Artur
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008 19:46   

czy podczas naświetlania używacie specjalnych okularów?
mam wrażenie, że problem oprawy mam z głowy (jeszcze pomiary zrobię), mam podobną lampkę biurkową z podobnie wygladajacą świetlówką.
Orientujecie się, gdzie w Wawie bądź okolicach można kupić odpowiednią lampę (wole stacjonarny sklep, żebym się póżniej nie użerał z ew. gwarancją).
Ostatnio zmieniony przez ziolek Czw 28 Sie, 2008 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ROBERT.C 

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie 31 Sie, 2008 22:09   Re: Własna lampa UVB + Vitix?

Jolero napisał/a:
Na innym forum ;) doczytalem ze Pan Robert opracowal wlasną lampe dzieki której mozna sie naswietlac u Siebie w domu.
Ktos to stosowal? lub moze ma adres do tego Pana? Czesiu moze cos wiesz?
Pozdrawiam.
Witam, tak to ja opracowałem projekt własnej lampy uvb311 moge go udostepnic kazdemu gratis kto tylko poprosi
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008 07:39   

Proszę o pomoc ,otóz mam w planach zakupienie sobie lampy BIOPTRON Compact III lampa podobno jest bardzo dobra.
Teraz pytanka ,czy ktos ja stosował ?? Czy moge sie nia naswietlac bez zadnych maści np. Vitix ???

Co o niej sadzice ??? Prosze o porady , bo nie chce wydac tej kasy na marne.

Aha i jeszcze jedno pytanie która lampa jest według was lepsza BIOPTRON czy DERMALIGHT 80 ???
Ostatnio zmieniony przez AR3K Pon 29 Wrz, 2008 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 07:04   

ponawiam pytanie bo widze ze nikt nic nie pisze, jaką lampe mam wybrac BIOPTRON czy DERMALIGHT 80 ???
Szukam jakis porad bo zamierzam sobie jedna z dwoch niedlugo kupic.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 13:09   

chętnie bym Ci pomogła, ale sie nie znam.. proponuje poczekać ażeby odezwał się ktos bardziej doświadczony w tej kwestii
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 16:55   

AR3K,
Pomijając fakt, że pytanie powinieneś zadać w temacie, do którego link niżej, przeczytawszy go najpierw...

http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=275

... odpowiedzi na Twoje pytanie jest o tyle trudno udzielić, że są to lampy emitujące różnego rodzaju światło. A jak na pewno wiesz, te same sposoby leczenia mogą mieć różne skutki u różnych osób. Poza tym lampa Bioptron nie jest oficjalnie stosowana w leczeniu bielactwa, więc trudno oczekiwać, by ktoś ją stosował i jednocześnie zdołał porównać ze skutecznością lampy UV. Dopóki ktoś nie spróbuje i nie podzieli się spostrzeżeniami, nie pokaże zdjęć z efektami, możemy jedynie przypuszczać i gdybać. Takie jest moje zdanie.
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 08:34   

Mam pytanko do wszystkich tych którzy posiadają lampy UVB. Otóż ja swoją lampę Dermalight 80 powinienem otrzymać w ciągu 2-3 dni. Pytanie brzmi , jaki jest najlepszy czas naświetlania , to znaczy po ile minut ?? 5 a może mniej lub więcej ??? Oraz jak często powinienem sie naświetlać ???

Prosze o jakieś info
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 12:16   

AR3K napisał/a:
Mam pytanko do wszystkich tych którzy posiadają lampy UVB. Otóż ja swoją lampę Dermalight 80 powinienem otrzymać w ciągu 2-3 dni. Pytanie brzmi , jaki jest najlepszy czas naświetlania , to znaczy po ile minut ?? 5 a może mniej lub więcej ??? Oraz jak często powinienem sie naświetlać ???

Prosze o jakieś info


Temat przewałkowany na tym forum dziesiątki razy. Wystarczy poszukać, do czego służy zakładka "szukaj"... Pozdr.
 
 
emantes 


Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 39
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 17:30   

Mam pytanie do żelu Vitix, czy Vitiskin to jest to samo??
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 12:53   

witam ponownie , otóż ciesze sie juz z mojej lamki Dermalight i teraz pytanko ,zaczełem sie naświetlać , vitix + lampka zaczełem ostrożnie 20 s, ale nawet jak doszedłem do 1min. nie mam zaczerwienień ,czy to dobrze ???
Moge jeszcze bardziej przeskoczyć np do 2 min. czy lepiej stopniowo i pomalutku ???

Aha i jeszcze jedno dużo osób pisało ze stosuje vitix przed naświetlanie no i ja tez tak robie ale czy on naprade jest pomocy to znaczy czy dzieki lampie ma skuteczniejsze działenie ???
 
 
zawer 


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 59
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008 19:05   

ja np doszlem do 12 min na lokciach i rekach...natomiast na klacie naswietlam sie krotko ok 3 min bo tam to odrazu czerwona mam plame ktora zreszta prawie juz zeszla :grin: a byla dosc duza druga(ok 5 na 8 cm) wyzej kolo szyi tez juz niezle sie repigmentuje ale tez delikatnie wiec mysle ze musisz naswietlanie dostosowac no swojej skory i miejsc ktorych naswietlasz najgorsze przyjajmniej sa rece bardzo polowoli pojawia sie pigment ale idzie do przodu :biggreen wytrwalosci zycze.pozdrawiam

[ Dodano: Nie 19 Paź, 2008 20:06 ]
sorki za pisownie ciezki dzien mialem wczoraj :zdrówko:
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008 15:39   

słyszałem ze promienie UVB nie opalają , pytam bo ostatnio naświetlałem skórę twarzy i sie zrobiła troche czerwona (przesadziłem z czasem)
Co w takim przypadku zrobić ,czekać aż zaczerwienienie zejdzie i zmniejszyć czas naświetlania , a może jakiś krem na to ??
Jeszcze jedno czy wtedy zdrowa skóra sie nie opali ,coś jak solarium ???
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008 16:08   

musisz stopniowo zwiększać czas naświetlania,
ja też za pierwszym razem się poparzyłem, pantenolu używałem tak jak po oparzeniu słońcem

zaczynałem od ok. 20 sekund a potem stopniowo zwiększałem czas, chyba 5 sekund na tydzień

co do opalenia zdrowej skóry to u mnie nic takiego nie występuje,
owszem jak przygrzeję skórę bez plam to jest zaczerwienienie ale opalenizny brak
Ostatnio zmieniony przez arek Pon 27 Paź, 2008 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ROBERT.C 

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 21:05   Re: Do Roberta

Maxon napisał/a:
Wiem,że Twoja lampa (konstrukcja) jest najlepsza na świecie ale dlaczego z taką gorliwością negujesz wszystkich którzy próbują używać małej lampki o mocy 9 wat.
Może troszkę matematyki i fizyki na temat fotooptyki
Podziel moc 9w na powierzchnię którą oswietla ta mała lampka i w drugim twoim przypadku np.100 wat tez podziel na tą większą powierzchnie.
Na koniec zrób sobie porównanie ile jednostek przypada na 1 cm2.
Ja uważam że najważniejsza jest ilość światła+czas przypadająca na 1cm2 plamy oświetlanej a nie ogólna moc emitowana przez lampę. ( światło rozproszone )
Przy wiekszej mocy oswietlamy większą powierzchnie i ogólnie możemy zaoszczędzić na czasie,ale nie na kasie,bo koszt lampy 20w ok 250 zł x 5 albo 4 no proszę.
Szczerze pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Witam,mysle ,ze dobrze doradzilem, wieksza moc lampy to wieksza pow. naswietlania. Po dluzszej kuracju dochodzilem do 5min naswietlania, masowanie sie 9watowa switlowka zajmuje znacznie wiecej czasu, do tego nalezy dodac, ze naswietlamy miejsca zmienione bielactwem bardzo nierownomiernie i co nalezy dodac w tej chorobie sa miejsca chore, ktorych jeszcze nie widac, naswietnanie tych miejsc powoduje ich pobudznie(kabina do naswietnien to super sprawa) Mozesz sobie kolego dzieli mnozyc dodowac i odejmowac przeliczc pow 1cm2 na co chcesz, prawda jest tak szkoda zawracac sobie glowy malizna typu 9wat, a i tak za pare miesiecy naswitnania 4x20wat i ta moc bedzie zbyt mala.
 
 
kasiulka23_hh 

Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 15
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 14:42   

hm...zakupilam wlasnie przez neta lampe dermafix 900....wiem ze moglam taniej to zalatwic i probowalam bo juz zakupilam swietllowke philipsa ale..nie moglam znalesc tu w londynie obudowy ;/ wiec sie wkurzylam i kupilam cala lampe..czas oczekiwania 2-4 dni i jade z naswietlaniem plamek ;)mam nadzieje ze sie uda z protopic ;)pozdrawiam ;)
 
 
yaqoob 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 23
Wysłany: Śro 04 Mar, 2009 17:00   

wlasnie 'skonstruowalem' swoja wlasna lampe UVB 311, wiec moze komus przydadza sie dane swietlowki i obudowy
swietlowka: philips pl-s 9w/01/2p
obudowa: kanlux desklamp kto17c (kupiona w sklebie OBI, wroclaw)

wszystko wydaje sie dzialac idealnie - lampa zapala sie w pol sekundy i swieci jednostajnym niebieskim swiatalem, obudowa ta jest dostosowana do swietlowek 11 watowych, wiec to moze byc jakis trop dla ludzi, ktorym ich swietlowki nie odpalaja sie dobrze, zeby wlasnie sprobowac czegos 11 watowego
Ostatnio zmieniony przez yaqoob Śro 04 Mar, 2009 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009 11:37   

Witam:) kupilam sobie lampe UVB i jestem pelna optymizmu na wyjscie z tego:P tym bardziej ze przeciwko temu choróbsku jest ze mna vitiskin i protopic:D:D jak tylko beda jakie ofekty to sie podziele ta fantastyczna wiadomoscia;) 3majcie kciuki:) po jakich 6 latach przerwy znow bede walczyc ale teraz juz do upadlego, ja na pewno nie dam za wygrana;):P:P :D:D:D:D:D
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009 16:00   

Napiszcie,czy przy naświetlaniu czujecie jakieś ciepło? Ja to muszę zbliżyć rękę aż do świetlówki by coś poczuć
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009 17:34   

Ja nie odczuwam ciepła ...
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009 18:07   

Dzięki,a już myślałam że coś nie tak z tą świetlówką
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 20:53   

Kurczę,trzymałam łapę chyba trochę za długo pod tą lampą,bo mam wściekle różową i trochę piecze.Ile mam teraz odczekać,by ponownie się naświetlać? Nie dość że naświetlałam,to jeszcze wystawiłam na słońce
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009 12:16   

może odczekaj, az Ci to rózówe poparzenie zejdzie, albo chcoiaż jak już Cie nie będzie piekło...
 
 
Kasiak 


imie: kasia
Dołączyła: 18 Maj 2007
Posty: 11
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009 17:30   

Hejka!!! mam ogłoszenie małe
mam do sprzedania świetlówke uvb z oprawką. to po mnie jest:)
po prostu mam zbyt wiele zmian bielaczych by móc się nia naswietlać. musiałabym chyba spędzić całe zycie z tym urządzeniem w ręku:))a ostatni rok mi na to nie pozwolił.tak zdecydowałam.teraz praca itd.. Ale zachęcam innych- bardziej wytrwałych:) do naświetlań
Piszcie na maila.
 
 
k.mil 

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 29
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 07:10   

Siema! Kupiłem sobie ten Vitix żel i nie wiem do końca jak to stosować? Nałożyć na plamy i wyjść na słońce? Czy może po tym jak wrócimy ze słońca?

Pozdro
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 14:33   

nakładasz przed wyjściem na słońce
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009 09:35   

Witam, jestem tu nowy chce kupic swietlówke i zrobic wlasna lampe. Plamy Mam na łokciu lewym i na brzuszku od polowy w lewa strone, ogólnie dziwnie bo mam tylko po lewej stronie w paru miejscach. Jesli ktoś ma szczegółowe informacje gdzie kupic swietlówke i jak to wszystko poskłądać to proszę o wpis albo o kontakt. Pozdrawiam :wink:
 
 
vipag 

Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 22:15   

yaqoob napisał/a:
wlasnie 'skonstruowalem' swoja wlasna lampe UVB 311, wiec moze komus przydadza sie dane swietlowki i obudowy
swietlowka: philips pl-s 9w/01/2p
obudowa: kanlux desklamp kto17c (kupiona w sklebie OBI, wroclaw)

Witam, jeśli można zapytać, jak się sprawuje lampa?
Czy nie ma problemy z 9W żarówką i 11W zasilaczem?
Mam już żarówkę 9W i szukam lampy, znalazłem właśnie z 11W zasilaczem, ale w sklepie mi odradzili stosowania 9W żarówek, bo się przepali. Na zasilaczu napis jest 11W rated i to podobno oznacza, że tylko 11W żarówki można stosować.
 
 
yaqoob 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 23
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 22:40   

vipag napisał/a:
yaqoob napisał/a:
wlasnie 'skonstruowalem' swoja wlasna lampe UVB 311, wiec moze komus przydadza sie dane swietlowki i obudowy
swietlowka: philips pl-s 9w/01/2p
obudowa: kanlux desklamp kto17c (kupiona w sklebie OBI, wroclaw)

Witam, jeśli można zapytać, jak się sprawuje lampa?
Czy nie ma problemy z 9W żarówką i 11W zasilaczem?
Mam już żarówkę 9W i szukam lampy, znalazłem właśnie z 11W zasilaczem, ale w sklepie mi odradzili stosowania 9W żarówek, bo się przepali. Na zasilaczu napis jest 11W rated i to podobno oznacza, że tylko 11W żarówki można stosować.

Dziala dalej bez zarzutu (już prawie 3 miesiące) - też miałem spore wątpliwości przy wybieraniu obudowy, lecz ta 11W okazała się dobrym wyborem. Trochę już ten temat wyleciał mi z głowy, ale z tego co pamiętam to nie jestem jedyną osobą, która w końcu kupiła 11W obudowę do tej świetlówki, a też pamiętam, żeby były też przypadki, kiedy obudowy 9W okazywały się za słabe - świetlówka migotała i nie mogła się zapalić. Ta świetlówka Phillipsa jest dość różna od standardowych biurowych świetlówek (i tak naprawdę do takiej standardowej obudowy biurkowej nie była przewidziana), więc chyba nie można zakładać, że np. nie będzie działać czy przepali się w obudowie o innych parametrach.
 
 
ula314 
kaola206


Dołączyła: 03 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 12:56   

JESTEM NOWA. PO URODZENIU DZIECKA POJAWIŁY SIĘ BIAŁE PLAMY NA DŁONIACH.SŁYSZAŁAM O VITIX-ŻELU,JAK GO STOSOWAĆ? POZDRAWIAM
 
 
roxi 

Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009 07:44   

Hej jestem nowa.Mam bielactwo od 15 lat,u mnie również zaczelo sie po urodzeniu dziecka.W tej chwili jestem na etapie leczenia z którego jestem zadowolona.Chodzę na naświetlania i dodatkowo naświetlam się domową lampą tzn.wlasnego wykonania. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życze cierpliwości w leczeniu. :-)
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009 10:03   

Od 3-5cm odleglosci skóry od swietlówki, ale nie to jest tu najwazniejsze, wazniejszy jest czas zacznij od 2minut, i dziennie dodawaj 30 sekund. Jesli przesadzisz to sie poparzysz
 
 
k.mil 

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 29
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 14:55   

Ma ktoś do sprzedania Lampe? Chętnie kupię! Lub jeśli ktoś ma informację gdzie i co kupić to proszę na PW
 
 
niunia 

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 19:58   

Jestem tu nowa,interesuje mnie lampa UVB,gdzie można ją kupić i jaki jest całkowity koszt?Bardzo proszę o informacje.Miałam przerwę w leczeniu,bo pojawiło się dziecko,a teraz mam motywację do działania i chce spróbować.
 
 
agulka 

Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 09:00   

Witam wszytskich, ja również jestem tu nowa :)
Moją lampę skonstruował mi mąż, świetlówkę kupił na Allegro, obudowę w sklepie. Naświetlam się już ponad 7 miesięcy i biorę witaminki. Czasem stosuję Vitix przed naświetlaniem i Protopic po. Efekty tylko na powiekach i to niewielkie-parę kropek. Na dłoniach i nadgarstku nic :-? , pod pachami wychodzą wciąz nowe plamy, stare sie powiększają :???: ale....skoro na powiekach coś drgnęło to pewnie i tam ruszy :) Zatem wytrwałości i powodzenia :) Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo